Срещата с ЮНЧЕ наближава, мама на покупки смело се отдава - тема 15

  • 26 826
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 16 691
Вчера с влизането на 5- ти етаж от вратата се разрази скандал и то забележете, не с кой да е, а с една санитарка Mr. Green
Въпросната започна да държи сметка къде отиваме и защо мъж ми влиза с мене Mr. Green
Тя от преди ни мрази и ни е запомнила...
Та се наложи " леко" да повишиме тон. Лекарите ни чакат и не правят забележки, някаква луда бабичка се опитва да се прави на шефка #Cussing out #2gunfire

# 706
  • Мнения: 336
Момичета току що си записах час за масаж за крачетата ми  Laughing Blush

# 707
  • София
  • Мнения: 16 691
Момичета току що си записах час за масаж за крачетата ми  Laughing Blush
А, пита ли лекаря си дали може?

# 708
  • Мнения: 336
Момичета току що си записах час за масаж за крачетата ми  Laughing Blush
А, пита ли лекаря си дали може?
Даааа разбира се само крачетата  Grinning

# 709
  • Мнения: 38
Привет, момичета! Днес за пръв път бях на запис на тонове. Всичко е ок. Окончателно ще съм секцио и датата е 29.05., нищо не остана... Crazy
Да попитам мамчетата, които взимат Магнерот и Утрогестан - Магнерота доктора каза да го продължавам, аз пък бях чела, че до 36 седмица се взима, при вас как е? А Утрогестана ми го спря.

# 710
  • София
  • Мнения: 16 691
Интересно, на мен лекарите ми казаха, че може само врата и раменете newsm78

# 711
  • Мнения: 58
*Orhideq*, масово лекарите не упоменават, че магнезият в 9-ти месец води до преносване, от което ме хваща бяс. После следва задържане, предизвикване на раждането (да не говорим, че никой не изчаква 42 седмици, максимума е 41) и т.н.  Аз лично го спрях, след като се консултирах с наистина много кадърен доктор, защото следящата ми ги говореше едно към гьотере...Ако искаш поразпитай. Simple Smile
А за масажчето - защо не може на краката? Е, ако бременността е рискова, сигурно има противопоказания....но нежното разтикване на задържатана вода (чрез лимфния дренаж) си е направо мечта за всяко 9-месечно коремче, аз бих се възползвала, но все няма време.

# 712
  • София
  • Мнения: 109

Обмислям разлепянето на постери из цяла София (скоро и в други градове Simple Smile ) с призива "Да помогнем на озверелите санитарки и акушерки от МД София да си намерят по-подходяща и щадяща работа, далеч от човешки болки, страдания и емоции". Дами, няма ли си някаква форма за официално оплакване от отношението на низшите в тази болница? Омръзна ми да чувам как се държат с пациентките, това не е човешко, а сякаш нищо не може да се направи. Какво стана сега - даже да си платиш за 12 етаж, файдата може да е нулева?


И протест под прозорците на МД да се направи, резултатът ще е нулев. И уж не им харесва, малко пари им давали и т.н., пък седят и прехвърлят собственото си неудовлетворение на родилките. Само със скандали може да ги поставиш на мястото им.

# 713
  • София
  • Мнения: 16 691
Защото подобрява кръвоснабдяването и крие рискове. Може конкретно за моя случай да важи де, знам ли newsm78

# 714
  • Мнения: 58
Pati, само ме притеснява, че ако си вдига една родилка нервите с тия субекти, най-много да намалее/спре кърмата. Само това ме спира да си родя като пич в някоя държавна болница - трошенето на нерви после (да не говорим за вероятността още по време на раждането да се ядосва човек от отношението, защото нищо не се знае). Все пак колко пъти в живота ни се случва това преживяване...за служителите в болницата това е поредното раждане, а за нас уникален момент.
Не знам за вас, но на мен хем не ми се дават маса пари за раждането, хем като знам колко идиотска може да бъде картинката, съвсем се раздвоявам. Веселко е в 9-ти месец Simple Smile

# 715
  • Мнения: 105
Привет, момичета! Днес за пръв път бях на запис на тонове. Всичко е ок. Окончателно ще съм секцио и датата е 29.05., нищо не остана... Crazy
Да попитам мамчетата, които взимат Магнерот и Утрогестан - Магнерота доктора каза да го продължавам, аз пък бях чела, че до 36 седмица се взима, при вас как е? А Утрогестана ми го спря.
Казал е да го продължиш,защото си за секцио,един вид застраховка против контракции и оттам започване на родова дейност,иначе една седмица преди самото секцио ще те накара да го спреш!

# 716
  • Мнения: 781
Pati, само ме притеснява, че ако си вдига една родилка нервите с тия субекти, най-много да намалее/спре кърмата. Само това ме спира да си родя като пич в някоя държавна болница - трошенето на нерви после (да не говорим за вероятността още по време на раждането да се ядосва човек от отношението, защото нищо не се знае). Все пак колко пъти в живота ни се случва това преживяване...за служителите в болницата това е поредното раждане, а за нас уникален момент.
Не знам за вас, но на мен хем не ми се дават маса пари за раждането, хем като знам колко идиотска може да бъде картинката, съвсем се раздвоявам. Веселко е в 9-ти месец Simple Smile

За съжаление и парите не са гаранция. Едни са плащали и им е било кошмар. Аз не съм дала и лев и мина чудесно. А за лудите санитарки просто пускаш пердето  Wink А в целия калабалък аз нямам много специален спомен, освен разкази за Малдивите и мацките  Laughing Виж самия момент да чуеш как изплаква не може да се сравни с нищо. Чак тогава разбрах какво е да плаче от щастие  Heart Eyes

# 717
  • Мнения: 165
С тия санитарки, сестри и доктори в държавни болници е така:( В нашия град отношението е такова : докато имаш контракции и буквално виеш от болка ти се прави забележка да не виеш много силно, докато раждаш и крещиш ти се казва (извинявайте но буквално ще напиша) : като ти го тикаха не крещя толкова нали ? Хайде не се превземай !!!!  Докато пък се прививаш от болки в пред родилна зала , се изреждат няколко доктора, които те питат: избра ли си ва кого ще платиш, нямаш време ще родиш тук ???  А пък недай си Боже се запишеш при доктор от друг град и ти се наложи да влезеш в нашата болница  Shocked тогава Господ да ти е на помощ ! На вратата още питат кой е доктора ти, и като кажеш че е от друг град отговора е : хайде сега обратно и си го търси него !  Та на мене ми се наложи да вляза но трябваше да платя 25 лв на един от  докторите  за да каже че съм негова пациентка   #Crazy  но евалла когато беше на смяна през един час идваше да ме види как съм, а другите пък доктори ме гледаха намръщено вероятно за това че не съм избрала тях !!! Пфуу много писах , че и от телефона .... измъчих се Simple Smile))
и малко да се оплача : почти цяла седмица нямах болки в кръста и таза, вчера и днес се наложи малко да шофирам и с тия прекрасни пътища , сега имам ужасни болки в кръста Sad 
  bouquet извинявам се за дългия пост  Hug

# 718
  • София
  • Мнения: 16 691
Магдалена, това в кой град се случва?
Подобно изказване съм чувала и тук, оттогава си плащам като поп на лекарите...

# 719
  • Мнения: 58
Bellisima82, тебе с малдивските спомени не може да те ожали човек!  Laughing  Напълно съм съгласна за плаченето от радост и усещам, че накрая като ме почнат яките напъни ще казвам на мъжа ми "карай към....към...абе карай на някъде!!!" и където ни отведе колата....
Иначе живея до клиника Малинов, а се пукам от яд, че не израждат там.  newsm50

Общи условия

Активация на акаунт