война вкъщи

  • 2 839
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Моля ви момичета споделете опит че направо вече съм се видяла в чудо!имам близнаци на 3год момче и момиче!от есента ходят на ясла и мога да кажа че според мен всичко е наред като изключим факта че в яслата спят заедно в едно легло иначе ставали големи драми а и по цял ден били като сраснати ако единия яде,яде и другия ако не не и такива други сходни ситуации.Вкъщи пък нещата се развиват коренно различно,постоянно са кавги,дразнене,хленчене и биене.За секунда немогат да се заиграят и постоянно момчето тормози момичето като и взима всичко което тя е взела,дразни я като и пие от чашата и тн и тн. а тя от своя страна все хленчи и плаче че той я тормози и е станала много нервна и раздразнителна.Аз се опитвам да не вземам ничия страна а да обеснявам и на двамата кое е правилно и кое не,но те не чуват нито мен нито баща си в резултат на което доста често и аз избухвам и започвам да се карам, те стават още по нервни и общо взето нищо не става.Въртим се в един омагьосан кръг без резултат.Така се развиват нещата от около 2 месеца.
Кажете моля ви при вашите деца как е,как подхождате вие и тн?
Хубав ден на всички   bouquet

# 1
  • Мнения: 68
Моля ви момичета споделете опит че направо вече съм се видяла в чудо!имам близнаци на 3год момче и момиче!от есента ходят на ясла и мога да кажа че според мен всичко е наред като изключим факта че в яслата спят заедно в едно легло иначе ставали големи драми а и по цял ден били като сраснати ако единия яде,яде и другия ако не не и такива други сходни ситуации.Вкъщи пък нещата се развиват коренно различно,постоянно са кавги,дразнене,хленчене и биене.За секунда немогат да се заиграят и постоянно момчето тормози момичето като и взима всичко което тя е взела,дразни я като и пие от чашата и тн и тн. а тя от своя страна все хленчи и плаче че той я тормози и е станала много нервна и раздразнителна.Аз се опитвам да не вземам ничия страна а да обеснявам и на двамата кое е правилно и кое не,но те не чуват нито мен нито баща си в резултат на което доста често и аз избухвам и започвам да се карам, те стават още по нервни и общо взето нищо не става.Въртим се в един омагьосан кръг без резултат.Така се развиват нещата от около 2 месеца.
Кажете моля ви при вашите деца как е,как подхождате вие и тн?
Хубав ден на всички   bouquet

При нас баткото е на 3г. и 7м., а бебето е на 7м.Вкъще положението е следното : през деня няма проблем, но вечер като се върне баща им от работа баткото става друго дете. Започват едни викове, крясъци, непослушание отвсякъде. Събужда бебето нарочно.Отдавам го на ревност, макар че вече трябва да е преминала.Стараем се да му обръщаме внимание, но вечерите не се трае, както и почивните дни. Засега ме спасяват наказанията чрез лишаване от любими занимания.Например обича да гледа Слави и ако не слуша казвам, че няма да го гледа и засега има резултат. Не искам да седи кротко като агънце, но си личи когато върши дивотии нарочно.Иначе си е сладко ангелче.Мисля, че ще израсте това си състояние, но засега търпя, обяснявам, поскарвам се и наказвам по начина , който описах.

# 2
  • Мнения: 371
Не знам какво точно да те посъветвам ... но искам да ти кажа, че те разбирам.. Моите близнаци са по-големи и са момчета, но пак всеки ден се карат и бият.. Все за нещо се драпат. Честно казано единственото спокойно време е, когато са зети с нещо конструктивно - спортуват много, карат колело с баща си когато може. Гледам да са заети. Да рисуват, моделират.
При вас щом е от два месеца, може от стреса покрай градината да е целия зор, може да мине с времето.  Надявам се някой друг да бъде по-полезен..

