Колики или нещо по-сериозно?

  • 9 991
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 494
Вече имам опит с АБКМ и АД, ако детето не иска това мляко настоявайте за Фризото, то се понася по -добре. А и опитайте да не правите млякото с много топла вода , а с колкото се може по -студена използвайте /така става по-малко гадно на вкус - една сестра в болницата ми каза този номер и така придумах моят бебок да го пие  Peace/
Не се плаши АД се повлиява с подходящи средства доста бързо - около 1 месец и петната изчезват /при нас имаше и рани и те изчезнаха/. Аз съм изключително доволна от нашата терапия.
Спри използването на всякакви измиващи препарати, праха за пране смени със сенситив - бейби, трябва му специална козметика на бебчо с много липиди  Peace, никакво слънце, никакво друго мляко и захранването отлагаш и от тук нататък не бързаш с нищо ново в обкръжението му /нито препарати , нито храни , нито аромати  Peace/ Веднъж отключена една алергия често и лесно води до други.
Ако искаш пиши на лични

# 31
  • Мнения: 6 272
Моето бебенце е на 2 месеца-няма никакви петна по тялото,но в акото му което е много рядко има слуз .Направихме му изслудвания на кръвта и акото и гастроентериолога заключи че има АБКМ.Възможно ли е само заради течното ако със слуз да има АБКМ?Между другото ние сме на АМ-Фризовом.Тя каза да сменим млеката с Аптамил АДЦ.Ако детето не иска да го поглъща,да се върна ли пак към Фризовом?

# 32
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
И моето дете в началото нямаше никакви симптоми, освен зверски колики... На по-късен етап започнаха петна, а след това и слуз в акото. Затова и толкова закъснях с изследванията, защото не е имал други симптоми може би до втория месец и лекарите ме убеждаваха, че са просто ужасни колики. Според мен е напълно възможно детето ти да е алергично и доколкото четох по въпроса, симптомите при всички деца не са едни и същи. Не знам дали имаш в предвид, че самото ако е рядко или че слузта се появява рядко, но при моя син слуз е имало точно два пъти, не е било периодично. Наддава много - на 3 месеца беше 7.700 и лекарите се учудиха, защото децата обикновено губят тегло при такава алергия. Не е нужно да има много и тежки симптоми, за да е алергично. Давай си Аптамила, с много зор, но ще го пропие. Няма къде да иде. А и не чакай по-тежки симптоми, за да се убедиш сама! Мен педиатърката ме убеждаваше, че щом няма кръв в изхожданията, слузта не била проблем, но се оказа, че изобщо не е така. Има и други млека за АБКМ, но опитай с това, щом това са ви изписали. Например Фризопеп, но доколкото знам той е още по-гаден от Аптамила. Ако не го иска се посъветвай с лекарите.

# 33
  • Мнения: 6 272
И моето дете в началото нямаше никакви симптоми, освен зверски колики... На по-късен етап започнаха петна, а след това и слуз в акото. Затова и толкова закъснях с изследванията, защото не е имал други симптоми може би до втория месец и лекарите ме убеждаваха, че са просто ужасни колики. Според мен е напълно възможно детето ти да е алергично и доколкото четох по въпроса, симптомите при всички деца не са едни и същи. Не знам дали имаш в предвид, че самото ако е рядко или че слузта се появява рядко, но при моя син слуз е имало точно два пъти, не е било периодично. Наддава много - на 3 месеца беше 7.700 и лекарите се учудиха, защото децата обикновено губят тегло при такава алергия. Не е нужно да има много и тежки симптоми, за да е алергично. Давай си Аптамила, с много зор, но ще го пропие. Няма къде да иде. А и не чакай по-тежки симптоми, за да се убедиш сама! Мен педиатърката ме убеждаваше, че щом няма кръв в изхожданията, слузта не била проблем, но се оказа, че изобщо не е така. Има и други млека за АБКМ, но опитай с това, щом това са ви изписали. Например Фризопеп, но доколкото знам той е още по-гаден от Аптамила. Ако не го иска се посъветвай с лекарите.
Ние правихме изследвания за кръв и ако и те са добри без чревни инфекции,детето е на 2 месеца няма обриви а само тази гадна диаря със слуз по 8,9 пъти за 24 часа.Чудя се защо веднага ни лепнаха АБКМ?Няма ли някакви капки да се спре диарията или да преминем на друго мляко ,което нее диетично като Аптамил АДЦ?Не го иска това мляко.На гастроентериолога май най-лесно и беше да лепне тая диагноза само на база диария.Давам пробиотик Био баланс,защото от Биогаята нямаше никакъв ефект.Говорих и с педито по въпроса,но и тя вдига рамене.Незнам какво да правя?

# 34
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
И моето дете в началото нямаше никакви симптоми, освен зверски колики... На по-късен етап започнаха петна, а след това и слуз в акото. Затова и толкова закъснях с изследванията, защото не е имал други симптоми може би до втория месец и лекарите ме убеждаваха, че са просто ужасни колики. Според мен е напълно възможно детето ти да е алергично и доколкото четох по въпроса, симптомите при всички деца не са едни и същи. Не знам дали имаш в предвид, че самото ако е рядко или че слузта се появява рядко, но при моя син слуз е имало точно два пъти, не е било периодично. Наддава много - на 3 месеца беше 7.700 и лекарите се учудиха, защото децата обикновено губят тегло при такава алергия. Не е нужно да има много и тежки симптоми, за да е алергично. Давай си Аптамила, с много зор, но ще го пропие. Няма къде да иде. А и не чакай по-тежки симптоми, за да се убедиш сама! Мен педиатърката ме убеждаваше, че щом няма кръв в изхожданията, слузта не била проблем, но се оказа, че изобщо не е така. Има и други млека за АБКМ, но опитай с това, щом това са ви изписали. Например Фризопеп, но доколкото знам той е още по-гаден от Аптамила. Ако не го иска се посъветвай с лекарите.
Ние правихме изследвания за кръв и ако и те са добри без чревни инфекции,детето е на 2 месеца няма обриви а само тази гадна диаря със слуз по 8,9 пъти за 24 часа.Чудя се защо веднага ни лепнаха АБКМ?Няма ли някакви капки да се спре диарията или да преминем на друго мляко ,което нее диетично като Аптамил АДЦ?Не го иска това мляко.На гастроентериолога май най-лесно и беше да лепне тая диагноза само на база диария.Давам пробиотик Био баланс,защото от Биогаята нямаше никакъв ефект.Говорих и с педито по въпроса,но и тя вдига рамене.Незнам какво да правя?

Според мен лекарите едва ли биха лепнали АБКМ просто ей-така...  newsm78  Както ти казах и моя в началото нямаше други симптоми, освен стомашните болки/коликите и точно това беше причината да се диагностицира толкова късно. Когато разказвах на гастроентеролога, че моята лекарка категорично отхвърли моите подмятания за алергия към нещо, понеже щяло да има кръв в изхожданията ако има такава, тя ми каза, че изобщо не е задължително да има толкова отличителни симптоми и че са имали бебчета само с диария, примерно (както вас). А слузта е достатъчна, за да се разбере, че нещо не е ок. Аз мисля, че не биха ви изписали лечебно мляко просто за всеки случай, профилактично, защото е противопоказно да се дава на деца с неустановена алергия. А и ти самата казваш, че не можете да излекувате диарията по никакъв начин. Ние също не можахме да облекчим коликите по никакъв начин, а опитвахме всичко, ама всичко, но проблема просто не е бил там (даже още не сме ги облекчили, но това е друга тема). Иска се много упоритост за да свикне с млякото - гадничко си е, аз го опитах  Mr. Green Две седмици сме на него и все още се нахвърля прегладнял на шишето, а като засмуче и го усети и започва да реве. Потърпи, ще свикне накрая. Ако ще се почувстваш по-сигурна, потърси второ, дори трето мнение от други лекари. Аз точно така мисля да направя, ако скоро не му се облекчи стомахчето. Ако искаш се включи в темите за АБКМ, там са по-опитни по този въпрос.

