Срещата с ЮНЧЕ наближава, мама на покупки смело се отдава - тема 15

  • 26 811
  • 732
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 206
Айде и аз да се цопна в новата тема  Mr. Green

Възглавничка не съм слагала, а само калъфка под главичката да му е по-чисто. След това, може и преди годинката да е било купих такава от най-тънките.

Аз започнах много да се изморявам вече и гледам повече да си почивам  Tired

# 61
  • Мнения: 336
Новата ни темичка е страхотна благодаря за положения труд

# 62
  • Мнения: 1 349
И аз да не ви изпусна, аз го чакам всеки ден първите 2 дена от 9 много се филмирах Grinning Сега се успокоих и си чакам спокойно, почти всичко съм накупила вече, да не кажа и всичко!

# 63
  • Мнения: 1 175
The same myself - прекрасна тема, благодаря   bouquet

Благодаря ви за съветите за апарата за кръвно; аз също знам, че със стетоскоп е най-точно, но не мога да си го меря сама и по-скоро ще мисля за електронен.

Sky - бях писала доста за как излекувах злобния синузит, не знам кое от тези ще ти помогне за гнойни секрети, но пробвай с промивки с физиологичен разтвор (по една спринцовка 5 мл във всяка ноздра, 3 пъти дневно) и тампончета/клечки за уши напоени с прополисов спиртен разтвор (мушкаш ги в ноздрите и вдишваш).

Днес напазарувахме още бебешки нещица от Джъмбо - има много сполучливи находки - купихме разкошни цветни пеленки, одеалце, чорапки супер мини  Laughing и уникални кецове  Crazy

Момичета, имам три питания, моля хелп:

Какви памперси купихте? Записала съм си, че ми трябват по 5 на ден; чудя се за марка и за колко кг да взема?
Каква козметика за къпане/след къпане? Нали не трябвало да се ползва измиващо при къпане и съвсем съм в чуденка  Thinking Има на Чико май беше, шампоан за коса и тяло с овес, имате ли впечатления?
Не мога да намеря хубави чаршавчета да му се невиди, все са едни гадни, твърди... Купих един комплект - разкошни - много мекички, нещо като трико, но друг не мога да намеря, а нали трябва да имаме поне два...

# 64
  • Мнения: 336
за памперсите взех на ПАМПЕРС единичка
козметиката взех на бочко с пшеничен зародиш
а чершафите са ми от англия малко съм прекалила с бройката 6 комплекта Laughing

# 65
  • Мнения: 58
ivankaka, не си ме разбрала нещо... Simple Smile
Става дума за Токуда, аз там се следя от самото начало (файда никаква, така и не ме запомниха, но не това е главното). Страдам  не заради това, че ще има прегледи, а че бебетата се дават много късно на майките, независимо че и майката и бебето са ок, а също и за безбройните процедури, които се прилагат на току-що новороденото. Но това са си мои изисквания, има много майки, които нямат нищо против.
Идеята е да разбера такава ли е ситуацията в това отношение и в Надежда.

# 66
  • Мнения: 903
The same, KalioBalio, благодаря за мненията!

Всъщност първия ден без то нама как но като те вдигнат няма проблем.

Значи все пак първия ден си стоиш по гол гъ*ец Blush Mr. Green  Не че нещо се превземам, ама адски дискомфорт ми причинява мисълта как съм се окървавила барабар с нощницата и същевременно съм като парцал - нито мога да се надигна, камоли сама да се преоблека и оправя тоалет Rolling Eyes  Наясно съм, че е дори да се докарам до такова състояние и вид, едва ли ще впечатля някого  Stuck Out Tongue Winking Eye, ама на - пак ми е терсене...вероятно, защото досега не съм попадала в ситуация на невъзможност да се самообслужа и да съм на милостта на някоя санитарка евентуално.