# 3
  • Мнения: 818
Раздели ги в различни групи в градината. Какви са тия да спят в едно легло, единият да яде само ако другият яде... Раздели ги, да видим как ще се имитират. Трябва от малки да свикнат, че не са един човек. А вкъщи е лесно - обвързвай наказанието с провинението и задължително го налагай веднага, а не след няколко часа, като "никакви детски до утре". Момчето напада сестра си? Накажи го да не си играе с нея. Дърпа й нещо от ръцете? Дай го на нея и го остави да се тръшка. Последствията трябва да са близки до логиката.

А тия какви са - стреса от градината, стреса от новото братче, стреса от позицията на луната...? Вместо да оправдавате лошото поведение на децата, просто ги възпитайте.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз не съм фен на разделянето в градината, но това е друга тема. Някъде около вашата възраст (или малко по-рано) и ние имахме такъв период. Не са се били истински никога слава Богу, но непрекъснато се дърпаха за играчки, дразнеха се един друг и вечно някой ревеше. Това в къщи. На площадката и в градината - никакъв проблем. Това продължи няколко месеца и отмина от само себе си. Просто се въоръжи с търпение. Като стане съвсем нетърпимо ги разделяй за малко в отделни стаи - обикновено помага временно. За заиграването - рано им е още според мен. Моите тогава играеха винаги един до друг, но не и един със друг. Един със друг играят от доста по-късно, може би към 4,5 - 5 год. А споровете за играчки ги решавах много лесно - без изобщо да ме интересува чия е играчката и кой какво иска, скарат ли се за играчка просто прибирах играчката за ден-два. Научиха се учудващо бързо да не се карат (поне за играчки) и да си ги разменят. Жалко, че не мога да прибирам всички ключове на лампи, дръжки на врати, кранове на чешми и т.н, и т.н. до безкрай, за които е вечно състезание, но поне за играчки не се карат. Пак е нещо.  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 7 803
на твое място бих се опитала да прекарвам повече време само с него. прилича ми на липса на внимание и така се опитва да го привлече. когато му се караш ти също му обръщаш внимание. това, че в яслата не могат един без друг не би ме притеснило, ако извън яслата всичко е ок. може би са още несигурни там и търсят продкрепата на близнака. за караниците, няма спасение. моите са на 8 години и все още се карат и бият ежедневно

# 6
  • Мнения: X
Гледам постоянно да сме заети с нещо, оставям ги да играят на самотек само ако "са в добри отношения в момента". Понякога са супер ентусиазирани от общата игра и не се карат, но видя ли че почва борба за надмощие измисляме друго занимание ... редене на пъзели, рисуване, оцветяване, някаква игра. Пак се случва да се скарат, но когато са заети е минимално. В градината нямаме такъв проблем, макар че ми се иска малко повече да ги разделят.

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Вечер след ясла и ние бяхме същите кисели лимончета, избухване за всяко нещо и плач/хленч за спорта. Аз си го обясних с лишенията на които бяха подложени в яслата а именно липсата на свободно движение през деня. Бяха буквално като роботчета излизайки от групата и вкъщи натрупаната енергия и напрежение избухваше. Този извод го направих след като почнаха детска градина и видях и различно поведение и различно отношение. Та има отражение и яслата върху детската психика според мен. Сега от месец сме с подобно поведение и го отдавам на сборните групи които правят. Едната ни учителка е в болница и ги събират с друга група следобед и вместо да тичат на двора седят на масички и рисуват  Tired
А това караници за играчка или спор за игра си е нещо напълно в реда на нещата щом са две деца. На мен също ми се иска да скрия ключовете за лампи и крановете на чешмите но няма как  Laughing

# 8
  • Мнения: 99
Здравейте!

Нова съм в темата, рядко съм писала тук, макар да имам отдавна регистрация.
Майка на тризначки съм - вече навършили 4 год. съвсем скоро. Simple Smile

Ще следя темата с интерес, тъй като и при нас понякога е истинска война! Когато имам повече време ще прочета постовете и ще се включа където мога!

Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт