Кой какво ще хапва днес!

  • 23 179
  • 411
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 410
Темата е много хубава. Аз напоследък спрях да готвя и минах на купени пюренца, но все пак менюто за днес е:

Закуска - овесени ядки с масло и сиренце
Обяд - зеленчуково пюре
Следобяд - кашичка с намачкан банан

Другите хранения са ни с АМ

Закуска
Кус кус буквички с прясно мляко ,сирене ,масълце,захар
Обед
Ориз със телешко,чушка,домат
Следобед
Тиквен крем с оризово брашно

На 8 месеца даваш прясно мляко ли? newsm78

# 16
  • Мнения: 702
silviya.v Ахъм давам даже още от 7 почнах  Mr. Green

Смайли Тиквата я купих преди 2-3 месеца обелена нарязана на кубчета и сурова замръзена в наелон.Сварява се точно за 5 минути.

# 17
  • Мнения: 1 410
silviya.v Ахъм давам даже още от 7 почнах  Mr. Green


Не давай много такива идеи да не тръгне и някоя друга мама да дава прясно мляко.
Твоето дете добре го е приело, но останалите незнам newsm78

# 18
  • Мнения: 1 032
Благодаря за рецептата за тиквения крем, mama Svetli, ще го пробвам тия дни.

...Не давай много такива идеи да не тръгне и някоя друга мама да дава прясно мляко.
Твоето дете добре го е приело, но останалите незнам newsm78

По принцип в кремчета се дава прясно мляко някъде от тази възраст. И не е практика само в България. Една от чужбинските мами беше обяснила, че тяхното джи пи им е казало, че прясно мляко може да се ползва за десерти от 6 месец. Макар, че винаги съм се чудила, защо в кремчета прясно мляко може, а иначе не  newsm78

# 19
  • Мнения: 5 299
По подобие на кулинарния, реших да си отворим една темичка за това какво се приготвя на децата - хем ще улесним майките, които готвят вкъщи, хем ще си разнообразим менюто, може и рецепти да обменим Flutter

Понеже и аз спрях кухнята /от мързел Tired/ днес приготвям една типична пилешка супа - за обяд, може и за вечеря Rolling Eyes, след обед май ще яде плод с плодово или прясно мляко, плодът смятам да е от компот.


Малиии, и аз така Blush Мързел голям съм, нищо че пункта е през 2 блока Sick

Та аз не готвя всеки ден, правя една супа и се изяжда за макс. 3 дена Днес сме на картофена с ориз(защото нямах фиде). За закуска правих кус-кус(то не че има кой знае какво да му се прави де Laughing А за следобедна закуска забърках пол.киви+пол.банан и кисело мляко - на малката и плющят ушите bowuu  chef

Темичката е страхотна Hug На мен специално ще ми е много полезна Peace

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
silviya.v Ахъм давам даже още от 7 почнах  Mr. Green
Пу, най-сетне се намери още някой като мен Laughing С тази разлика, че почнах преди 7мия месец Wink

Днес давах месо с грах и картофи, попара, киви, кис. мляко, за вечеря каша.
За утре съм приготвила грис и огретен Simple Smile

# 21
  • Мнения: 8 505
В момента и пеиготвям принцеса с кашкавал.
За обед-мусака.
Следобед мисля да я зарадвам с млако с ориз (дано не ме смързи).
Вечер боцка от нашите чинии,а още не съм решила с какво да са пълни.После адапте.

# 22
  • Мнения: 1 568
Днес закусвахме попара.
На обяд от кухнята ще има супа тиквички със сирене, телешко паприкаш и кисело мляко с бисквити.

Едно въпросче - правите ли им нещо с/от компот. Имам много буркани от бабите и така си стоят  Confused

# 23
  • Мнения: 1 089
да се отчетем и за днес Wink
закуска - прясно мляко с овесени ядки
обяд - заешко със зеленчуци (грах, картоф, пиперка, лук) +1 портокал
сл. закуска - плодово кис. мляко
вечеря - картофена супа + 1 сухар
преди сън АМ

# 24
  • Мнения: 1 410
Закуска: бисквити Закуска с АМ
Обяд: пюре с пуешко.
Следобяд: Грис

# 25
  • Мнения: 1 446
Оставила съм му:
Закуска папара
Обяд задушено телешко със зеленчуци десерт банан
След обед като се върна от работа ще измисля нещо.
Вечеря тиквички с ориз

# 26
  • Мнения: 918
Moя пие адапте към 7.30, така че, закуската я пропуска обикновено
на обяд: леща-гореща
закуска: плодово мляко
вечеря: рибена супа
преди сън: кис.мляко

# 27
  • Мнения: 1 032
Втората ни закуска беше овесени ядки с настъргана ябълка (все още пием АМ някъде около 4 сутринта).
На обяд ще яде пилешка супа. Ако не успея да се организирам преди разходката, за да й направя бисквитена торта, следобед ще хапне една от кашите на ХИПП- лека нощ. Вечерта ще завършим с адаптирано мляко.

# 28
  • Мнения: 46 517
Обяд- грах на фурна, десерт 1 портокал.
Следобедна закуска, банан с 1 лъжица кисело мляко, хубаво разбит на блендера, докато стане не крем + парченца портокал.
Вечеря- пилешка супа, след вечерята 1 гризкане на 1 филия хляб, десерт 1 портокал.

# 29
  • Мнения: 702
Juana Може ли рецептата за огретена  Praynig

А за прясното мляко аз акъли недавам а само споделям рецепта  silviya.v мисля че темата е основно за това кой какво е хапнал а кой как е решил да захранва има къде другаде да се обсъжда Peace

Закуска попара
Обед спанак с картофче
следобед още се чудя newsm78

Общи условия

Активация на акаунт