# 67
  • София
  • Мнения: 16 691
ivankaka, не си ме разбрала нещо... Simple Smile
Става дума за Токуда, аз там се следя от самото начало (файда никаква, така и не ме запомниха, но не това е главното). Страдам  не заради това, че ще има прегледи, а че бебетата се дават много късно на майките, независимо че и майката и бебето са ок, а също и за безбройните процедури, които се прилагат на току-що новороденото. Но това са си мои изисквания, има много майки, които нямат нищо против.
Идеята е да разбера такава ли е ситуацията в това отношение и в Надежда.
Аха, ясно. Ами там нали има пакет за новороденото и включва доста прегледи, каквито в Надежда не се правят.

# 68
  • Мнения: 781
The same, KalioBalio, благодаря за мненията!

Всъщност първия ден без то нама как но като те вдигнат няма проблем.

Значи все пак първия ден си стоиш по гол гъ*ец Blush Mr. Green  Не че нещо се превземам, ама адски дискомфорт ми причинява мисълта как съм се окървавила барабар с нощницата и същевременно съм като парцал - нито мога да се надигна, камоли сама да се преоблека и оправя тоалет Rolling Eyes  Наясно съм, че е дори да се докарам до такова състояние и вид, едва ли ще впечатля някого  Stuck Out Tongue Winking Eye, ама на - пак ми е терсене...вероятно, защото досега не съм попадала в ситуация на невъзможност да се самообслужа и да съм на милостта на някоя санитарка евентуално.


Блонде, толкова си друсана от упойката, че ти е все тая. Laughing След реанимация си слагаш бельо. Докато си там няма как. Колкото и да е дори след секцио в началото лохиите са доста. Няма кой да ти обува гащи и да ти слага превръзка, нито да ти ги сменя. Все пак когато лежиш не тече толкова. Под теб е подложка с найлон и парче плат и обилно количество лигнин. Еднократното бельо с превръзки е ок, стига да ти е удобно. Аз превръзки не ползвам и полудях  #Crazy

п.с Сега се замислям, че нямам идея дали е така и по частните клиники  newsm78

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
запис и от мен в новата темичка с благодарност към създателката и   bouquet

# 70
  • Мнения: 54
Ехеее,че много сте изписали.Запис и от мен.

# 71
  • Мнения: 1 067
Скай това което искаш от раждането си мисля,че само в Св.Лазар можеш да получихш.Но там като дръпнеш чертата според мен е най-скъпото раждане в БГ  Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 2 587
Запис в новата темичка, same myself   bouquet
Днес обикаляхме малко за бебка- така ме заболява кръстта като ходя или стоя права - ужас. После и контракциите ми се учестиха, сега почивам. Аз също не мисля да ползвам възглавница в началото...

# 73
  • Мнения: 2 342
Гаги,
1. аз сега ще взема направо на Пуфис, с каката ми бяха най-удобни, но първият месец сменях по много памперси (на всяко ако) около 8-10 броя на ден.
2. никакво измивно, ако е много насран с Бейби крема шампоана на каката, за след баня пак нищо.
3. чаршафите и на мен не ми харесват, като ренде са, затова ще взема бархет на метър и ще си нашия 2-3 чаршафа, но това като се роди, на първо време имам, а и сега нито мога да купя, нито мога да шия.

# 74
  • Мнения: 5
Мами, благодаря за хубавата нова тема!
Ние чакаме първа беба уж на 13.06, но  най-вероятно  да се появим и по-рано Sad защото плацентата ми е 3 степен зрялост ... та съм подготвена психически за изненади от този характер.
Миналата седмица дадохме старт на покупките /предпочитам основните неща да са купени, че не съм убедена че татко ни ще се справи със задачата /- доста магазини разгледахме и понакупихме млако основни дрешки от Jumbo и H&М. За моя лична изненада нещата от Jumbo се оказаха много добри, а цените там определено са най-ниски на общия фон.
Чаршафи гледахме в ИКЕА и Хиполенд, честно казано в ИКЕА ми харесаха повече /сладки десени/- самото хасе е плътно и не би трябвало да се свие много при пране, за разлика от българските - доста рехави и с не особенно хубави десени.

Общи условия

Активация на акаунт