Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 11

  • 104 669
  • 789
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 36
Много впечатляващи резултати! Браво! Пожелавам ти бързо възстановяване и успех с последните килограми!

Аз от 3 дни се регистрирах в fitnesspal-а, за да ми следи по-лесно режима Simple Smile Обаче много ми повишава "допустимата дневна доза" калории, когато включа тренировка... Вие съобразявате ли се с подобни неща или се стремите да държите 1 ниво всеки ден?

Днес на мен за 1,5 часа колело ми дава 680 калории отгоре... Хич не ми се струва реално това  Rolling Eyes

_______________
И отчет за следените дни:

Вчера бях на едно парти, личи си... Е значи, бях чувала, че в алкохола има много калории, ама нали е такова течно, не изглежда хранително, като видях калориите  Shocked Шок буквално  Crazy

 

И ми се иска да си вдигна протеините Sad

# 61
  • 1st floor
  • Мнения: 9 175
Шарена сол, браво!!! Ще смъкнеш и последните килца, с теб сме!!! Peace

djiniv, аз не броя тренировките, те са ми като скрит коз.

За днес - 901 ккал.
А в момента така ми се яде сладолед, че ще полудея!!! Crazy

# 62
  • Мнения: 241
 НеПоКоРнА , благодаря ти)))

djiniv, и аз ползвам myfitnesspal, макар че с всичките американски марки храни вътре понякога се обърквам. но със сигурност по добре от нищо.
аз гледам да не си приспадам калориите от тренировки. но ако тичам 16 км например това са си около 1000 калории и няма как да не ям малко повече, иначе направо си вредя. зависи колко си изгорила. сега като ходя пеш горя макс 400-500 и не ги броя.

сега си ям основно в нас, просто съм мн стегната в режима, щото накрая баш да запецна ще е тъпо.

днес 72,4
4,5 до края юху!

# 63
  • София
  • Мнения: 313
Шарена Сол, поздравления за резултатите! Желая ти скорошно достигане на крайната цел и безпроблено задържане на резултата!

Мyfitnesspal е и моето приложение за броене на калории. Всъщност има и доста български храни въведени и аз лично съм доста доволна. Е, случвало се е да хващам и грешно въведени хранителни стойности или пък въведена само енергийната стойност на някоя храна, но като цяло ми е ОК.
Не си приспадам точно калориите от тренировки, които дава приложението. Знам колко калории трябва да поемам в тренировъчни и в нетренировъчни дни и съм си персонализирала целите така, че да отговарят на предварително изчислените ми стойности. Не знам как най-ясно да го обясня, обаче например ако за нетренировъчен ден калориите са ми 1400, а за тренировъчен - 1650, си настройвам целите на около 1400 и си намирам някое упражнение (напр. тичане еди колко си време), което да гори 250 кал., и в тренировъчни дни  просто въвеждам това упражнение, без значение какво всъщност съм тренирала, просто за да ми следи калорийния баланс... Дано ме разбрахте   bouquet

# 64
  • Мнения: 310
привет  Hug
аз броя тайно, от време на време  Mr. Green приемам около 1200ккал дневно и съм 70,2кг все още  Rolling Eyes не мърдат!
Ям предимно свежи салати, плодове, пълнозърнест хляб, сирене, шунка, риба - поне в храненето съм добра и не ме гризе съвестта bowuu
НеПоКоРнА, хапна ли си сладолед  Mr. Green едва ли ще ти се отрази  Peace
Шарена Сол, пожелавам ти бързо възстановяване!   bouquet и успех с последните кг Peace и аз се стремя към 68кг  Simple Smile

# 65
  • 1st floor
  • Мнения: 9 175

НеПоКоРнА, хапна ли си сладолед  Mr. Green едва ли ще ти се отрази  Peace

Ще, ще...след всичките благинки дето изядох по Великден и Гергьовден, паласките ми пак се показаха на бял свят! Crossing Arms
За вчера не мога да кажа точно, но към 1000-1100 мах. За днес ще видим...Утре съм на бал, от сега ми е тъжно! Mr. Green

# 66
  • Мнения: 6 943

Бухтичка, това с луканките е много интерсно. Всички по-скъпи салами са с над 400 калории. Аз често купувам от тематичните седмици в Лидл и френския с орeхи мисля, че беше и около 500 калории.
Охх, не знам, на мен 500 калории ми се струват прекалено много някак за каквото и да е месно нещо Sad То трябва да е основно сланина, за да е толкова много, поне повече от 50% със сигурнст...

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 275
Ако саламите на българският пазар съдържаха само месо, а не суровини с неизвестен произход и половината Менделеева таблица, нямаше да бъдат проблем. Снощи бяхме на абитуриентка, но стомаха ми се бунтуваше и цяла вечер се наливах с газирана вода - отчета ми е някъде 1300 калории.
С този нервен стомах днес просто не знам какво да ям.

# 68
  • Мнения: 36
Да се отчета за днес, доста доволна, въпреки, че калориите ми са малко... Успях да поразкарам ВХ и се чувствам по-сита от деня с 2100 (нищо, че тук са включени и алкохолни  ooooh!)

Та закуска - стандартната ми: половин кофичка кисело мляко с овесени ядки ~4сл, малко стафиди; днес си добавих и няколко червени боровинки и 1 бразилски орех  Heart Eyes 343ккал
За обяд - огромен розов домат със сирене и босилек 308ккал
Вечеря - 3 пилешки крилца със салата айсберг и 3 бадема  Grinning 328ккал

Между тях малко бразилски орехчета и бадеми и парченце шоколад със стевия на общата сума от 168ккал, и резултатът:

                     ВХ     М       Б
1,135ккал   78    67     64  г
                 37,3   32,1    30,6  %

# 69
  • Мнения: 6
Здравейте,

Преди време Ви писах да ме посъветвате какво да правя. Сега отново ще ви питам, тъй като неусетно се вманиачих в броенето на калориите. Моля да ми отговорите на въпроса "До кога да броя?". Аз не исках да отслабвам, но случайно попаднах на тази тема и започнах да броя и да се топя буквално. Сега ме е страх да продължа стария си начин на живот Sad близките ми се притесняват за мен, да не съм болна. Висока съм 172см и тежа 45кг. Винаги съм била около 52кг. Имам страшно бърз метаболизъм, ям сладко, чипс, тестено и т.н., в момента се храня 4 пъти на ден, но сега ме е страх да не би да кача рязко и да стана много повече от това, което бях.

Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете SadSadSad

Хубава вечер!

# 70
  • В реалния живот
  • Мнения: 304
Охх, не знам, на мен 500 калории ми се струват прекалено много някак за каквото и да е месно нещо Sad То трябва да е основно сланина, за да е толкова много, поне повече от 50% със сигурнст...
Да ти кажа, че съм виждала поне на 2-3 традиционни сушени колбаси да пише, че 100 грама колбас, се приготвя от 200 грама месо. При сушенето водата се изпарява и калоричността се увеличава. Съвсем логично си е от 200 грама изсушено месо да стане с 480 калории и да има 27% мазнини. Тези дни гледам един български, похвалили са се, че 100 грама колбас се прави от 132 грама месо. А в друг пише, че в 100 грама продукт има 20% белтъчини, 27% мазнини, и 1,5% въглехидрати. Да до тук разбрахме, че 48% от този продукт са БМВ и се чудя другите проценти до 100% от какво са - вода, млечен протеин, закваска, ? Но някак няма нищо сигурно, сигурното е да се яде по-малко Simple Smile

Шарена Сол, добре дошла от мен и успех във свалянето и задържането. Аз май си спомням, че преди 1 година пак беше около 72 кг., после ли си качила и сега ги сваляш. помня и блога ти, не знам още ли го поддържаш?

Аз съм добре, явно сега ми е момент да не ми се яде, леко смъквам.
За днес
Закуска: 1 ябълка, плодов чай
Обяд: салата около 200 грама, 80 грама печено пилешко филе, 20 грама твърдо сирене, 50 грама хляб, 15 грама бисквити, витамини
След обяд 100 грама ягоди, десерт в буркан
Вечеря: постно зеле, малко месо 30 грама, десерт мляко с малини 80 грама, пресни ягоди и череши 200 грама

Не съм изчислявала, но на око трябва да е около 1000 калории, ще изчисля по-късно да видя окото как работи Simple Smile

M_K_P, може би да ни напишеш какво ядеш и  големината на порциите. Пиши ни поне 1 седмица менюто си - всеки ден какво ядеш. Също и на колко си години.
Аз прочетох старите ти мнения, на 1000 калории дневно ще отслабваш, може би не е до бърз метаболизъм, а е до малко калории. Хората ядат по толкова, когато искат да отслабнат. Яж малко повече, на всяко хранене по 50 калории повече - например едно варено яйце, малко твърдо сирене, сушен плод. Например зрялото сирене Пармезан е много калорично, но и много богато на калции. И е чудесно да си хапваш по 10 грама на ден - нито ще ти стане тежко, нито ще си подута, а ще си добавила калции и около 42 калории. Друго калорично, но и много полезно за стомаха е маслото - качествено например Президент, да си мажеш на половин филия по 7-8 грама също е много добре.

Последна редакция: пн, 19 май 2014, 23:31 от TanyaMG

# 71
  • Мнения: 241
Таня, здравей:)
бях стигнала до 75-6 миналата пролет, до 72 като сега не съм сваляла. После пътувах цяла есен и пробване тук на храна, опитване там, липса на сън и мн стрес и си качих до 89 (а преди 3 години бях 97). Разликата този път е, че изграждам истински навици и спортувам най вече за удоволствие, а не за да отслабвам. мисля че поддържането на здравословно тегло е много повече от това да свалиш набързо и да си почнеш по стария начин. Четох, че под 5% от хората задържали свалените си кила 5 години по късно , мн мрачна статистика))

като чета колко кал поемате си мисля: страх ме е да минавам под 1500 кал., защото имам чувството, че метаболизмът ми ще се забави. Поне в началото така стана - 3 седмици карах на под 1500 и влязох в дълго задържане. Като се поотпусна веднъж два пъти месечно за една стабилна вечеря (последно ядох пилешки сач и хлебче без да броя) после сякаш си вдигам малко метаболизма. Но разбира се, това не е доказано, може и да си въобразявам. А и съм доста висока.
did_ka Ние май сме с еднакъв ръст?!
Тъй като наближавам задържането, още 4 кг, мисля в посока на това как ще живея с килограми на които не съм била от малка (мда, на 180 см на 13 бях 70 кг). Та тези 67-68кг ще трябва да ги задържам някак си. Засега съм намислила да се запиша на полумаратона на София наесен, това ще е двойна фитнес и задържаща килограмите цел; а и обичам да тичам.


# 72
  • In transit
  • Мнения: 12 069
Шарена сол, задържането не е проблем, просто се храни чисто и не се увличай с калориите. Ето аз задържам с малки изключения, когато падам леко надолу вече 2 години. Явно моите калории за задържане са около 1400-1500. Колкото до метаболизма, храни се 5-6 пъти на ден редовно през равни интервали и няма да имаш грижи.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 275
На мен ми направи впечатление, че "спирам" средно на 4-5 килограма за 2 седмици, ММ не казва, че задържам а че организмът си почива - той е някакъв маниак, фитнеси, хранителни режими и т.н.
Имам пълнозърнесто брашно, кафява захар и една кофа ягоди от село. Мисля да направя някакъв сладкиш днес, защото май ми е паднала захарта (аз сладко не обичам и забравям да ям).

# 74
  • Мнения: 241
На мен ми направи впечатление, че "спирам" средно на 4-5 килограма за 2 седмици, ММ не казва, че задържам а че организмът си почива - той е някакъв маниак, фитнеси, хранителни режими и т.н.

хм, това напълно съвпада с моите задържания... може би това е обяснението))

закуска: банан и сусамов тахан, мляко с нес - 300 кал
обяд: зеле и моркови настъргани, кисело мляко - 470 кал

следобед мляко с нес, замразени череши
вечеря - сьомга

Общи условия

Активация на акаунт