Човек променя ли се?

  • 6 571
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 822
Не ти ли претръпна сърцето за толкова години,  липсва ли ти, сама ли не можеш да живееш, срам ли те е - не разбирам защо се чудиш.

Е, как защо? Боли, сърби, драго ми е - лаф да става.
Ще чака Суля и Пуля да ѝ кажат дали да се върне при мъжа, с когото веднъж вече се е опарила...

# 16
  • Мнения: 4 500
Не, не се променя! Послушай детенцето  Peace

Абсолютно е права Калина  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 760
Не,няма да се промени!

# 18
  • Мнения: 46 590
...преди месец подадох молба за развод...

Това е правилната посока. Не се връщай назад.

# 19
  • Мнения: 3 048
Не мога да разбера при всичките тези факти - любовница, посягане, психически тормоз, детенце не иска, да се задава със скрита надежда въпрос за промяна? И да се промени, и да не се промени, за какво точно да се продължава с подобно семейство? Да забравиш, да простиш, да живееш на тръни, вместо да си спокойна и уравновесена майка?

# 20
  • Мнения: 0
Благодаря за отговорите.Исках просто съвет от някой който е изпитал нещо подобно.Не ми липсва.Много омалва сега и ме обърква.

# 21
  • Мнения: 2
Благодаря за отговорите.Исках просто съвет от някой който е изпитал нещо подобно.Не ми липсва.Много омалва сега и ме обърква.

Аз не съм съпруга още, но съм едно пораснало дете минало през подобно отношение в моето семейство, повярвай ми, не си струва да седиш с човека просто заради удобството просто. Отношенията между всички членове на семейството се развалят трайно и трудно се оправят, често майката след време започва да си го изкарва на детето по какви ли не причини и може даже да започне да се държи като бащата (класически случай като по учебник). А бащата никога няма да се промени, и колкото и да се мъчиш да му кажеш той ще отрича и ще се ядосва още повече, той си е такъв, дали от възпитанието, дали от комплекси, дали от проблеми с гнева, той си е такъв и едва ли ще се промени трайно.
Не си струва, жалко е че така се получават понякога нещата в живота, правиш си изводите и продължаваш напред Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 12 374
Не съм имала съпруг, който бие, но съм имала любовник такъв. Пиша ''любовник'', а не ''гадже'' щото по това време бях омъжена, поне технически.

На въпроса: не, не се променят. Аз се откопчих - с късмет, инат, и голяма доза гняв, към себе си и към него. Тази, която дойде след мен, също яде шамари. Ако има трета, и с нея ще е така.

Един съвет - бягай и никога не поглеждай назад.
Успех  Hug

# 23
  • Мнения: 3 793
Променя се човек, да - към по-лошо. По мои наблюдения с възрастта недостатъците някак си се задълбочават. Ако пък му простиш и го прибереш обратно, ще напери гребена още повече, защото ще му е минал номера. Тогава и по-големи неприятности може да имаш. Не веднага разбира се, но в бъдеще със сигурност. Че ние и поговорка си имаме - вълкът козината си мени, но нрава - не. Не му позволявай да те обърква или насажда чувство за вина и действай с развода. Успех!

# 24
  • Мнения: 3 149
Чудиш се дали още да тормозиш детето или не? ooooh!

Както повечето са ти написали, не се променя. Когато се върнеш, ще стане по-зле и от преди.
Но аз знам, че ще се върнеш при него и ще станеш втора Исайкова.

Тя и тази жена повярвала, че ще се промени, ама платила с живота си за глупостта си.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4050426

 

# 25
  • Мнения: 8 310
Здравейте.Накратко:омъжена съм от 7год.,но преди месец подадох молба за развод.Причини доста.Посягал ми е 3 пъти,психически тормоз,но сме имали и хубави моменти.Сега се моли като малко дете да се приберем с малкия.Казва че всичко ще е различно.Дали да повярвам или промяната ще е временна докато се успокоят нещата.Много ми е трудно...
Моят мъж често цитира това, за случаи като твоя:"Первый раз это не раз, второй раз  - как первый раз, третий раз  - привикаеш". Важи и за двете страни. Нещата няма да се оправят.

# 26
  • Русе
  • Мнения: 102
Аз също не съм омъжена, но мога да кажа, че си спомням с не много приятно чувство единствения скандал на родителите ми. Може и други да е имало, но в никакъв случай не са били повече от веднъж в годината. И като знам колко ми е неприятно като си спомням (бях 2-3 клас) не мисля, че  е правилно да причиняваш на детето нещо такова,, още повече, че се случва сравниелно често (поне доколкото разбрах). не подлагай детето на това повече. Бъдете здрави и силни Hug

# 27
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Понякога да
в случая не.

# 28
  • Мнения: 59
Големи глупачки сме жените понякога! След 4 годишна връзка и многократни посягания, смело мога да ти заявя: Бягай далеч и не се връщай НИКОГА!  Wink

# 29
  • Мнения: 2 352
Както са написали почти всички до тук - не се променя, не и кардинално, ако има промяна ще е до време, седмица, месец...нещо такова, бягай бързо, докато можеш.
Аз се поддадох и се върнах - промяната беше за три дена, после - пак си тръгнах, просто не си струва да вземаш решението отново. Той сега страда....страда.....може и да ти поплаче - може би е и искрен в страданието си. Не се надявай на хубавите ви моменти, едва ли чак толкова ще загубиш от тях, но колко много ще спечелиш за теб и детето ти, ако не се върнеш.

Последна редакция: чт, 17 юли 2014, 07:36 от amamamama

Общи условия

Активация на акаунт