Valar morghulis - GoT - Тема 9

  • 42 550
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
Трейлър за следващият епизод.
http://www.youtube.com/watch?v=QCi65nFm7Co

# 31
  • Мнения: 3
Отностно епизода :
Скрит текст:
Милсех утре да пиша, че много неща са и исках да ги по подредя ама не се стърпях
1.Възхитителна смърт, ама то тя се и очакваше.
2.who the fuck is Jon Snow ? - добро е и въобще цялата сцена е добра.
А Рамзи тук са го направили още по голям изрод от колкото е в книгата, може би заради действието което се показва, а в книгата се описва вече като станал факт.
3.Бран и дървото - ами емоционално се просълзих, много дорба сцена и виденията бпха добри каот моменти, това "той ни видя" ще ее ключа към бъдещите събития.
А имаше момент 7 пъти го спирах за да говидя, значи там се вижда бял бродник да се оглежда в лед(или обсидиан) като голямо парче.В първият момент направих асоциация с онова сърце от Карт в книгата, не знам защо Simple Smile
4.Самото действие си беше доста бързо и хем ми хареса много серията, пък  чуството за "претупаност" от миналият сезон се засили - например усетих липсата на Пени  , а в бъдеще е важен персонаж Simple Smile
По късно повече Simple Smile

# 32
  • Мнения: 4 954
Еххх, чак сега виждам темичката. Simple Smile
Втори епизод изгледан, ще се опитам да коментирам без особени спойлери. Очаквах любимата ми сцена от епизода да е сватбата. Не че не ми хареса, балсам за душата, но има една сцена с Бран и дървото,която просто открадна целия епизод за мен. По-красиво нещо не бях виждала скоро на кино.

Сега се връщам да прочета какви са ви били теориите за Джон Сноу, ако моята е различна, тогава
ще коментирам. Че аз съм направила във фантазиите си цял сапунен сериал покрай неговото раждане и ролята му в събитията.

# 33
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 343
Момичета, има ли някъде качени субтитри за 2-ра серия?

# 34
  • Мнения: 3
Явно поста не беше за мен ама да помогна :
http://DMCA-removal-from-Google/ - какво им е качеството вече не знам Simple Smile

# 35
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 343
Явно поста не беше за мен ама да помогна :
http://DMCA-removal-from-Google/ - какво им е качеството вече не знам Simple Smile

Хаха, благодаря, извинявам се за обръщението, но рядко се появява по някой мъж за цвят из темите.

Само да кажа, че това е един от малкото сериали с безупречен кастинг на актьорите. Безобразно добър. Книгите не могат да бъдат надминати, но сериалът е много добър, като се има предвид каква история трябва да се представи. За мен лично изчитането на книгите преди гледането на филма е задължително, защото много подробности не стават ясни и остават неразбрани. Единственото, което ме притеснява е, че няма да доживея края на историята   Laughing

# 36
  • Мнения: 2 786
Хареса ми.  Party

Скрит текст:
Сватбата е към края на епизода.  Wink Малкото келешче с корона няма да тормози повече хората.

Последна редакция: пн, 14 апр 2014, 11:47 от Teresa of the Faint Smile

# 37
  • Варна
  • Мнения: 758
Кастинга е далеч от безупречен. След като изчетох първа глава от книгата ми стана ясно че съм зарибена и реших да изгледам сериала преди да продължа. Точно защото докато чета си представям едни герои, които после никога не се покриват с героите във филма.
Джофри трябва да е красавец, а са избрали малко плъхче, на което съвсем си му ходи да върши нещата, които върши.
Аря трябва да е с издължено, грозновато конско лице, а тя е такава сладурана... и т.н. и т.н.

# 38
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 343
Всеки си изгражда собствен образ на героите, на базата на описанието на автора. За мен кастингът е много добър, защото вече не си представям героите по-друг начин от тези във филма и наистина са подбрани страхотно. Денерис, Тирион, Церсей, Тивин, Джон Сняг, Роб,  Марджери, първият мъж на Денерис, брат й...мога да изброявам до безкрай. Ами Бриен? Дори Аря са я подбрали страхотно - прилича на момче, грозновата е точно както в книгата. И никак не ми е сладка, малка мъжкарана е. Джофри също е попадение - ако махне гадния поглед и ехидно изражение може да мине за сладникав, точно такъв, какъвто би се харесал на глупавата Санса. Доста време тя не виждаше това му лице.

# 39
  • Мнения: 10 014

Аря трябва да е с издължено, грозновато конско лице, а тя е такава сладурана... и т.н. и т.н.

Не, не е грозна. Лицето и е дълго, като на Джон Сноу, а тя прилича на леля си Лиана. Баща и и го каза, а тя беше шокирана.  Джон Сноу и е казвал, че е хубава, една лейди от Ейкърн Хил също, но я няма във филма. Майка и е казвала че може да е красива, ако си измие лицето и среше косата... Прякора и е даден от приятелка на сестра и, за да я дразнят. Момичетата са просто гадни понякога. Лошото е, че Ария им е повярвала.

# 40
  • Мнения: 4 954
Аз прочетох миналата тема и видях, че наистина най-разпространената теория за произхода на Джон е и моята
Скрит текст:
Лиана и Раегар

Само се чудя...
Скрит текст:
защо е единственият от рода Таргериен без бяла коса?? Дори децата на Елиа Мартел са били с характерните бели коси и виолетови очи на драконовия род. Това е, което ме притеснява в тази теория.

Предварително се извинявам, ако пиша някои имена грешно, чета английските книги и гледам филмите без субтитри, така че ми е малко мътно как са героите на бг.

# 41
  • Мнения: 10 014

Само се чудя...
Скрит текст:
защо е единственият от рода Таргериен без бяла коса?? Дори децата на Елиа Мартел са били с характерните бели коси и виолетови очи на драконовия род. Това е, което ме притеснява в тази теория.

Не е единствен, има и други които са подробно описани в Трилогията за рицаря- Tales of Dunk and Egg. Много приятно четиво.  Heart Eyes Има и тема за книгите, ела в нея, ако ти се обсъжда с подробности.

Алфи Алън е много добър актьор, показа богата палитра на чувства без думи. И да, любимото ми изречение от серията е:
Скрит текст:
"Кой по дяволите е Джон Сноу?"

Последна редакция: пн, 14 апр 2014, 13:26 от Deziderata

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 85
Брей,все по-интересно ми става,но ще изчакам до довечера няма да тегля серията сега.И аз мисля,че подборът на актьорите е добър.Сега съм на първа книга и си представям героите,точно както са във филма.Утре отивам на снимки с Трона. Wink

# 43
  • Мнения: 3
Това го прочетох преди малко в един коментар под торента на този епизод, има спойлер елемент :
"И ония скопения че му забравих името какво му е станало та се държи така и изпълнява всичко и си и призна, че не е убил 2те момчета от Старк?"
 Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Извод: Феновете на поредицата, така са свикнали на бруталностите в сериала, че скопяването  го нямат за нищо !

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 360

Извод: Феновете на поредицата, така са свикнали на бруталностите в сериала, че скопяването  го нямат за нищо !
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт