Автоимунен тиреоидит на Хашимото (33)

  • 72 069
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 615
На мен пък доктора ми каза ,че е наследствено и причината е че съм се родила в 7 месец .В рода ми не знам да има с болна ЩЖ .Всички други причини ,който изброихте усложняват и правят по трудни нещата .Психиката на човек разболява също ЩЖ.

# 721
  • София
  • Мнения: 10 700
В нашия род и аз нямам инфо за проблеми с ЩЗ. При мен се отключи вероятно след първия спонтанен аборт.

# 722
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Магнитче - точно аварията в Чернобил имам предвид и аз  Wink
В семейството ми никой няма проблеми с ЩЖ , а аз изведнъж се оказах с хипофункция  Thinking
Майка ми, след като се оказах с ТСХ 4.2, ми каза, че през 86-та, след като се е разбрало за аварията е говорила с позната (медицинска сестра) относно това, че планира да има още едно дете, дали да не отложи малко във времето евентуална бременност. Жената и е каза нещо от рода "ако искаш да имаш здрава бременност и дете, забременявай възможно по-скоро, преди отровата да се е пропила дълбоко в организма ти, почвата и животните".
При мен хипофункцията се отключи от стрес - изведнъж качих 8-10кг и се започна жестоко сърцебиене до 140 удара на пристъпи, комбинирани с паник-атаки, красота  Cry

# 723
  • София
  • Мнения: 10 700
Помня майка мажеше ходилата ни  с йод..

# 724
  • Мнения: 1 496
При мен хипофункцията се отключи от стрес - изведнъж качих 8-10кг и се започна жестоко сърцебиене до 140 удара на пристъпи, комбинирани с паник-атаки, красота  Cry
И при мен е така . В момента как си , как се чувстваш ?

# 725
  • Мнения: 1 274
Пия водорасли келп на Nature's Way, те са добър източник на йод.
За Чернобил и стреса ми се струва, че сте прави, но епидемията е в световен мащаб. Счита се, че Япония се е справила след Хирошима и Нагазаки благодарение на високата консумация на водорасли, богати на йод. Друг е въпросът, че след Фукушима може и водораслите да са радиоактивни. Доколкото помня, скорошни изследвани на риба тон сочат завишени нива на радиация.
Йодът в щитовидната жлеза се измества и от хлор, флуор, бром. Ако пиете вода от чешмата, та дори чрез къпането с тази вода, хлорът прониква в организма. Флуорът в пастите за зъби е много близо до жлезата. ЩЗ е като гъба, която попива тези елементи.
Също съм чела мнение, че ЩЗ се разболява от вълните на GSM.
А пропускливите черва вероятно се дължат не само на самото хибридно жито (което наистина много се различава от традиционното и е с крайно завишени нива на глутена), но и на антибиотиците и другите химикали в храната.

# 726
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
При мен хипофункцията се отключи от стрес - изведнъж качих 8-10кг и се започна жестоко сърцебиене до 140 удара на пристъпи, комбинирани с паник-атаки, красота  Cry
И при мен е така . В момента как си , как се чувстваш ?
Откакто ТСХ ми е под 2.5, да чукна на дърво, съм екстра - килограмите свалих още първите месеци на прием на тироксин, сякаш от въздуха - без диети. А по-хубавото е, че ги задържах и според мен са идеални или поне аз се чувствам идеално с тях (55кг при ръст 160см).

Последна редакция: вт, 01 юли 2014, 14:10 от пънче-мънче

# 727
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,
наскоро четох, че имало връзка между Rh- на кръвта и автоимунните заболявания. Интересно ми е дали има нещо вярно.

# 728
  • София
  • Мнения: 10 700
аз съм А2+

# 729
  • Мнения: 1 274
Здравейте момичета,
наскоро четох, че имало връзка между Rh- на кръвта и автоимунните заболявания. Интересно ми е дали има нещо вярно.
При положение, че половината жени са покосени, а Rh- е много рядък, не ми се връзва.

# 730
  • Мнения: 272
Здравейте момичета! Аз съм с хашимото от 2011.
 Вчера бях на ехограф на щитовидната жлеза и общо взето положението е като последния път преди 1 год...
Заговорихме се с доктора..попитах го дали има нужда да пия някакви добавки като селен и т.н. и той ми каза, че преди да се пие селен трябвало да се изследват Anti TPO и Anti TG..
Имах спомен, че само в началото ,когато ми диагностицираха заболяването съм ги пускала/макар, че като се прибрах и се разрових в старите изследвания намерих само ТАТ и МАТ/ но той каза, че се изследват на всеки две години.

Явно съм пропуснала... и днес бързах сутринта да ги пусна...но резултатите са много завишени.. Sad

Anti TPO 242.90 IU/ml             реф. стойности 0 - 34

Anti TG 544.00 IU/ml               реф. стойности 0 - 115

Момичета, притесних се..за какво са тези маркери, опасни ли са и дали не пропускам и други неща да следя?

# 731
  • Мнения: 1 687
аз съм кръвна група В+, но баща ми е с хашимото, а майка ми с гуша. явно не съм имала шанс Sad и въпреки това се е отключило след раждането ми, не по-рано.

# 732
  • София
  • Мнения: 10 700
д-р Начев ще преглежда на 8.7. 2014г. от 15.00ч. и на 26.7.2014г. от 10.00ч. в клиника Надежда

# 733
# 734
  • Мнения: 376



 Има микрон-филтрирани рибени масла, гарантирано изчистени от тежки метали. Някои от тях са и с добро съдържание на витамин Д.



на Джеймисън  маслото от дива сьомга от тях ли е?
уж пише, че няма тежки метали, ама кой знае...

не знаех, че месото на пасищните животни съдържа и то омега - 3!
благодаря за споделянето на информация!    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт