Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 11

  • 104 492
  • 789
  •   1
Отговори
# 15
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Добро утро!  Hug

Отчет за вчера - 1287 с много В! Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 313
Привети от мен  Simple Smile

За вчера:
Ккал: 1732 (от и аз знам вече колко);
В: 185 гр.;
М:  46 гр.;
Б: 155 гр.
Тренировка: Крака с много нови упражнения, т.е. почти без тежест, за да мога да изчистя техниката, та не знам колко е била ефективна. Мускулна треска нямам засега  Confused

Трябва постепенно да си кача калориите до 2050 в тренировъчни и 1800 в нетренировъчни дни. Малко ми е притеснено дали ще успявам да ги изразходвам, че толкова зор видях докато сваля мазнините, не ми се иска пак да ги трупна... И в тази връзка - великденския качен килограм още си стои  Sad

# 17
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Отчет за днес - 1311 ккал

# 18
  • Мнения: 310
Привет  Hug
петък - 1388ккал   Б22%   М20%   В58% + 4км на бързи обороти по улици в ремонт - граничи със скално катерене, но с къса пола  Crazy
събота - 1432ккал   Б18%   М33%   В49% + старт на пролетно почистване
неделя - 1451ккал   Б20%   М32%   В48% + боядисване за сутрешна разгрявка и садене на китки за следобедна  Laughing
70,3кг  newsm44 почнаха да намалят най-сетне! Друго си е пролетта да се размърдаш - дори мързелът се пробужда  Mr. Green
Успешна седмица!

# 19
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
... 4км на бързи обороти по улици в ремонт - граничи със скално катерене, но с къса пола  Crazy

Joy Joy Joy


Отчет за днес 1075...ама нещо не мога да смъкна въглехидратите... Thinking

Последна редакция: пн, 28 апр 2014, 21:27 от НеПоКоРнА

# 20
  • In transit
  • Мнения: 11 775
Привет момичета  Hug
Дидка, браво за хубавата тема.   bouquet

Аз бавничко свалям, пу пу, но ми трябваше доста време да преодолея психическата бариера в главата си, какво е правилно и какво не да ям, но мисля, че успях и това е важното, другото ще дойде от самосебе си.
Изкарах и едни курсове по хранене и превенция на заболяванията. Те също ми помогнаха много.
Приключих с всичко сладко, за Великден направих козунак, колкото заради идеята, но изядох само едно парче. Въглехидратите ми са основно от зеленчуци, 2-3 плода на ден и 1 филия пълнозърнест хляб с естествена закваска. На закуска вече ям яйца (предимно белтъци), зеленчук(домат, гъби, чушка) и чаша айрян, зелен чай или капучино. Преди не можех да си представя, че мога да закусвам това. Оказа се, че мога, че ми е вкусно и ме засища идеално.

Установих, че имам лактозна нетолерантност, ограничила съм млечните, но тъй като не искам съвсем да ги откажа, преди консумацията на мляко (прясно или кисело) пия лактаза. Изобщо ензимите са много важни за правилното смилане на храната.

Преди време ви бях питала за газове, които се образуват в стомаха от различни храни. Вече знам, че простите захари като фруктоза, лактоза, рафиноза и сорбитола образуват такива газове. Те се съдържат в храни като лук, артишок, грах, пшеница, млечни продукти, различни сортове боб, нахут, броколи, зеле, аспержи, пълнозърнестите храни и в някои плодове като ябълките, крушите, прасковите и сливите, всички храни, в които подсладители.

Освен това разбрах, че е много важно да се консумират фибри, но също така е важно да не се консумират в големи количества наведнъж и да се пие по много вода след тяхната консумация, за да не се получи обратен ефект като рак на дебелото черво например.

# 21
  • Мнения: 310
здравейте  Hug и честит празник  Simple Smile

през април съм смъкнала едва 1,2кг  Whistling и то  от повече движение, а не от ограничаване на храна - среден месечен прием 1500ккал/ден - явно съм свикнала вече с тези клории  Thinking

дано Май е по-добър  Flutter

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 264
Отчет за вчера 1400 калории, килограми - 68. Още 3 кила и край на моята едногодишна борба с 30 излишни килограми. Миналата седмица хрупах ябълки и марули и разкарах великденските излишъци. Днес ми е day off, защото отивам на рожден ден на една сладкарка и няма начин. Mr. Green
 След празниците пак вегетарианство.

# 23
  • In transit
  • Мнения: 11 775
днес 1420ккал (39П/35М/27В)
з: омлет от белтъци, домат, моцарела, капучино
2з; ябълка
о: пилешко филе, зеленчуци на грил и шопска салата
сл.з: овче мляко с ягоди
в: кренвирш с кашкавал и салата снежанка

# 24
  • Мнения: 513
Здравейте,моля ви някой да ми каже колко калории има в 1 цяла скумрия,печена на скара? Защото нищо конкретно не откривам,пише за 100 грама,но не знам колко тежи моята.

# 25
  • Мнения: 116
Здравейте на всички Hug Искам съвет-аз съм на 16,почти съм 1.60см и съм 55кг.Краката ми са дебелички,най-много вътрешната част на бедрата.Какво трябва да ям,смисъл не искам да натоварвам нашите да ми взимат специално храна за мен..та нещо по евтинко? Sad А и утре сутринта съм решила да изляза да потичам,ще слушам музика,за да не усетя умората ;д Искам вече да се храня по здравословно,да ми стане начин на живот Simple Smile

# 26
  • In transit
  • Мнения: 11 775
Здравейте,моля ви някой да ми каже колко калории има в 1 цяла скумрия,печена на скара? Защото нищо конкретно не откривам,пише за 100 грама,но не знам колко тежи моята.

ами зависи колко ти е голяма рибата... горе долу една скумрия с дължина около 20-23 см без глава, вътрешности и опашка, и опечена тежи към 200г

# 27
  • In transit
  • Мнения: 11 775
Здравейте на всички Hug Искам съвет-аз съм на 16,почти съм 1.60см и съм 55кг.Краката ми са дебелички,най-много вътрешната част на бедрата.Какво трябва да ям,смисъл не искам да натоварвам нашите да ми взимат специално храна за мен..та нещо по евтинко? Sad А и утре сутринта съм решила да изляза да потичам,ще слушам музика,за да не усетя умората ;д Искам вече да се храня по здравословно,да ми стане начин на живот Simple Smile

Здравей  Hug
имам син на твоите години затова си позволявам да ти дам съвет. Спортувай повече, спри всякакъв джънк фуд особено сладки работи, кока-кола, всякакви сокове, газирани и негазирани напитки. Храни се с повече плодове, зеленчуци, зърнени храни, протеини. Яж 5-6 пъти на ден по малко и ще имаш резултат...и много движение и спорт.  Peace

# 28
  • Мнения: 116
Mikkey,благодаря ти . Hug Аз досега все такива храни съм яла..но си взех една тетрадка и написах списък с храни итехните калории.Освен това реших да си правя записки какво съм яла през деня,поне да се ориентирам.Лошото е,че пия много малко вода-1.5л за 2 дена Sad . Още нещо-дали скачането на въже и обръчите помагат  newsm78 Мислех да изляза да тичам,ама е студено и валя цяла нощ,да не се разболея ;х

# 29
  • In transit
  • Мнения: 11 775
Разбира се, че помагат Ягодка.

Общи условия

Активация на акаунт