Боледуване на децата ни – тема 15

  • 41 035
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 696
След като изпихме поредния антибиотик за възпалени ушички, три дни на градина, и на четвъртия лека хрема, на петия се усилва.Всеки път започваме с хрема, и стигаме до възпалено гърло, понякога и ушички, борим се с капки десетина дни, и антибиотик накрая.

Моля за съвет  ooooh! !!!!!!!!!!!!

Да не би да има алергия към нещо, как да разбера, какво да направя?А уголемена трета сливица, досега лекарката нищо не е казвала!
Ако е вирус, не бих се бунтувала толкова, след като ходи на градина.Но хремата не е вирус, там настива ли, какво се случва, но след всяка хрема да стигаме до антибиотик, не е добре.

Няма сополи, но като дърпам с аспиратора, секретите са бели и гъсти.
Имам цилоксан капки, да слагам ли?

# 721
  • София
  • Мнения: 1 504
При толкова чести хреми, най-вероятно третата сливица си е уголемена...въпроса е дали е гнойна или просто уголемена...Това с настинките - не знам...толкова вируси циркулират...пък и уж настинките минават бързо, с бабини илачи...Та най-вероятно просто детето е с паднал имунитет и затова нещата задълбават. Цилоксан за бели и жилави сополи не бих капала. Това са капки, които действат на бактерии...АСС спрех разбива такива сополи...но не е ли най-добре все пак лекар да вземе някакво кардинално решение за тези чести боледувания....
И какво значи възпалено гърло...от хрема..., та и чак отит...Ако антибиотика разрешава проблема си търсете причина в наличието на бактерия или в носа или в гърлото....

# 722
  • Мнения: 696
В началото на май направихме носен секрет, и излезе стрептококи, за който изписаха аугументин.Не го почнахме веднага, защото това беше петия антибиотик за пет месеца, но след десетина дни се възпалиха ушичките и имаше гнойни налепи по гърлото, и се наложи да го пием.
Няколко дни след почването на антибиотика и 3-4 дни след спиране, нямаше хрема.И само след три дни на градина, нещата започват отначало.

В градината ги оставят по памперси да спят, че било топло.
Помолих ги да му слагат долното на пижамката поне, че бързо настива, но се съмнявам да го правят.

# 723
  • Мнения: 4 073
EmiR, от каква най-ранна възраст може да се дава алое за пиене, знаеш ли? Интересува ме за 2 годишно дете подходящо ли е и за 5-6 годишно какви бяха "дозите".
Ти беше писала - сутрин на гладно - по 20 мл ли беше?
Аз поръчах на ЛР с вкус на мед, не мисля, че ще е проблем вкусът, по-скоро се чудя ще има ли и при нас ефект някакъв.

Сливанченце, а ти имаш ли възможност да го задържиш вкъщи това дете  /май беше писала, че нямаш/ - в смисъл не само, докато го лекуваш, ами примерно да седи вкъщи поне 2 седмици здраво, че ако пак ти се разсополиви на третия ден, поне да не му се струпва твърде много...

# 724
  • София
  • Мнения: 1 504
Еми най-вероятно проблемите ви идват от стрептококите, а не от настинките...Те са гадни бактерии и трудно се чистят...и от там толкова честите хреми...Та съмнявам се трите дни на градина да са основния проблем  Peace

# 725
  • София
  • Мнения: 1 504
EmiR, от каква най-ранна възраст може да се дава алое за пиене, знаеш ли? Интересува ме за 2 годишно дете подходящо ли е и за 5-6 годишно какви бяха "дозите".
Ти беше писала - сутрин на гладно - по 20 мл ли беше?
Аз поръчах на ЛР с вкус на мед, не мисля, че ще е проблем вкусът, по-скоро се чудя ще има ли и при нас ефект някакъв.
Ами алоето, което давам става и за бебета....не знам на ЛР /не знам и какво значи:)))/, но мисля, че при концентрат от истинско алое, няма проблем..Всъщност първите 6 месеца давахо по 30-40 сутрин и вечер преди лягане...но сега вече само сутрин на гладно по 40-50 като мерих е чашката...Ами за ефект, аз съм доволна, но не съм го спирала, каката регурила ходенето по голяма нужда, щото ходеше на 2 дни по веднъж...Добавката е натурална, няма предозиране, ползите са ясни...на гладно фибри, полезни вещества...При малкия стафилокока не се активира толкова често, както беше преди...дали от това, че вече е на 4 или от алоето - нямам идея  Grinning Но аз съм фен на добавките и смятам, че помагат за лекото изкарване на болестите - но говорим за качествени и натурални добавки..не химия и т.н.
Миналата година чревния вирус каката го изкара за един ден ...но основно давах алое, сигурно и се събраха 300 400 грама за целия ден /но само алое/ и вечерта беше китка.../ А опит с чревни имам определено...това беше най-лекото изкарване и основното, което промених беше че давах само алое...

# 726
  • Мнения: 6 627
след 10 дни фунгостатин, гъбичките не са минали. малката почти не яде, започна да слабее. няма температура. доки каза да спираме фунгостатина, той дразнел стомаха и от това е и загубата на апетита. малката е страшно раздразнителна, с неспокоен сън. започна да се оплаква от ушенце, унг каза - чисто, няма възпаление. педито обяснява дразненето в ухото със сърбеж от гъбичките по гърлото.
каза да давам само лактофлор.
какво е това чудо, не знам вече  Cry

# 727
  • Мнения: 21 332
Момичета,кажете с какво да мажа мазол на пръста големия в свивката е ?

# 728
  • Мнения: X
Има специални пластири за мазоли в аптеките. Изглеждат като лепенки за рани, но вътре има лекарство.

# 729
  • Мнения: 21 332
Благодаря,ние сме с шарка и взехме Джинджира Алба ,но да попитам днес са избили доста пъпки мога ли да я полея с вода или не е препоръчително ?

# 730
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 409
Лисе, с варицела сте, така ли?
Не се къпе детето няколко дни, така помня..
Е, замиваш си дупе и тн.т., но не и цялостно Peace

# 731
  • около Варна
  • Мнения: 1 085
Аз си ги къпех децата всяка вечер с варицела, когато бяха, казаха ми без сапун и без търкане, само водичка.

# 732
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 980
Благодаря,ние сме с шарка и взехме Джинджира Алба ,но да попитам днес са избили доста пъпки мога ли да я полея с вода или не е препоръчително ?
Лисе, ако малката е с варицела, можеш да я поливаш с хладка вода, но само с вода! Без сапун и търкане, за да не се раздразва кожата. Ако има много пъпки, помага отвара от смрадлика - действа направо вълшебно /особено ако има по гениталиите/. Леко да минава Баба Шарка Hug...
За пъпките - и кремче вирасут от аптеката, но е около 30 лв. тубичката  Confused

# 733
  • Мнения: 21 332
Благодаря ви,момичета,по гениталиите има вече и то доста сложих я в легенче със смрадлика и я оставих да постои,след това изчаках да изсъхне,утре ще питам ЛЛ за това кремче,че аз взех Джин Джира Алба,пък ходихме само до Бърза помощ,че вече беше късно като излезнаха пъпките и ЛЛ я нямаше

# 734

Общи условия

Активация на акаунт