За чуждите мъже и за моя...

  • 12 782
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
И в момента се чувствам толкова зле, че исках поне сега да застане до мен и да ми дава сили. Омръзна ми винаги в трудните моменти да съм сама.....
Ами, кажи му го.Ако винаги си го "играла" силната и справяща се с всичко жена, нищо чудно защо той мисли, че и сега не ти е проблем да проявяваш сила и воля.
Идеята не е да му хленчиш и мрънкаш, а просто да му кажеш и покажеш, че и ти си нормален човек, че те е страх, че си уплашена/стресирана/уморена/тъжна/отчаяна и т.н., кажи му, че имаш нужда от силното му мъжко рамо,че имаш нужда от него и присъствието му, че и на теб ти е трудно да преминеш през това и че неговата подкрепа ти дава сили и ти е много,много нужна....
Повечето мъже не се "усещат" за тези неща.Но ако наистина обичат и държат на жената до себе си, обикновено дават всичко, което се поиска от тях като взаимопомощ, подкрепа, съчувствие и т.н.
Рядко са такива темерути, които дори "светнати" за състоянието и помолени за подкрепа и помощ, да стоят безучастно и да не се отзоват.

# 16
  • Мнения: X
Щом до сега не е дал подкрепата си от сърце, не вярвам да го прави в бъдеще.
Някои мъже просто нямат "мъжко рамо", отсъства, ти си викай колкото щеш надявайки се това да докосне мъжките му струни, но то като ги няма, освен да започне да се държи "мъжки" по предписание, не виждам друг вариант.
А това значи да му се вменява редовно какво да прави, трудно се живее така, ама щом си решила да останете заедно...

Всяка втора американска книга твърди, че е достатъчна добрата комуникация, да съумееш да предадеш по правилен начин очакванията си към човека отсреща - и полека хората ще се напаснат.
Но психологът с опит ще ти каже, че няма такова нещо, да учиш другия как да те обича. Това е изгубена кауза.
Кrasi* тук говори за производствени аварии, за недоразумения, ситуации в хода на които мъжът разбира какво наранява жената и го променя. Но ситуацията с мъжа ти не ми звучи да е в тоя порядък, а това означава, че ако искаш да останеш с него, ще трябва цял живот сама да буташ каручката, за да върви. Ужас...

# 17
  • Мнения: X
Е, аз не задълбах толкова.....    Simple Smile   
Няма как да знам мъжа на авторката от кои е.Напълно е възможно тя досега да не е проявявала слабост, да е показвала, че винаги и с всичко се справя без проблем.Тогава как той да "загрее", че отвреме-навреме има нужда и тя да е безпомощната и нуждаеща се от силен мъж?
ЗАНДАЛИ е много права, когато има някакъв проблем, мъжете търсят практическо решение, за да помогнат и изобщо не им минава през ума, че жената просто има нужда просто да се "отпусне" на рамото му.
Въпреки, че моят мъж е от подкрепящите без да го подканям, и на нас ни се е случвало да споделя проблем, а той веднага да започне да умува как да го реша, докато аз искам просто да си "изплача" проблема.....знам решението, но някак нещата са по-лесни, когато усещаш съпричастността на другия.

# 18
  • Мнения: 428
Играла съм я тази игра с темерут в къщи!
  И я приключех. Сега съм си мрънкащ свободен електрон, без черногледи мърморковци
     Не ми допада, да давам всичко от себе си, а когато аз имам нужда от ласка да ми се обяснява как "Балканските чада били студени по ген" 
      Дете съм и на една балканска тиква, Козирог, и на една лирична морска душа.
         Свидетел съм от близо, направо от кухнята са ми наблюденията     Търпи се до време, после лиричният рухва... след 30-40 години брак, но....рухва....
   
Но от друга страна няма идеални хора. Но най големият парадокс е, че точно най-големите темерути, с най- раними души, ама го таят дълбоко.

# 19
  • Мнения: 1 136
Те тези комплекси ги хващат все в моменти , когато трябва да свършат нещо , а на тебе не ти ли е достатъчно "комлесиращо " и "комплексирано" да висиш сама по болници и т.н - хващай го за ръката , викни му и с теб заедно , това дете не е само твое и не е прищявка. Успех ти пожелавам

# 20
  • Мнения: 261
Щом до сега не е дал подкрепата си от сърце, не вярвам да го прави в бъдеще.
Някои мъже просто нямат "мъжко рамо", отсъства, ти си викай колкото щеш надявайки се това да докосне мъжките му струни, но то като ги няма, освен да започне да се държи "мъжки" по предписание, не виждам друг вариант.
А това значи да му се вменява редовно какво да прави, трудно се живее така, ама щом си решила да останете заедно...

Всяка втора американска книга твърди, че е достатъчна добрата комуникация, да съумееш да предадеш по правилен начин очакванията си към човека отсреща - и полека хората ще се напаснат.
Но психологът с опит ще ти каже, че няма такова нещо, да учиш другия как да те обича. Това е изгубена кауза.
Кrasi* тук говори за производствени аварии, за недоразумения, ситуации в хода на които мъжът разбира какво наранява жената и го променя. Но ситуацията с мъжа ти не ми звучи да е в тоя порядък, а това означава, че ако искаш да останеш с него, ще трябва цял живот сама да буташ каручката, за да върви. Ужас...
Липсва ми най-вече емоционална подкрепа, във всяко друго отношение мога да кажа, че усещам наистина голяма подкрепа. Оня ден си излях душата с едночасов рев, сега нещата са добре, да видим до кога.  Hug Мисля, че разбра през какво минавам. Може би и аз имам вина, защото не споделям, предпочитам мълчаливо да си бутам каручката и се надявам той да вижда, без да се налага да му го казвам. Hug

# 21
  • Мнения: 0
Пожелавам ти едно здраво и прекрасно бебе!. Пожелавам ти да станеш майка (извън темата помни, че майка не се става с раждане, а с отглеждане на дете..).
Аз за мъжа си няма да говоря, че е доста по зле от твоя. Но ще ти кажа , че имам син на 6г. и винаги когато ме види унила, ядосана или нещо ме боли, без да разбира от житейски драми такава емоционална подкрепа ми дава, че се чудя как е възможно това. Идва при мен прегръща ме , целува ме даже и казва нещо съвсем просто. " Недей мамо, милата ми мама, най-красивата ми и добра мама" или нещо от сорта. Няма обяснения, няма ама ти , защо ти така или ти си и т.н.
При мъжът ми нещата са мноооого сложни, има лекции , конско , обяснения как се държа или как не разбирам хората и ситуациите и накрая...  спане в хола (за него разбира се). Joy
Казвай му нещата в прав текст. По добре нещата отсега да са ясни, че като дойде бебо няма много време.
 baby_neutralНаистина ти пожелавам успешно забременяване. Съсредоточи се върху това, намерете си забавления, много е важно да сте положително настроени! Незабравяй , че си жена, има неща за които мъжа ти никога няма да те разбере, както и ти него за други, но това е живота. Най-важното е да можете да бъдете приятели!

# 22
  • Мнения: X

Липсва ми най-вече емоционална подкрепа, във всяко друго отношение мога да кажа, че усещам наистина голяма подкрепа. Оня ден си излях душата с едночасов рев, сега нещата са добре, да видим до кога.  Hug Мисля, че разбра през какво минавам. Може би и аз имам вина, защото не споделям, предпочитам мълчаливо да си бутам каручката и се надявам той да вижда, без да се налага да му го казвам. Hug

Hug
Ами да, нали казват че ще спечелиш спор със жена ако:
1. започнеш разговора първи
2. по време на разговора се разплачеш

 Grinning
плачи си смело Simple Smile

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Цялата работа е, че много ги пазим тия мъже. После що били масово мамини синчета. Като тръгне от майката, та се продължи от съпругата това дундуркане, пазене на чувствата им, щадене и пр............ и ето ти цял подфорум за майки, отглеждащи децата си сами.
Ние все сме оправните и държим всичко под контрол. Моя мъж също обича да мрънка /особено като е в лошо настроение/. Както обичам да му казвам в такива моменти "Все едно имам цял отбор мажоретки с предменструален синдром на главата си". Като се случи нещо сериозно все ме тика аз да се оправям, ама аз съм си виновна, защото все се правя на много оправна и знаеща. Миналата година свеки като се разболя ме молеше да говоря аз с лекарите, щото той не знаел какво да пита, било му неудобно и пр. тъпотии  ooooh! Реших да не правя панаири, че свеки тогава беше направо на умирачка, но по-късно му заявих /по друг повод/, че не искам да имам нищо общо с родителите му и да не ме занимава с тях. Иначе като цяло ме подкрепя, не мога да се оплача, "гледа" ме добре, ама понякога ми иде да му шибна един цигански шамар, като почне да се лигави и да вика "не мога", "не знам", "не разбирам".
Ела да ги видиш разни мои познати, дето са пълни патки и не могат да си изкарат ръцете от г**а, как мъжете им хвърчат за всичко и оправят всяка бакия. Явно е много умно да се правиш на тъп и смотан......или да си наистина такъв.

