Сокче и пюренце хапва вече ДЕКЕМВРИйското детенце!

  • 26 453
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
Мерси и от мен за новата тема...аз в предишната се бях разписала май само 1 път и то пак минало времето...
Днес бяхме на ваксинация, двойната ваксина направо не я усети, точно за 5 секунди проплака и се успокои човекът. 7.900 кг - качил е 1.400 кг. за месец и няколко дни.
Още не съм започнала захранването, малко преди да навърши пет месеца, може би ще го направя. Сега питам приятелките, да казват коя как е започвала...и из нет-а чета, да се ориентирам. Попаднах на едно подробно описание: http://zacheto.blog.bg/lichni-dnevnici/2013/10/15/zahranvane-po- … meso-riba.1192887Иначе желанието ми е да ги приготвям сама манджичките, ама ще видим.
Моят младеж още не се обръща нито от корем, нито от гръб. Иначе се върти и увърта, предполагам скоро и тази работа ще я направи..Както и зъбите - като при повечето тук: голямо плюнчене, лапане на ръце, одеяла и т.н. Ама пък една позната каза, че така било при нейното бебе до 8-мия месец, все уж да излиза зъб и с тези признаци, ама на Simple Smile
В предната тема четох сте обсъждали държанието към познати и непознати. Стига да е наяден и спокоен - Ванко се  радва на всички...който го погледне и му говори - започва с усмивките и вадене на езика:) Тъй като не го гледам по цял ден само аз, контактува с повече хора и явно заради това.

# 16
  • Мнения: 14
Благодаря за новата тема  Hug
И аз още не съм започнала със захранването, но мисля в началото на юни да започна с оризова каша.
Незнам от зъбите ли е, ние сме много криви и нищо не помага #Cussing out Освен това се опитва да сяда и от това, че се напъва да става постоянно връща.
Исках да питам сложихте ли вече летния кош на количкити и ако не от кога мислите да го слагате?

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 23:54 от BepoHuka

# 17
  • Мнения: 107
Христос воскресе....  тди мерси за темичката
И аз ще захранвам към 6 месец..
Снежи,  за кърменето с гащите. ..аз си я слагам нормално, вдигям си единия крак от към дафената страна ,а с другата ръка я хващам между крачетата..
Един тъп въпрос....за 5 дена не съм давала витамин Д, но беше на слънце...важи ли също? После тези дни се натъпках със суров артишок, един ден не ака, но после ака като вода, . Вече има тен, не съм слагала никакви защитни кремове.. Hug

# 18
  • Мнения: 128
Мерси за новата тема Wink
Аз не съм започнала захранване. В петък сме на консултация и като чуя мнението на педиатъра, ще решавам кога. Принципно ми се иска по-късно, но и без това ще трябва скоро да разредим кърменето, заради връщането ми на работа... та може да почна с някои пюренца, да си я гледам аз как реагира на първите храни.
За летния кош - количката ми е комбинирана и е достатъчно да махна една приставка, но още не съм го правила, че беба мрази вятъра и много се стряска, като й духне - затова си я возя лежаща и обградена все още Wink
Вилхелмче, стискам палци утре посещението да те успокои! За повръщането - при нас намаля след добавянето на анти-рефлукс адаптирано мляко, въпреки че давам не повече от 180мл за денонощие. Дано намерите решение на проблема и за вас!  Hug
Маммапак, и аз се бях рзмислила тези дни, дали да не спра витамин Д-то, защото доста време прекарваме навън, но се отказах да го правя по свое усмотрение, заради фонтанелата - нашата още не се е затворила, че и не е кой знае колко намаляла. А имам спомен, че темповете на затваряне на фонатанелите също се влияят от витамин Д-то. Затова ще изчакам да попитам на консултация, като я опипа докторката тази мека главица, какво ще каже.
 

# 19
  • Мнения: 239
Анна също все още не е захранена, мисля поне да навърши пет месеца и нещо и тогава. Затова и още не съм се разчела с какво да започвам, но имам спомен че номер 2 с някаква оризова каша захраних, като наи ниско алергична, ще трябва да си припомня.
Витаамин Д аз давам, има голяма фонтанела. Та да питам досега давах ДЕАвит капки, но мъжът ми последно е взел на Джеймисън само витамин Д и не мога да разбера, определено са по различни и не знам колко да давам, а забравих да питам ЛЛ, някоя от вас дава ли от тях.

А, и да се похвалим днес беше първият ни флирт- бяхме най-накрая на ортопед и докато чакахме имаше един момък до нас, че като се видяха и се почнаха едни усмивки, едно дърдорене  Crazy.

# 20
  • Мнения: 107
Дойчинова, ама аз не че съм го спряла вирамин д, просто забравих да го взема, и я слагах ма слънце...даже почервеня в бузките...та се питам дали важи...

# 21
  • София
  • Мнения: 89
Аз слънчевите дни не давам витамин Д Simple Smile Само облачните. Важи слънцето, разбира се Simple Smile Иначе ние сме на Вигантол. Свети, в този вашия вит. Д няма ли листовка? И ние сме си още със зимния кош. После до безкрай ще сме все с летния, та хич не бързам да й го слагам отсега.

# 22
  • Мнения: 277
ние сме с летния кош повече от месец вече,струваше ми се леко мъчително за бебчо в топлите дни да го мъча с зимния кош и сложих летния,зимния също имаше леко повдигнато положение,но летния си е друго нещо,а Марти вече не иска да стои изцяло легнал,иска да гледа детето,любимо занимание му е за сега като сме в парка да гледа как мърдат листата на дърветата,голямо приказване прави,та чак и викане на моменти,ама листата не искат да му отговорят  Laughing 
и ние сме на Вигантол,до сега като се замисля май не съм пропускала ден,в който да не дам,има-няма слънце,капките в устата  Laughing  той ми е бял и педи каза никакво пряко показване на слънце  Confused

# 23
  • Мнения: 107
Здравейте мами отдавна не съм се включвала в темата ,Христос воскресе .
BepoHuka ние сме с летния кош,че Алекс иска да  седи само изправен и е голяма борба да го сложа да лежи,дойде ли време за хранене пак се борим иска седнал да се  храни,а му е рано още,иначе не се обръща,но такива мостови прави ...Зъбките са ни  побелели и хапе всичко каквото докопа Simple Smile Не бързам да захранвам с пюрета,първо ще се консултирам с  доки ,но на своя глава му дадох парченце ябълка, така му хареса само се облизваше .

# 24
  • София
  • Мнения: 45
Sveti8, аз давам витамин Д на джеймисън, всеки ден по една капка втривам с пръст по вътрешната страна на бузката. Това го пише и на самото шишенце.
Сложихме и ние летния кош преди 2 седмици. Той има и легнало положение, но го ползвам само, когато малкия заспи, иначе обича да си гледка.
Нещо от седмица моето юначе става по ранобудно. Преди си спеше до след 7, сега едва до 6:30 издържа... Да видим временно ли е или и аз ще ставам по-ранобудна Simple Smile
Superslims, да дам един непоискан съвет. От темите за захранване водено от бебето знам, че трябва да се внимава със суровата ябълка (и морков също). Ако е по-твърда има опасност от задавяне при толкова малки бебчета, може да се предлага мината на пара, да омекне

# 25
  • Мнения: 107

Tintiry аз четох по темата и честно казано,с пюретата ще ми е по-лесно .... но  иначе да ,опасно е,за това внимавах да не си отхапе парченце ,а само да ближе ,да се запознае със вкуса на ябълката

# 26
  • Мнения: 199
Добро утро! Пия си кафенце докато малката спи и ви чета.
Нашата количка е комбинирана, но аз ползвам предимно столчето за кола. И на двете ни е най-удобно като че ли.
Витамин Д си и давам всеки ден, стига да не забравя, че го давам сутрин когато още едва мърдам. Вигантол е нашия, по две капки, но аз давам 3, защото като лежахме в болница ни посъветваха така, а и някой път като затвори уста капва на устните и за по-сигурно 3к.
Момичета, много и тече от устата на моето момиче като пие мляко. С шишета на Авент сме. Пробвахме Нук, ТомиТипи и все е горе долу едно и също. Купих на МАМ шише и с него една капка не изтича, но то е неразливащо и трудно цока, тази сутрин и дадох и като видях с каква скорост яде  ooooh! пресипах млякото в Авета. Някакви предложения?  newsm78 Съвет?  #Crazy

# 27
  • Мнения: 768
С кой номер биберон храниш? От него зависи, а не от шишето. Ние сме с 2 и не изтича нищо. С 3, обаче още му е рано.

# 28
  • Мнения: 199
Според мен зависи шишето заради различните форми на биберона на различните марки. НО иначе сме с 3ка. Имам 2ка за водата днес ще пробвам да я нахраня с тази биба и ще видя дали има промяна. Благодаря!   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 298
Добро утро
Ние сме с лятна количка ото около месец, тогава я купихме и веднага почнах да я ползвам, тя иска почти седнала, рядко я излъгвам полулегнала да стои вече.
Ние ползваме 2 вида Авент нетъръл и обикновеното, на едното сме с 2 дупки и доста трудно й пуска, на другото с 3 и й е по-добре. Имам и други марки, но те пуска доста повече с по една дупка.

Общи условия

Активация на акаунт