Имате ли проблеми със съседите под вас?

  • 28 193
  • 397
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Аз бих жалила по Чл. 6, т. 1, 4, 7, 11 от ЗУЕС, по реда, описан в гл. Пета, като уведомя и управителния съвет на входа за глобите, които очакват тях ако не си изпълнят задълженията.

Имаш ли съседи, които да бъдат свидетели?

# 361
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Сетих се още нещо. Можеш да подадеш жалба направо при дежурен прокурор, те си имат вътрешен ред, той ще прати кварталния на оглед и така.
Позоваваш се пак на ЗУЕС, все пак този закон е направен за да го ползваме.

# 362
  • Мнения: 48
Отново започвам с благодарност към всички, които се отзоваха с идеи и съвети толкова бързо.
Проблемът е, че никога не знам кога точно ще си включи скарата. Не мога да извикам кварталния. Мога да извикам някой съсед евентуално, ако се съгласи да ми бъде свидетел. Или домоуправителя, ако си е вкъщи в момента. То и аз често не съм си вкъщи. Само се прибирам в димоотвода и започвам да проветрявам.
Не бих правилап роблем, ако е веднъж-дваж седмично, но това се случва два пъти дневно поне.
Мога да снимам, ама миризмата няма как да я предам.
Ще видим какво ще напарви домоуправителят тези дни.
Благодаря ви отново.

# 363
  • Мнения: 29 761
Оф, ужас, представям си какъв кошмар е  Sick

Последна редакция: вт, 18 ное 2014, 08:58 от Natali_

# 364
  • Мнения: 15 063
Не знам дали имате право да викате пожарната, но е повече от тъпо да се разкарват пожарни и линейка за фалшиви сигнали!

# 365
  • Мнения: 29 761
Не знам дали имате право да викате пожарната, но е повече от тъпо да се разкарват пожарни и линейка за фалшиви сигнали!

Права си, наистина е така.... Коригирам си поста!

# 366
  • Мнения: 1 364
На мен тази ситуация с непочистената мас и скарата ми се вижда пожароопасна. Според мен е добре да попитате в пожарната дали имате основание да подадете оплакване и при тях. Съседите над вас не се ли оплакват също?

Има една подобна тема от преди години http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=507773.0;topicrefid=20

Последна редакция: вт, 18 ное 2014, 09:23 от online

# 367
  • Мнения: 15 063
Не знам дали имате право да викате пожарната, но е повече от тъпо да се разкарват пожарни и линейка за фалшиви сигнали!

Права си, наистина е така.... Коригирам си поста!
Peace

# 368
  • Мнения: 5 513
Е тя и скарата ,ако е в къщи пак може да е с мас и пожароопасна.При пожар в един апартамент страдат много хора.Дали гори в кухнята или на терасата няма значение.

# 369
  • София
  • Мнения: 44 229
Чак пък с мас... може и олио, зехтин и т.н., То може много неща да пламнат, не е задължително да е скарата(предполагам все пак е  електрическа такава на балкона).
Като цяло е много отвратително това със скарите, но законово май няма оправия за съжаление...
Но не пречи да пусне някоя друга жалба.

# 370
  • Мнения: 1 364
Предполагам, че на скарата пекат животински продукти. Ако не се почиства, се събира прегоряла мас и мирише лошо. Не би трябвало да дими толкова силно, ако е чиста. Peace

# 371
  • София
  • Мнения: 44 229
димят си, стабилно си димят... и грил тигана дими зверски с някои определени неща върху него, хем го мия щателно след всяко ползване(естествено той си дими под абсорбатора в моят си дом, не на балкона към съседите) Simple Smile
Естествено мърсотията подсилва, но и чиста скара също дими и мирише, няма начин.

# 372
  • Варна
  • Мнения: 4 109
На следващите включвания и димилник, извикай домоуправителя и съсед/и да констатират нарушаването на спокойствието ти. После ще приложиш тези протоколи.

Доколкото си спомням в ЗУЕС иммаше и ред за връчване на документи на живущи, от страна на управлението на входа/блока. Първо лично, ако откаже се залепя на вратата, с двама свидетели пак мисля имаше протокол и се счита връчено нещото. Виж закона и правилника за прилагане, за конкретика.

Тези съседи собственици ли са или наематели? Извинявам се ако е писано по-напред в текстовете.

# 373
  • Мнения: 29 761
От личния ми опит няма оправия с такива съседи - супер нагли и несъобразителни.

Преди години имах съседка с куче, което лаеше и виеше по цели нощи, защото го затваряше и май държеше гладно /за второто не съм сигурна/. Направих й забележка, че не можем да спим и тя ми каза, че това си е наш проблем и изобщо не я интересува. Добре, че след време го махна кучето, та малко имахме спокойствие...

# 374
  • Мнения: 5 513
Както се писа по горе тези скари си димят доста.Едва ли е само у вас.Като духа го отнася насам -натам.
Другите съседи какво казват?

Общи условия

Активация на акаунт