АВГУСТ чакам с нетърпение, да гушна нашето творение!

  • 33 936
  • 723
  •   1
Отговори
# 285
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
А защо в Тина Киркова една приятелка роди във Вана.

И къде е Тина Киркова?София предполагам.България не е само София.Средните и малки градове няма такъв мираж.София,Пловдив,Варна и може би Бургас имат вана.И пак не стигат.Колко са ваните?Пловдив е една.Ако искаш вана се молиш да е свободна като тръгне бебето.Не си е работа

# 286
  • София
  • Мнения: 1 740
Какво е толкова чудно, че горещите душове не са Ок за бременна. Нали ще си прегрееш тялото, което за теб може да е ОК, но за мъника вътре не е. Същото е със сауна. Ние може да понесем това загряване, но не и бебо. То това се води популярен метод при жени който не  желаят бременността, така да я прекратят с горящ душ. Сега нали разбирате, че говорим за много горещ душ, аз обичам много такива, дето кожата да ми се зачерви. Просто да не би някой да си мисли, че трябва със студена вода да се къпя Simple Smile

За разтривките с ракия какво да кажа, ясно е че е глупост, но няма да навреди толкова един два пъти да не шашкаме жената, че е навредила на бебето, не е така. Глупост е особено при температура 37,1  и 2, защото аз до скоро поддържах такава естествено от бременността заради високите нива на прогестерон. Моята лекарка каза да пия парацетамол с температура над 38 градуса, вдигала съм в началото като се разболях 37.7 и не пих лекарства. Само чай, а и клеева тинктура взимах. Тя вярно е също алкохолна, но слагаш 20 капки в чаша вода, та нали се сещате колко е алкохола накрая. Тези с болките в гърдите трябва да ги преслушат. Това е по-сериозно, защото моята лекарка каза, че бременните лесно правят бронхопневмонии. Даже бях свидетел последния път една бременна беше видимо много болна и и бяха изписали антибиотик и тя дойде да говори с д-р Михова и един вид и каза, че мисли да не го пие и д-р Михова и каза да не се излага, че е много по-опасна болестта от антибиотика, и че този който изписват на бременни е съобразен. Това естествено, вече когато си наистина болен. Повтарям, че отпадналост и температура от 37,2 не значи, че си болен. Simple Smile

# 287
  • Мнения: 367
А момичета,доктор Сигридов в Надежда или в Малинов работи.Стига да ме пуснат от болницата,ще отида.Днес ще видя какво ще стане с теста за водите

# 288
  • Мнения: 114
Здравейте момичета  Hug

Христос Возкресе  easter пожелавам на всички  хубави резултати през август Wink

Мария стискам палци да се види къде е проблема и да се реши и аз подкрепям майчетата ако имаш възможност да отидеш в София  Praynig Hug

Момичета пребих се да меся козунаци в събота и те станаха на камък след като изстинаха сложих повече захар направо полудях  #2gunfire /не че не ги направих на торта после  Mr. Green/ на 17-ти бяхме на преглед бебка тежи 530 гр и спеше , а точно преди прегледа шаваше ей като влязохме и край доки 20 мин се опитваше да я събуди ама не  крие си лицето и не дава да я снимат  Crossing Arms та накрая му писна на човека и си тръгнахме без снимка......иначе каза, че всичко за сега е ок
това за сега от мен....

ПП
някой се беше оплакал от диария на мен ми помогна Смекта става за бременни  Peace

# 289
  • София
  • Мнения: 1 740
Сигридов до колкото знам, вече не е в Надежда. Други мами да кажат със сигурност къде е сега.

# 290
  • Варна
  • Мнения: 5 314
А защо в Тина Киркова една приятелка роди във Вана.

И къде е Тина Киркова?София предполагам.България не е само София.Средните и малки градове няма такъв мираж.София,Пловдив,Варна и може би Бургас имат вана.И пак не стигат.Колко са ваните?Пловдив е една.Ако искаш вана се молиш да е свободна като тръгне бебето.Не си е работа

За жалост е така. Във Варна има една вана и тя се ползва по време на контракциите. Започне ли самото раждане си навън. В интерес на истината във Варна само тази болница използва епидурална упойка, а другите даже не са чували за нея, а в чужбина ако нямаш поносимост или не те хване тогава чак слагат пълна упойка. Другото облекчение за родилките в 21век е да раждат седнали, което е огромно облекчение и им се правят масажи, а тук се молим да се отнесат с внимание и да не крещят като луди по нас..... ох още много има, ни имам чувство, че ще ревна ако продължа.

