Аборт...обърната матка

  • 3 949
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Привет! Темата ми е свързана с момент от моя живот, в който аз направих аборт. Накратко ще разкажа причината, поради , която реших да абортирам и след това бих помолила за вашето мнение по въпроса, който дойде след няколко години.
Бях на 19 г.(дванадесети клас).Имах връзка с едно момче още от 14 годишна. Аз забременях края на януари 2008 г. Научих, че съм бременна в 14-та  седмица...бях уплашена.Случи се от първия път , той се изпусна само веднъж и стана. Май месец ни предстоеше и на двамата бал, родителите ми не го одобряваха и дълги години се налагаше да крия за връзката си.  Преценихме, че не му е времето и април аз направих аборт.Бях с пълна упойка, абортът беше извършен с вакуум.На никого не казах,само неговите родители знаеха. Честно казано, те много го искаха,аз също,приятелят ми се двоумеше,но нямаше да ме накара да го махна на сила....Както и да е.Заминах студентка, бяхме заедно още година и нещо, но той замина за чужбина. Относно чувствата ни,коментара ми е излишен, а и темата не е такава. Продължавахме да се обичаме,но времето лекува. И така миналата година започнах взаимоотношения с друг мъж. В началото много искахме дете,не се пазехме.Мина месец,два и аз не забременявах.( На сегашния си приятел не съм казала за аборта)Отидох на гинеколог. Той видя,че съм правила аборт.Не каза,че имам някакви усложнения след него.Спомена ми само, че съм с обърната матка и така ще забременея по-трудно, когато реша да имам дете.Откри ми инфекция и започнах лечение. по време на лечението спряхме да правим опити.Но и до днес все още не правим,решихме, да поизчакаме.Въпроса ми е към тези,които са преживели нещо подобно-не съм могла да зачена ,заради аборта и матката ли?И ако не можех да имам деца,гинеколога нямаше да ми го спести, нали?
Ще съм благодарна за мнение.

# 1
  • Мнения: 421
Обърнатата матка не е проблем. За останалото нищо не мога да кажа. Тези въпроси е трябвало да ги зададеш на гинеколога.
Аз съм с обърната матка, забременявала съм два пъти, като първия път се наложи аборт по медицински причини (нямам представа дали е бил с вакуум или с друг метод), от втората бременност имам две прекрасни диванета.
Месец - два опити са твърде малко време, за да се притесняваш. Малко са късметлиите при които се получава от първия - втория път.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 611
  Не мога да не попитам... Кой е тоя лекар, който прави аборт в 14 седмица?? Че и с вакуум  Shocked 
Също така кой е този лекар, който "видя", че си правила аборт преди години?   ooooh!
 smile3544

# 3
  • Мнения: 25 742
mrgmvt,правилно са ти казали, че е рано да се тревожиш.Явно имаш някакво вътрешно притеснение.Отиди при друг лекар и питай за страховете си. Peace

# 4
  • София !
  • Мнения: 1 240
 Не мога да не попитам... Кой е тоя лекар, който прави аборт в 14 седмица?? Че и с вакуум  Shocked  
Също така кой е този лекар, който "видя", че си правила аборт преди години?   ooooh!
 smile3544

И аз исках да задам същите въпроси  Shocked . Освен това , такова заключение ( за което си мислиш ти ) , че няма да може да имаш деца , не се дава така за части от секундата  ooooh! . Според мен си смени гинеколога !!
И не се притеснявай , това , че два пъти не е , станало , не означава , че не може да имаш деца . Има хора с години се борят и накрая чудото става . Пожелавам ти скоро да видиш двете черти     bouquet  .

Последна редакция: сб, 05 апр 2014, 11:23 от bunny : )

# 5
  • Мнения: 1 067
Дали има последици от аборта едва ли някой тук може да каже.
Наистина месец-два не са показател за проблем и трябва да имаш търпение.При обърната матка има препоръчвани пози, които подпомагат достъпа на сперматозоидите.
Ти определяш ли овулацията си по някакъв начин или сте се пуснали по течението?

# 6
  • Мнения: 1 235
Това с аборта в 14-та седмица наистина е много странно.
Аз съм с обърната матка и се забременява. И разбрах за нея след като забременях, така че не съм използвала специални пози.
1-2 месеца опити не са нищо.
Успех и търпение.

# 7
  • Мнения: 2
От Видин съм, тъй че и двамата гинеколога са от Видин. Най-вероятно имате право за всичко, което казвате, просто страховете ми този път надделяха и затова се принудих да пиша.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 611
Аборт по желание се прави до 12-та седмица. Така че, или историята е твърде украсена, или си правила криминален аборт. Освен това не личи дали жената е правила аборт, ако той е извършен както трябва!  Naughty

# 9
  • Мнения: 25 742
По какво личи че правен аборт, и то след 6 години?!

Общи условия

Активация на акаунт