Автоимунен тиреоидит на Хашимото (33)

  • 72 049
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 376

Йодът в щитовидната жлеза се измества и от хлор, флуор, бром. Ако пиете вода от чешмата, та дори чрез къпането с тази вода, хлорът прониква в организма. Флуорът в пастите за зъби е много близо до жлезата. ЩЗ е като гъба, която попива тези елементи.


уау, браво на теб!    bouquet
много се радвам, че се сети да засегнеш тия въпроси!
значи, всяко къпане  с тази вода, хлорираната е едно малко приключение, стягащо хватката на японеца, Хашимоткото   Laughing
просто хлорът прониква много яко през дробовете, не знам дали и през кожата и трови целия организъм....

трагедия, пълна трагедия е животът ни днес и си е живо ЧУДО от Твореца, че сме все още живи!

# 736
  • Мнения: 1 274



 Има микрон-филтрирани рибени масла, гарантирано изчистени от тежки метали. Някои от тях са и с добро съдържание на витамин Д.



на Джеймисън  маслото от дива сьомга от тях ли е?
уж пише, че няма тежки метали, ама кой знае...

не знаех, че месото на пасищните животни съдържа и то омега - 3!
благодаря за споделянето на информация!    bouquet
Извинявай, чак сега видях че си писала. Купувам от iherb, там се виждат добре етикетите и какво пише и има добри описания на продуктите. Предпочитам масло от черен дроб на треска (cod liver oil), понеже има и вит. Д. Моето е на Carlson. Витамин Д е жизненоважен, той всъщност е хормон. Особено през зимата. И определено влияе на здравето на щз.

# 737
  • Мнения: 376
  bouquet
благодаря ти, мила!
това е важно, добро и добре пречистено масло от тлъста риба!

а да те питам и още нещо, отде се снабдяваш с филтри за пречистване на водата за къпане?

# 738
  • Мнения: 1 274
 bouquet
благодаря ти, мила!
това е важно, добро и добре пречистено масло от тлъста риба!

а да те питам и още нещо, отде се снабдяваш с филтри за пречистване на водата за къпане?
Нямам филтър за сега. Има филтри за целия апартамент. Тук във форума съм виждала такава тема. Ако потърсиш в Гугъл, би трябвало да излезе.
Зъбите ги мия с домашен сапун. Не ползвам пасти за зъби с флуор.
За питейната вода най-доброто, ако имаш кола, е да купиш стъклени дамаджани, има ги в интернет, и да си пълниш от някой извор. Около София има много опции.
За съжаление пластмасите също съдържат естрогеноподобни вещества, които ни вредят на щз и ендокринната система.

# 739
  • Мнения: 376
да, аз отдавна се каня да купя дамаджани, но не съм проучила откъде и нещо все отлагам.
а водата около София е предимно минерална, изворната или е надалеко или е с нисък дебит...
а такава трябва да се пие, не само минерална, макар и с ниска минерализация.

зъбите защо със сапун миеш?
не е ли по - добре да си сложиш на четката просто малко смлян карамфил. супер добре почиства и е силен дезинфектант.
предполагам, че и  канелата би  свършила работа.

# 740
  • Мнения: 1 274
Дамаджани купих от интернет. Има разни витошки чешми, аязмо на манастира св. Мина - те не са минерални. Сигурно има и други неминерални води.

# 741
  • Мнения: 175
Цитат
И аз клоня по принцип към тази теория, но е факт, че при мен, когато съм в хиперфункция, а това не е рядкост и често е продължавало месеци, то тогава дори и в лицето да ми кихат и кашлят, грип не ме е хващал. Разболявали са се всички около мен и са се лекували по месец и повече с антибиотици, в следствие на тежък грип, и въпреки това съм удържала фронта без да боледувам.
В хипофункция,  грипът ми е в кърпа вързан. Изпитано неведнъж.
Както казах, това се случва при мен, не е меродавно за всички.

Аз съм с хипо и не помня от кога не съм боледувала...от години...от дете..

# 742
  • София
  • Мнения: 10 698
Цитат
И аз клоня по принцип към тази теория, но е факт, че при мен, когато съм в хиперфункция, а това не е рядкост и често е продължавало месеци, то тогава дори и в лицето да ми кихат и кашлят, грип не ме е хващал. Разболявали са се всички около мен и са се лекували по месец и повече с антибиотици, в следствие на тежък грип, и въпреки това съм удържала фронта без да боледувам.
В хипофункция,  грипът ми е в кърпа вързан. Изпитано неведнъж.
Както казах, това се случва при мен, не е меродавно за всички.

Аз съм с хипо и не помня от кога не съм боледувала...от години...от дете..


С хипо и аз, за два месеца втори грип ли е кво е,но пак съм на АБ.

# 743
# 744
  • Мнения: 21
SAJALQVAM ,4E NEMOGA DA PISHA NA KILICA. VIJTE KAKVO OTKRIX ZA PROBLEMI SUS SHTETOVIDNATA JLEZA.http://www.endonorm.ru/endonorm/ PREDI VREME CETOX I ZA EDNO DRUGO LEKARSTVO KOETO SE KAZVA ENDOKRINOL,NEZNAQ DALI NQKOI GO E PRIEML I DALI IMA EVEKT

# 745
  • Мнения: 21
SAJALQVAM ,4E NEMOGA DA PISHA NA KILICA. VIJTE KAKVO OTKRIX ZA PROBLEMI SUS SHTETOVIDNATA JLEZA.http://www.endonorm.ru/endonorm/ PREDI VREME CETOX I ZA EDNO DRUGO LEKARSTVO KOETO SE KAZVA ENDOKRINOL,NEZNAQ DALI NQKOI GO E PRIEML I DALI IMA EVEKT
ENDONORM® (ENDONORM®)

ENDONORM® - нови методи за лечение при заболявания на щитовидната жлеза
Описание на щитовидната жлеза-стимулиращ наркотик ENDONORM®

ENDONORM® - нови методи за лечение при заболявания на щитовидната жлеза
До неотдавна, там не е един медикамент способен не само премахване на симптомите, но да възстанови своята собствена функция на щитовидната жлеза, връщането към нормалното еутиреоидно състояние.
В продължение на 10 години учените от "Fitopanacea" провеждат научни изследвания, който включва:

проучване на информационни материали за лечение на заболявания на щитовидната жлеза;
скрининг на флората на Русия и съседните държави в търсене на растения с thyrotropic дейност;
скрининг и всеобхватно проучване на най-активните растения;
създаване и развитие на собствената си суровинна база;
Разработка и производство на щитовидната жлеза-стимулиращ биологичен продукт.
В резултат на работата, извършена от фирма "Fitopanacea" откритие е направено, с иновации на световно равнище. През 2005 г., нашите учени са изолирани и са описани по един нов, по-рано неизследвани химическо съединение - Albinin® проявяващи thyrotrophic и гонадотропен дейност. По-долу подробен химически и фармакологично изследване на веществото, задайте неговите механизми на действие и точката на прилагане в даден организъм (молекулни мишени и т.н.).
Въз основа на тази работа е създаден от оригинала, който е несравним в пазарната биологично ENDONORM® на. Щитовидната жлеза-стимулиращ и гонадотропен от ново поколение, с максимална ширина на терапевтична дейност.



ENDONORM® наркотици е напълно естествени средства, е 100%, съставен от растителни вещества. Основната активна съставка на лекарственото вещество Albinin® ENDONORM® се извлича от екстракт от корен на Potentilla Алба (Potentilla Alba L.), растения, вписани в регионалната Червена книга на Москва, Смоленск, Рязан, Липецк и други области. Bloodroot бял достатъчно известен в народната медицина в Русия и европейските страни. Нейните дозирани форми се препоръчват за лечение на различни заболявания, включително отстраняване на такива нарушения на функцията на щитовидната жлеза като:

хипотиреоидизъм (хипофункция)
хипертиреоидизъм (хиперактивност, хипертиреоидизъм, "заболяване, базедова болест на Грейвс, болест на Graves)
автоимунен тиреоидит (тиреоидит на Хашимото, Кейт)
еутиреоидна струма (дифузно, нодуларна / мултинодуларна)
хиперплазия на щитовидната жлеза
Учени и специалисти от нашата компания разработени оптимално отглеждане на агро-технология бяло bloodroot (като се използват само органични торове и без използването на каквито и да било пестициди), които позволиха да се организира масово поръчки и преработка на редки лечебни растения. Следва да се отбележи, че широката употреба на сурово бяло bloodroot във фармацевтичната практика предотвратява пределната недостиг на суровини в дивата природа.

При производството на ENDONORM® употреба на наркотици редица патентовани ноу-хау и уникални технологии. Всичко това позволява да се получи продукт, безкомпромисно високо качество.