# 291
  • Мнения: 127
Здравейте мамчета,
Христос Воскресе!
Аз не съм се включвала от доста време имам много да ви чета.
Но да се похваля вече сме обзаведени с количка, шезлонг, легло и столче за кола, голяма радост  Grinning

# 292
  • Мнения: 6
Момичета аз отидох до работата, взех си нещата и сега работя от вкъщи, така и така може, че правя сайта на фирмата ни и на който и компютър да съм си става, така че ще работя от вкъщи докато се оправя.  Но определено днес съм по-добре, дано утре-други ден съм напълно здрава.
Мими дано водите ти се нормализират, стискам палци  Hug

# 293
  • Мнения: 2 268
Добро утро!
maria90 д-р Сигридов е в Малинов от нач. на годината някъде. Тел. номер негов личен незнам дали ще откриеш, той го дава само на пациентки, които следи,,доколкото знам.Мисля те, да знаеш, и се моля да няма изтичане на околопл. води. Но си питай може ли да пътуваш.да не е противопоказано.
 Ако те изпишат и не можеш да пътуваш, нека те види и накой от ВМИ. Мога да ти дам и още няколко предложения за АГ на лични. Hug Hug Hug


tan4etok11 много неприятно, особено, че си и в чужбина. От мен- чай от джоджен или мента, студен. Пие се по глътки на 5-10 мин. ако имаш и гадене/повръщане/, ако е само диария може направо по чашка. Много успокоява стомаха. За кашлицата- нека те чуят и вече според това каква е си има сиропи, които може да се ползват при бременност.

Аз вчера ходих до болницата, че така и не ми качиха резултатите от изсл. в сайта и изненада. Кр захар в норма/ дето все за нея се притеснявам/. Общия белтък и албумина , че и уреята - под долна граница  ooooh! Иначе на вас давам съвети да хапвате белтъчини  Mr. Green Crazy
Още нещо ще ви пиша- по-натам, стига съм се оплаквала Mr. Green

На всички  Hug Hug Hug

# 294
  • Мнения: 186
Момичета, да питам тези от вас,които не им е първа бременност, кога се започваше да се усеща когато бебето хълца?! Помня, че предната бременност дъщеря ми много хълцаше, усещах го и много ми беше забавно.  Laughing
Pepi, утре ще си съвсем добре вече, спокойно, не се шашкай!
Tan4etok, дано да намериш кой да те прегледа, чай от шипки знам ,че запича , може да помогне за диарията.
Момичета, не знам защо се притеснявате да приемате лекарства, ако са изписани от лекар и са съобразени с това, че сте бременни- не виждам проблем . Много по-добре да се лекувате с лекарства, за да не се стигне до усложнения. Не виждам престъпление в това да изпиеш един парацетамол примерно...Та дори и антибиотик, ако се налага.

За раждането във вана - то хубаво, ама го правят наистина само докато започнат напъните. А идеята е бебето да се роди във водата, за му е по-малко стреса и на него...Ама българска му работа, мого се презастраховат лекарите или просто гледат на тях да им е по-лесно,не знам.

Мария, пиши като ти направят теста за водите!  Hug

# 295
  • Мнения: 190
Да, Сигридов е в Малинов, трябва да звъннеш на рецепция след 11,30 ч и те те свързват с него. Разбира се може и само да му звънеш, но щом става дума за проблем той е запознат с много проблемни бременности и даже го викат за тежки случай. Моя приятелка имаше малко води и то с близнаци, той я гледаше и си изкара до 9-ти месец, но те вече не живеят в БГ и няма как да я питам подробности.

# 296
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Момичета, да питам тези от вас,които не им е първа бременност, кога се започваше да се усеща когато бебето хълца?!

Хълцане не съм усещала никога.Нито предната,нито сега

За ваната-много по-облекчено е във вана та дори и до раждането.Отколкото без вана.Изключвам варианта епидурал.

# 297
  • Мнения: 2 268
Shaktigirl аз хълцане с първата брем не съм усещала  Crazy , то и сега де.
Аз пък във вана не искам да влизам- много съм гнуслива  Blush. Обаче в Надежда може да си влизаш в банята за душ , докато си в родилна зала, което мисля, че е добър вариант.

# 298
  • Мнения: 186
Момичета, да питам тези от вас,които не им е първа бременност, кога се започваше да се усеща когато бебето хълца?!

Хълцане не съм усещала никога.Нито предната,нито сега

За ваната-много по-облекчено е във вана та дори и до раждането.Отколкото без вана.Изключвам варианта епидурал.
Със сигурност е по-малко болезнено, доколкото съм чела разкази за раждане във вода, за съжаление го няма като опция в Стара Загора, а и аз съм от глезлите,които ще си искат епидурална Laughing Embarassed

И аз не знаех предния път,че е хълцане, докато на един от прегледите дъщеря ми се разхълца и докторката каза ,че е това. Усеща се като ритмично, лекичко пулсиране , понякога продължаваше и по 10-15 мин нон стоп .Може да сте усещали, но да не сте знаели,че е хълцане.

Някоя от вас реши ли да взема стволови клетки? Аз ще си правя среща с представителка на една фирма тази седмица,че имат отстъпки ако сключиш договор до 30 г.с  

# 299
  • Мнения: 438
Моят син много хълцаше и в корема и после като се роди, но не помня кога започнах да го усещам /май от осмия месец някъде/ На мен пък ми ставаше тъжно, че бебо се мъчи и аз не мога да му помогна.

Общи условия

Активация на акаунт