Пренебрегването, когато не си една от тях

  • 25 956
  • 446
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 343
Аз си мислех, че хората по любов се обвързвали /а истинската може да дойде до 35, но може и да не дойде точно тогава/, пък то за ориентация ставало въпрос. 
Ориентация без любов... И за това си има един точен термин, но съм възпитана и ще си премълча. Mr. Green

# 406
  • Мнения: 4 434
Rima77, никаква любов, само ориентиране, който  "левент" се появи до 35г. - ориентираш се, защото после бг-мамите ще ти размахват пръст - да се замислиш защо "аджеба се е случило така".  Naughty

# 407
  • Мнения: 832
Така е, аз мисля че повечето от хората живяет по този график: трябва да се оженя, трябва да родя, трябва!, Такава е социалната стигма. И който спазва графика тропа по дъската с пръчка да обяснява какво може и какво не може.

# 408
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Уважаема Мадам, не смятам за нужно да ти давам обяснения в какво съм се разпознала и в какво не. Моят живот е такъв какъвто е и мога да те уверя, че съм повече от щастлива и реализирана във всеки един аспект. Такива като теб само умеят да лепят етикети, да съдят другите, да ги сочат с пръст и без да гледат дъската да своите очи, търсят треската в чуждите. А самият факт, че противопоставяш "навреме ориентиралите се" на "старите моми" говори колко прагматично и дори меркантилно гледаш  на това да не си "стара мома".
Не съди, за да не бъдеш съден!

Уважаема Звездичке, Господ прощава на заблудените души bishop Никой не ти пречи да си живееш самотния живот така както си го разбираш  Grinning

# 409
  • Мнения: 4 434
Уважаема Звездичке, Господ прощава на заблудените души bishop Никой не ти пречи да си живееш самотния живот така както си го разбираш  
[/quotе]
Joy  Joy  Joy
Мадам, диалогът ми с теб свършва до тук, няма смисъл да водя някакво подобие на дебат с човек, който е изключително самонадеян и арогантен.
Само за протокола - семейна съм ( не че ти дължа обяснения,а защото много бързо правиш изводи и заключения)  Laughing


# 410
  • Мнения: 14 654
Така е, аз мисля че повечето от хората живяет по този график: трябва да се оженя, трябва да родя, трябва!, Такава е социалната стигма. И който спазва графика тропа по дъската с пръчка да обяснява какво може и какво не може.

Нищо подобно не забелязвам. Който си живее живота спокойно и естетсвено и не чувства, че нещо не е наред, не чува като друг му хлопа по дъската. Старите моми най-често сами си се сочат с пръст, защото по дъската им чука не друг, а собственият им биологичен часовник и искат да ги успокояват, че има време, пускат си и теми за това, а после молят модераторите да им ги заключват, защото са се обидили.

# 411
  • Мнения: 832
Така е, аз мисля че повечето от хората живяет по този график: трябва да се оженя, трябва да родя, трябва!, Такава е социалната стигма. И който спазва графика тропа по дъската с пръчка да обяснява какво може и какво не може.

Нищо подобно не забелязвам. Който си живее живота спокойно и естетсвено и не чувства, че нещо не е наред, не чува като друг му хлопа по дъската. Старите моми най-често сами си се сочат с пръст, защото по дъската им чука не друг, а собственият им биологичен часовник и искат да ги успокояват, че има време, пускат си и теми за това, а после молят модераторите да им ги заключват, защото са се обидили.


Да де, само дето има винаги някой дето да извади от килера термини като стара мома и да ги лепи по хората.

# 412
  • Мнения: 14 654
Aко терминът е обиден сам по себе си, а не заради значението си, не се притеснявайте, ще отпадне с времето и ще се замени с далеч по-благозвучното "сингъл", което хем е унисекс.

# 413
  • Мнения: 4 434
Именно защото терминът е грозен и често хората, които го употребяват га правят с цел да засегнат и да излеят злобата си. В крайна сметка всеки има право да живее живота така както намери за добре, стига да не вреди на околните. Дали си с традиционен брак и деца, живеещ на семейни начала с или без деца, необвързан с или без деца, си е лично твоя работа

Последна редакция: сб, 03 май 2014, 18:27 от @steraki

# 414
  • Мнения: 343
Аз пък смятам, че само жена без особени лични качества, чиято единствена цел в живота е /била / да се прикачи  към някой мъж и да му роди дете, за да го върже, може да нарече някого в днешно време с този архаичен и изпразнен от съдържание термин "стара мома".
И не, не се разпознавам, не съм стара мома по нито един критерий. Но имам прекрасни сингъл  Wink приятелки, които са много по-стойностни хора във всяко едно отношение от разни правилно и навреме ориентирани метрески. Да, повечето жени искат семейство, но някои просто не го искат на всяка цена, искат и любов - красива, истинска, без дребни сметки. И не правят безхарактерни или златотърсачески компромиси с тази своя мечта. Според мен това са жени в истинския смисъл на думата, а не стари моми.

# 415
  • Мнения: 6 365
Не, не сме без качества.

Ще ти кажа каква е разликата. Разликата е, че ние сме осъзнали, че любовта не е емоция, не е експириънс, не е емоционален туризъм. Любовта е действие и се изразява с действие. А най-красноречивото действие е да си с някого и да му родиш деца.

Тези, които са го усетили и са го реализирали, са усетили нещо много важно и истинско.

А сингълите, които искат всичко да е красиво и лъскаво, доста се лъжат, главата им е пълна с идеали и накрая остават точно "стари моми", защото вместо да раздават любовта, се пазят и уж я чакат- и тя губи сила.

# 416
  • Мнения: 32 516
Отношенията м/у хората са индивидуални, но аз не съм се сблъсквала с такова отношение.
Нямам деца, но приятелките ми които са родили не са ме игнорирали. Пак сме се виждали и сме си говорили по-различни теми. Разбира се и за бебешки работи. Не ми е било неприятно, нито пък на тях. Особено като се има напредвид, че са все вкъщи и имат нужда да се видят с хора.
Не е имало надуфки, че видиш ли те са родили, а аз не. Естествено доста хора ми пилят на главата, че още не съм родила, ама като не искам-няма пък.

# 417
  • Мнения: 6 365
Как се чувстваш примерно, ако си правила еквилибристики, за да организираш два-три часа с доволно и спящо бебе, за да се видите. Положила си усилия...и изведнъж ти казват- ох, ама аз трябва да отида на фитнес, че тази седмица пропуснах.

Между другото и с бебе, и без бебе говоря най-вече за философия, но има разлика в приоритетите, организацията и действията. Мадамите без деца уж са айляк, но е много трудно да ги организираш. Първо трябва да станат преди 10 през уикенда...и оттам произтича всичко.

Освен това тайната е, че използваме детето като извинение да се измъкнем от тъпи мероприятия, с които сме си губили времето в уж прекрасните свободни години. А всъщност сега сме по-организирани и с повече смислено време.

# 418
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Тези, които искат да се видят с жена с малко бебе, се съобразяват с графика им.

# 419
  • Мнения: 6 365
Тези, които искат да се видят с жена с малко бебе, се съобразяват с графика им.


Не, не всички. Някои просто въобще не се усещат. Две майки може по-добре да се организираме, но ме побиват тръпки, като трябва да е с госпожица- а не са хора, които биха ме отбягвали. Просто липсва виждане и емпатия. Все едно живеят в някакъв друг свят. Наистина е така- някакъв супер позитивен и динамичен свят, в който обаче няма много място за Другия.

Това обяснява и защо нямат деца. Просто не могат да пренареждат приоритети.

Общи условия

Активация на акаунт