# 35
  • Мнения: 1 278
basisluchaq, като изключим коликите, как е детенцето ти , от коликите ли е бил плачът му или просто си е по-ревливо бебе?

# 36
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Още берем грижи с него. Като започна АДЦ-то, още на втория ден му изчезнаха пъпчиците и петната, но болките изобщо не се повлияха и досега... От 2 дни отново има ситни пъпчици и зачервявания по лицето и тялото ooooh!  Не е спрял да плаче, единственото успокоение е да го друсам яко на ръце, но се притеснявам да не му стане нещо и го използвам само ако наистина рева стане до посиняване и давене, та тогава го подрусвам. Чудя се дали не го успокоява нещо, като му се разбърква стомахчето, де да знам вече  newsm78 Бяха изписали едни капки, билкови за стомаха, но не видях ефект, даже мисля, че му повлияха зле на изхождането. Давам и БиоГайя. Утре сме на преглед пак при гастрото, това дете не се оправя. Обмислям да търся второ мнение. Не знам... За две седмици, все трябваше да видя някакво подобрение, нали? Не се издържа, по цял ден реве. Не да мрънка, ами направо се дере. Вече не смея и да изляза, защото изведнъж като му докривее и започва да пищи, и нищо на света не е в състояние да го успокои. Дори в момента го люшкам с едната ръка в шезлонга, а той си реве и нищо не го успокоява, от ранни зори пак се събуди с рев и дране. В цялата работа си има и доза ревливост и собствената му кривотия му влияв, но пък по цял ден да се дере и нищо, ама нищо да не го успокоява... newsm78 Като казвам "по цял ден", имам в предвид наистина по цял ден, а не просто, че поревава повечко. И като казвам "дере се" имам в предвид, че наистина се дере.

# 37
  • Мнения: 1 278
basisluchaq ,напълно те разбирам и ти съчувствам. Моят син няма АБКМ обаче по цял ден ревеше от 5-тия ден след раждането и през деня не искаше да спи освен , ако не го държа на ръце. Що часове съм изкарала на един стол с бебето на ръце - само аз си знам. Моят син до 3-тия месец много се плашеше и ревеше, като го слагах в шезлонга. То и по-късно никак не му харесваше да седи в него. Пробвала съм да го люлея или подрусвам в шезлонга , ама ефект никакъв. Лошото е , че сега на 8-месеца вече, свикна с постоянното внимание и ако не го гледам и не му говоря се нерви и се дере. Така че това дране до почервеняване и мокра от пот коса на моят син са ми напълно познати, вече и аз се виждам в чудо и обмислям да търся съвет от детски психолог. Не че детето ми има проблеми, по скоро аз имам, защото не искам да се дере по половин час докато му правя пюрето за обед.
Някои мами казаха ,че лошо съм го свикнала, ама като нямаш такова детенце е лесно да поставяш диагноза. Първите три месеца нямах време да си измия лицето, а зъбите ги миех само вечер, след като бебето заспи, така, че стискай зъби и кураж. Дано и нас ни огрее слънцето някой ден.  bouquet