Описание на щитовидната жлеза-стимулиращ наркотик ENDONORM®
 
ENDONORM® лекарство е смес от специален процес на сухи растителни екстракти от Potentilla гипс, редуващи Трифид, женско биле, както и като лиофилизиран прах ламинария захарина. Potentilla Алба екстракт от корен, стандартизиран до Albinin® вещество, е основният активен компонент на лекарството, и други компоненти са допълване и модулиране на действието на първия.
Поради биохимични характеристики на всеки компонент ENDONORM® създава ефект на тяхното взаимно засилване в лечението на заболявания на щитовидната жлеза и на женската репродуктивна система.
Проведено от специалисти на "Fitopanacea" проучвания са показали, че Albinin® съдържа в бяло Cinquefoil (Potentilla Алба L.) засяга производството на предния дял на хипофизата тироид-стимулиращ хормон, и нормализира морфологичната структура на щитовидната тъкан, щитовидната връща euterioidnomu състояние.
Киселина женско биле глициризинова (Glycyrrhiza Glabra L.) нормализира надбъбречните жлези, имунната и репродуктивната система, възстановява хормоналния баланс на организма. Иридоиди и phenylpropanoids, съдържащи се в променлив Albinin. Кристализиране вещество. тристранно (Bidens Tripartita L.) имат имуномодулиращо действие, позволява да се постигне максимален терапевтичен ефект при дифузна токсична гуша и автоимунен тиреоидит.
Laminaria захарина (Laminaria захарина L.) поради наличието yodtirozinovyh производни и широк набор от макро, микроелементи нормализиране на биохимичните процеси в тъканите на щитовидната жлеза.
В развитието на ENDONORM® наркотици са проведени клинични проучвания ще вземете уникална композиция, дозиране и схеми на лечение. Просто се оказа много ефективен при лечението на лекарство ENDONORM® широк спектър от заболявания на щитовидната жлеза. Резултатите от тези изследвания са защитени от два патента на Руската федерация.
Всеки пакет съдържа ENDONORM® формулиране 60 или 90 капсули, със следното съдържание:

Екстракт от корените и коренища на Potentilla Алба - 200 мг
Екстракт от трева победа Трифид - 80 мг
Екстракт от женско биле - 50 мг
Лиофилизиран прах thalli Laminaria захарина - 70 мг
Основните характеристики на ENDONORM® наркотици:

Non-хормонални, напълно натурален продукт - 100% съставена от вещества от растителен произход;
Благодарение клинично съвпадение многокомпонентен има множество входни точки в тялото, като резултат - има широка терапевтична активност (thyrotropic и гонадотропен);
Възстановява собствена функция на щитовидната жлеза - щитовидната жлеза започва да произвежда нормални, необходимо за тялото, количеството на хормони на щитовидната жлеза;
Възстановява морфологичната структура (плат) на щитовидната жлеза - щитовидната тъкан отнема структурирана форма, отведете възли;
Не изисква през целия живот рецепцията. След успешното завършване на курса на лечение - щитовидната жлеза произвежда независимо изисква за количеството на хормона на щитовидната жлеза на тялото;
Безопасен за използване - няма значителни странични ефекти;
Способни да коригират както хипо-и хипертиреоидизъм (чрез механизма на доза-зависим ефект);
Ефективно при лечение на заболявания по-рано фундаментално непокорните по лекарско и консервативно лечение (автоимунен тиреоидит, нодуларна / мултинодуларна гуша).
Специфична характеристика на болести на щитовидната жлеза е, че те могат да растат в продължение на години, без видими симптоми. В същото време те са придружени не само нарушения, и често драстична реорганизация на дейността на хормоналната система на организма.
Като ENDONORM® наркотици не предполага използването на живот. Обикновено, клинично подобрение се наблюдава след първия курс на лечение.
Оптималната доза и режим на ENDONORM® лекарство избрани въз основа на диагноза на функцията на щитовидната жлеза и продължителност на заболяването повече ...
Ако по-рано диагнозата "щитовидната" обречен на ученето през целия употребата на хормони или принуден да отиде в една болезнена операция, но сега всичко това е реална алтернатива - ENDONORM®!
ENDONORM® - нов нехормонален лекарство за възстановяване на функцията на щитовидната жлеза!
Този продукт е сертифициран
PDS №: RU.77.99.11.003.E.044771.10.11 на 31.10.2011

# 746
  • София
  • Мнения: 3 611
А някой да го е пробвал от 2011г насам?

# 747
  • София
  • Мнения: 10 698
Има НОВА ТЕМА при това отдавна!

Общи условия

Активация на акаунт