# 24
  • Мнения: 1 216
Но ще ти кажа , че имам син на 6г. и винаги когато ме види унила, ядосана или нещо ме боли, без да разбира от житейски драми такава емоционална подкрепа ми дава, че се чудя как е възможно това. Идва при мен прегръща ме , целува ме даже и казва нещо съвсем просто. " Недей мамо, милата ми мама, най-красивата ми и добра мама" или нещо от сорта. Няма обяснения, няма ама ти , защо ти така или ти си и т.н.
Защото те обича и връзката ви е силна. Всичко друго е бошлаф.

Авторката да си знае, че с времето по- зле ще става, а на нея ще и тежи и тогава. имам много примери край себе си. А точно когато хората са на възраст, не са така динамични и останат вкъщи, имат още по- голяма нужда от опора и мила дума от житейския другар вкъщи.

# 25
  • Мнения: 18 645
Може би и аз имам вина, защото не споделям, предпочитам мълчаливо да си бутам каручката и се надявам той да вижда, без да се налага да му го казвам. Hug


Ето това е проблемът Peace Не разбрах точно кое разбираш под липса на подкрепа - това, че не идва с теб да ти държи ръката или че е направил неуместно изказване, но ти давам подобен пример. Подобно на теб тежко изживях, че като бях бременна мъжът ми не дойде на феталната морфология, а всички жени бяха с мъжете си. Моят имаше важна среща, а часът при този лекар се записва месец-два предварително. Звучи кофти, нали? Само че преди месец с детето влезнахме в болница 11 дни. Същият този мъж идваше по два/три пъти на ден като задължително сутрин ми носеше приготвено от него кафе, както го обичам плюс сандвич и салата, както ги обичам, за да не ми е мъчно поне като огладнея (имаше стол, кафене и магазин в болницата, не е като да е имало опасност да умра от глад). Чувствителна си в момента и затова така трагично го приемаш. Но не е като да е истински труден момент, в който да те е оставил.

# 26
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Авторке  Hug
Ситуацията е сложна и не е свързана с ежедневните ала-бала-Марс-Венера ситуации, а с репродуктивен проблем. Там всички рецепти за комуникация и поддържане на връзки с мъже просто не важат. Личен опит на човек с 3 неуспешни инвитро опита зад гърба си. Опре ли до асистирана репродукция, мъжете просто блокират. Не е оправдание и не е опит да бъдат извинени, а е констатация на факт - не съм виждала мъж, който да се справи с такъв проблем и да партнира на жена си по смислен начин.

Най-вероятно човекът преглъща много емоции, за които не може и не знае как да говори, а и не иска. Ти пък имаш нужда да бъдеш подкрепена, защото тубарният фактор означава женски фактор. Имаш нужда да ти показва, че за него това не е проблем. (Само в скоби да ти кажа, че в репродуктивните проблеми, тубарният фактор е най-малкият възможен дявол и се преодолява най-лесно  Simple Smile).

Не се сещам за по-голямо изпитание за една двойка от репродуктивен проблем или загуба на дете. Мисля, че мъжът ти трябва по някакъв начин да бъде убеден, че емоциите му около ситуацията ви са нормални и може да ти ги каже, без ти да се обидиш. Оттам нататък, това ще отвори врата за дискусии. Също така не очаквай да говорите непрекъснато за това. Нека ви се случват и други преживявания, сближаващи и позитивни. А тубарният фактор е съвсем преодолим. Успех ви желая! 

# 27
  • Мнения: 6 627
чета и аз тука, белким се намери лек срещу темерутството, та да се наредя първа на опашката  Mr. Green

# 28
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Авторке  Hug
Ситуацията е сложна и не е свързана с ежедневните ала-бала-Марс-Венера ситуации, а с репродуктивен проблем.

Мислех си същото през цялото време докато четях предходните постове.
Искам да попитам авторката, дали е имало и други ситуации, в които тя лично е била ранима, затруднена или са я сполетели нещастия и съпруга държал ли се е пак така?
Или сега за първи път усеща тази негова неадекватност? Сега, когато е дошъл ред да се започва ин витро?

# 29
  • Мнения: 4 199
Не сте ли си ги взели мъжете такива - темерутести, че сега им придиряте? Моята предишна връзка беше емоционална, но от тези, които ти изпиват силичките и от душа и сърце търсех мъж, който да не се трогва и впечатлява и от най-малкото. Е, сега сме на другата крайност, но определено ми е по-добре, по-спокойно, и най-вече: това е мой, съзнателен избор.

Общи условия

Активация на акаунт