# 38
  • Мнения: 7
Здравейте мами!
Искам да споделя моите терзания и да помоля за съвет.Бебето ми е на 2м и 1седмица-момче.До 25 ден бяхме на кърма и дохранвах с Аптамил 1 и Аптамил комфорт.След това преминахме само на кърма.Още от родилния дом той плачеше и си личеше че коремчето го притеснява.Докато бяхме на смесено хранене акото му беше нормално жълто с бели топченца.След преминаването само на кърма стана рядко като консистенция със цвят на тиква със слуз и зелено понякога,а напоследък и със пяна.Изхожда се до 3 пъти дневно.От няколко дни акото му едното задължително е зелено със слуз както и слуз твърда тъмно зелена като парчета от водорасло лепкаво(като лепкав сопол).В началото давах еспумизан комфорт,пробвах лефакс,също и сабсимплекс от Германия абоколикен в кърмата и нищо.Сега давам само Био-Гайа но 5 капки сутрин и 5 вечер.Преди 2 седмици го водих на детски гастро по повод на това че едно че много плаче друго че акото беше жълто(нормален цвят)но изцяло газирано все едно отваряш безалкохолно само пяна- казаха ми много бурна перисталтика и че най-вероятно е направил реакция към АМ с което съм дохранвала и от там са се раздразнили червата и че кърмата сега допълнително го дразни. Дадоха ми Фризо-пеп да дохранвам ако се наложи,но той не иска нищо друго ни води ни чай ни изцедена кърма от шише.Пуснахме изследвания за ротавирус,дизентерия,салмунела,клебсиела,cl.difficile,гъби всичко отрицателно само не можели за E.coli да ни пуснат нямали реактив.Превантивно преди да излязат още резултатите ни изписаха Флажил 0.25мг на прахче,но аз изчаках и след 2 седмици дадох само 2 прахчета и спрях все пак са антибиотик насочен срещу какво?няма да си играем на проба-грешка.Притеснява ме че плаче много личи си че нещо го притеснява.Когато започне да суче и почти веднага започва да плаче.Днес пак едното зелено със лепкавата слуз а другото с цвят на тиква и слуз.Понякога по цели дни мрънка и реве юнашката,а задължително досега всяка вечер се дере в едни определени часове,но пък колики нон стоп............едва ли.Наддава нормално дори повечко няма множество изхождания както казах до 2-3 на ден но редки.През тези притеснения имах и спад в кърмата но засега съм овладяла ситуацията. Та с една дума само слузести акитаАко е спокоен може би няма да се тревожа толкова,но той не е.Това ми е трето дете и с другите 2 такива проблеми съм нямала.Поста ми стана дълъг за което се извинявам,но се нуждая от съвет,а и ваксини ни предстоят все пак за които гастрото каза да отложим докато се оправи и изясни.
Благодаря Ви предварително!

# 39
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 433
Моето скоромно мнение е да прекратите това смесено хранене,защото е пълна глупост,преустановете експериментите с АМ,раздразнили са се яко черъвцата и оттам се мъчи детето Sad Не може да се нахрани добре и реве и от глад Naughty

Аз съм изключително доволна от Хипп,препоръчвам го с две ръце Peace

# 40
  • Мнения: 7
не сте ме разбрали правилно до 25-тия ден само съм дохранвала защото нямах достаъчно кърма докато се регулират нещата отдавна не смесвам а сме само на кърма

# 41
  • София
  • Мнения: 4 494
Хип е най-неподходящото мляко за деца с какви то и да е проблеми и чувствителности  Peace

megs1 сега като е само на кърма детето, ти какво ядеш? Аз не съм лекар, пиша от опит. Моят син има АБКМ и го установиха като се усложниха нещата и изби и АД. Беше само на кърма и се гърчеше от болки - акото често със слуз и от време на време "газирано". Аз минах на диета - без млечни краве продукти - включително и краве масло. Опитай да спреш в твоето хранене всички краве продукти и ако можеш спри и глутена и детето ще се повлияе за 2-3 дни /от спирането на млечните, не от глутена - за глутена трябват 8 седмици/ - опитай. Ако нещата продължат обаче така и се наложи да минеш на АМ не си прави експерименти с Хип, аптамил и тн - само Фризопеп и миналата година имаше едно ново мляко на Милупа специално за деца с АБКМ /не помня името/. Но понеже Фризопеп се поема от здравната каса , само него изписват докторите.
Виж и прочети тук http://spisaniemd.bg/md/2012/12/diagnoza-i-lechenie-na-alergiyat … na-kraveto-mlyako

# 42
  • София
  • Мнения: 3 723
Освен Фризопеп, Касата поема и Аптамил АДЦ (не в пълен размер и се налага доплащане от около 20ина лв. за месечното количество кутии). Продуктът на Нестле за диетично хранене с хидролизиран млечен протеин се казва Алфаре.
За тези млека обаче се изисква протокол и диагноза, поставена от гастроентеролог (обикновено снета по наблюденията на майката).

# 43
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Ние получаваме по 12 кутии Аптаил АДЦ месечно без никакво доплащане  newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 3 723
Още по-добре тогава Peace. Преди време имаше малка част в доплащане.

Общи условия

Активация на акаунт