Торта Сникърс

  • 20 613
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
 Нямате милост значи!   Joy

# 31
  • Мнения: 1 182
Направих тортата вчера,еее....страхотна е,много се хареса на всички в къщи smile3501

# 32
  • Мнения: 1 883
Направих тортата вчера,еее....страхотна е,много се хареса на всички в къщи smile3501
Ако сметаната е сладка ,пак ли се слага захар?

# 33
  • Мнения: 5 873
Направих тортата вчера,еее....страхотна е,много се хареса на всички в къщи smile3501
Ако сметаната е сладка ,пак ли се слага захар?
Не.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Направих тортата по рецептата на Anomalia - стана страхотна. Покрай Вас така ми дойде музата да готвя и да правя разни неща, че не е истина. Това на мъжа ми много му допада. Докога ли ще е така  newsm78

# 35
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
а сметаната каква е? течна, или от заквасената? newsm78

# 36
  • Мнения: 11 546
Ей,знаех си че не трябваше да влизам тук ooooh!Няма как ще се прави торта,но в събота че утре съм на "лунна".labrex мерси за превода-това "вареной сгущенки" направо ме смути #Crazy

# 37
  • Мнения: 22 867
Ей,знаех си че не трябваше да влизам тук ooooh!Няма как ще се прави торта,но в събота че утре съм на "лунна".labrex мерси за превода-това "вареной сгущенки" направо ме смути #Crazy

Малко off: това "вареной сгущенки" го омахвам направо с лъжицата! eat

# 38
  • Мнения: 77
Направих я и пожъна страхотен успех!
После направих грешката да калкулирам калоричността й - да не ви плаша, но излиза, че в цялата торта има около 6700 КК !!!  #Crazy
И все пак ще остане фаворит за празниците - аз използвах натурален шоколад за отгоре (за да компенсира общата сладост) и се получи много добре.
Да ви е сладко  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 97
А какво ще рече "варено кондензирано мляко",като обикновенното ли се вари?

# 40
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Тия грозни цифри за коя торта са Confused

# 41
  • София
  • Мнения: 974
А какво ще рече "варено кондензирано мляко",като обикновенното ли се вари?


Не....вари се неотворено както е в консервата, като трябва да бъдеш много внимателна винаги да има 1-2 пръста вода да го покрият. Вари се около 2ч. на тих огън, ако в рецептата не се изисква друго. Млякото се карамелизира и става много вкусно.
Пропуснах....отваря се след като се охлади. Hug

# 42
  • Мнения: 97
Благодаря за обяснението,скоро ще пробвам, да видя каква ще я свърша.

# 43
много хубава рецепта.  chef

# 44
  • Мнения: 1 558
anomalia днес празнуваме рожденния ден на баща ми с твоята торта. Страхотна е, лесна, вкусна и ефектна. Благодаря ти  bouquet

П.П.само да не беше досадното белене на фъстъци Wink

Общи условия

Активация на акаунт