Нови книги в електронен вариант- Информативна тема!

  • 215 521
  • 391
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11 818

Неморално предложение, Керстин Гир в MailBooks, отново благодарение на Nadin_che!    bouquet

# 151
  • Мнения: 1 829


Училище за вкусове и аромати - Ерика Бауърмайстър

в Mailbooks /за сега само в epub/

# 152
  • Мнения: 1 829


Изкуството да готвиш желания - Ерика Бауърмайстър

в Mailbooks /за сега само в epub/

# 153
  • Sofia
  • Мнения: 21 662
То epub си е благотаен формат.  Simple Smile И аз като я получа, че пусна в "моя" формат. Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 983
Джулия Стюарт - "Сватовникът от Перигор" в fb2 и epub - собствено производство



http://knigi.spasete.me/index.php?search=%D0%B4%D0%B6%D1%83%D0%B … D0%B0%D1%80%D1%82

Отчитам възможността вече да е е налична в МБ  Wink
Но тъй като не всички тук имат достъп до програмата, може да е полезно за някой  Simple Smile

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 21 662
Но тъй като не всички тук имат достъп до програмата, може да е полезно за някой  Simple Smile
Пък и от спасете.ме е по-лесно, не чакаш... Simple Smile
Благодаря за книгата!   bouquet

# 156
  • Мнения: 11 818

В MailBooks! Peace
Скрит текст:
Фатална автомобилна катастрофа с гръцки бизнесмен, преобърнала живота на младата му съпруга – българска журналистка. Сурова истина, изплувала на повърхността. И смело навлизане в дълбините на родовата история, в които тя (Катерина, Жената, Пречистващата се) търси себе си и от които изтръгва енергии за справяне с болката...
Това е само сюжетната рамка на романа "Гръцко кафе". Сплитайки автобиографично и фикционално, историческо и интимно, той дръзко разтваря пластовете на времето и се вглежда в разломите му, спотаили първични сили, стари конфликти и стереотипи.

Всъщност "Гръцко кафе" е разказ за Балканите, за границите на Балканите – парадоксално свързващи и разделящи. Тях историята немилостиво изпитва, завихряйки в странно безредие разпокъсани човешки животи, национални комплекси, архетипи, разтърсващи страсти на устояващи мъже и жени, горди жестове, сдобиващи се с ценност чрез белезите от раните... Но преди всичко това е разказ за границите в самите нас, за границите в съзнанието, които и днес упорито укрепват собствените си територии и чието преодоляване винаги е свързано с травмата – на миналото и на паметта.

"Гръцко кафе" е блестящо написан роман. Фрагментиран, с деконструирана хронология, той е паноптикум от "малки" и "големи" истории, виртуозно споени от множество гласове, които свободно преминават през времето и пространството и дават сила на настоящето. Той е притчово-песенен, писан е сякаш от утробата – една съкровена изповед на Майката пред Сина, който ще продължи не само нишката на живота, но и на разказа. Но най-вече "Гръцко кафе" е модерен роман, който без страхове оголва уязвими места и приканва не само към размисъл, но и към разговор – за нашата обреченост да сме свързани.

# 157
  • Мнения: 21
Дали в скоро време ще можем да прочетем третата книга от поредицата ''Аз,вещицата'' на Дебора Харкнес? Някой има ли информация?

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 21 662
Полина, има тема за търсене - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=815538.0;topicrefid=20

# 159
  • Мнения: 21
Morena, знам за темата, но не я намирам никъде . Един вид исках да подпитам дали някой  не работи по електронния и вариант. Rolling Eyes Иначе трябва да чакам до септември, когато ще ми я донесат на хартия.

# 160
  • Мнения: 2
Здравейте, от доста време търся книгите на Решат Нури От устните към сърцето  и Мария Павлова Двойственият живот на една вещица. Има ли ги в електронен вариант. Ако някой ги има може ли да ми ги прати.

# 161
# 162
# 163
  • Мнения: 2 453


Скрит текст:
Барселона, средата на миналия век. Мъглата сякаш никога не изпуска града от задушаващата си прегръдка. Това е времето на генералисимус Франсиско Франко: зловещи драми обагрят къщите и улиците, а всяка скрита история дава началото на нова, още по-мрачна мистерия. В тази обстановка започват премеждията на Фермин Ромеро де Торес. Когато в книжарница „Семпере и синове“ пристъпва тъмното му минало, се задвижва поредица от събития, която ни отвежда до страховития замък-затвор „Монжуик“ и изважда на повърхността както забравени демони, така и неподозирани тайни...

Затворникът на Рая е третата част от планираната тетралогия, която вече направи Карлос Руис Сафон един от най-продаваните автори в Западна Европа. Тук лежи връзката между Сянката на вятъра и Играта на ангела, тук се спотайва и отправната точка на предстоящата развръзка... която крие своите мистерии нейде из безкрайните коридори на Гробището на забравените книги.

В Мейлбукс

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 21 662


Книга 3та от поредицата  Ли-Сан-Тер на Джоана Линдзи  - в Читанка и МБ

Общи условия

Активация на акаунт