В момента чета ... - 28

  • 40 061
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 387
На 24 май, по повод празника, Сиела правят 50 % намаление на всички налични книги на издателството Simple Smile Не важало за книги, които вече участват в някакви други промоции ...  Peace

Благодаря!
Значи както обикновено Wink

# 721
  • Мнения: 2 329

Гледах другата книга на Розамънд Лъптън, също ми привлече вниманието, но "Сестра" си я бях набелязала от по-рано. Ще поогледам и ще реша.
 

На мен "Сестра" много ми хареса  Peace
Имам същите очаквания и за "После"

На 24 май, по повод празника, Сиела правят 50 % намаление на всички налични книги на издателството Simple Smile Не важало за книги, които вече участват в някакви други промоции ...  Peace

 Peace Peace Браво, решила съм да взема за госпожите по една книга на български автор- за празника и за края на учебната година. Чудя се само коя? Приемам предложения  Peace

# 722
  • Мнения: 4 070
Започнах една книга на Виргиния Захариева, но не ми харесва много.

# 723
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Кифче, много хубава идея. Предлагам "Трънски разкази" да им вземеш. Ще оценят книгата със сигурност. Снощи гледах и книгите на Виктор Пасков. "Балада за Георг Хених" сигурно ще им допадне.

# 724
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз мисля да избера книги за учителките от школата на сина ми, но сякаш клоня към ваучер от книжарница, защото се притеснявам да не избера нещо, което са чели или имат.

# 725
  • Мнения: 382
И аз мисля да избера книги за учителките от школата на сина ми, но сякаш клоня към ваучер от книжарница, защото се притеснявам да не избера нещо, което са чели или имат.
Аз направих голям експеримент с учителките от школата (Вени, утре пак всичко да е наред при вас и при нас  Laughing). След голямо чудене подарих тази книга - "Бялата ни спалня" -  чисто нова, неизвестна, неясна за какво е... И докато третата купена книга си стоеше у дома и чакаше за бъде подарена на трета учителка, в един крив ден я започнах и... да не пиша всичко сега... че като почна за "98 % мои" книги... нямам спиране.
Снощи я завърших, сега мога да кажа това:

Скрит текст:

Аз не чета за соц-а?! Аз не чета спомени в аз-форма?! Аз не чета „patchwork” книги?!
Never say never! Тази книга е И тези три неща, наред с много други.
Преди всичко е „Книгата, която пише личната книга на (почти) всеки читател.“
В „Един  след полунощ“ Керана Ангелова казва: „Докато четеш умна книга, и тя те прочита безмилостно.”
За „Бялата ни спалня“ може  да се каже: Докато четеш честна книга, тя те изписва докрай.”
Още не мога да събера разпилените из дома десетки изписани листи. Една страница четене – половин страница писане. Няма как да ги обобщя в близко време, за да споделя. Трябва да си взема отпуска – и това ще стане!
От „Аз не те познавах, татко…“, през "Разбрах, че нейното безбъдеще не е моето бъдеще...", до „…дзен не е само на хартия“; съвпадащи дати, места, преживявания и търсения-намирания.

Не че я препоръчвам за другите момичета, попитали за учителки, но все пак да споделя, по-скоро като мое прясно впечатление.

Скрит текст:

# 726
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Зарязвам "Слепоглед" за по-нататък, много мъчно ми върви и започвам "

# 727
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Свет, изключително много ме заинтригува с тази книга. Колко емоционално написано, в еуфория си още. Ще я търся. Все ще я доставят в библиотеката.

# 728
  • Мнения: 382
Свет, изключително много ме заинтригува с тази книга. Колко емоционално написано, в еуфория си още. Ще я търся. Все ще я доставят в библиотеката.
Нел, не съм убедена, че ще стигне до библиотеките "Бялата ни спалня". Не е много традиционен "рамон". Предполагам, че ще ти хареса.
Това мога да допълня:
Засега установих – книга за читатели, които са имали точно такива бащи, които са имали ≈ 50 % подобни бащи, които са имали ≈ 100 % различни бащи… И каквито и да е майки и братя…

И една снимка от трета корица:
Скрит текст:

# 729
  • Мнения: 11 024
Събуди ми любопитството с "Бялата ни спалня", намерих откъс и ми хареса, ще я потърся да я разгледам по-подробно. Благодаря.

# 730
  • Берковица
  • Мнения: 475
Може ли да ми препоръчате някоя от следните книжки:
1. Кървава луна
2. Нощем вълците са черни
3. Докато смъртта ни раздели
4. Глинописецът
5. Куатроченто
6. Дервишката порта
7. Мемоарите на една кучка/Истината според Елена от Троя

# 731
  • Мнения: 1 601
Прочетох "Джинджифиловата къща " - много хубав скандинавски трилър , края беше различен , не такъв какъвто мислех , но нормално , трябва да е интересно и да има изненади , дадох и 4 звездички в ГР , хареса ми  Peace

# 732
  • София
  • Мнения: 6 210
......(Вени, утре пак всичко да е наред при вас и при нас  Laughing)
Дано, Свет Hug! Миналата година си мислех, че синът ми ще има проблем с БЕЛ, а се оказа, че големите ядове ще дойдат от пустата математика  ooooh!.

Благодаря и за препоръката, но продължавам да си мисля за ваучер, защото в непосредствена близост разполагат с уютна книжарница на Хеликон и могат да се разходят, за да си изберат нещичко.

# 733
  • Мнения: 87
Прочетох "Елияховият стол"... много силна и тежка книга, за войната в Босна и не само. Хареса ми, бих препоръчала Peace

# 734
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Лиляна, Петата вълна за какво се разказва? Не съм я чувала досега.
Имаше един филм - Първата вълна и беше за извънземни.
Ти каза детска и не предполагах, че е антиутопия.
По резюмето май ще е като Игрите.
Пиши после, те детските се четат бързо.
Вече я започнах. Не е много детска. Да, детето я чете, но той е на 16г. все пак Simple Smile
Добре започва. Постапокалиптична е. Надявам се да ми допадне, началото е добро.
Отзив после може да споделя в съответната тема.

Общи условия

Активация на акаунт