И аз ще стана самотен родител

  • 8 478
  • 63
  •   1
Отговори
# 15

В онази тема писах и аз и писах това:

Аз да си кажа. Една от многото съм - с многото мнения и никого няма да пускам по пързалката. Но предпочитам да съм анонимна.

С моят мъж не сме заедно толкова време колкото вие, но ситуацията е сходна, само дето все още не сме се разделили. Зная, че направим ли го веднъж - това ще бъде краят. Поне за мен.

Аз се уморих от компромиси, само 3 години са минали, вярно е, но съм страшно уморена. Уморих се да озаптявам лудата му глава от правене на щуротии (нямам намерение да ги описвам точно сега) и от унищожение на всичко, което сме изградили до момента. Подобно на теб съм получавала упреците за лошата майка, но си мисля, че всъщност ние сме идеалните майки за децата си. Моето е мъничко (малко над година и половина - почти се издадох  Wink), но получава това, което имам сили да дам от себе си и никак не е неодтатъчно според мен. Има и майката и детето в моето лице, които го обожават и му дават всичко на което са способни. А това всъщност никак не е малко. Не вярвам да има жена, която и за миг да не се е питала дали е добра майка или не...

Аз зная, че повече не мога да се боря - твърде много страдания ще ми донесе. Не искам и детето ми да е свидетел на викове и да ме вижда нещастна и плачеща в безсилието си да спася онова, което отдавна е изгубено.....

Намерила съм отговора за себе си - пожелае ли да си тръгне отново няма да го спра, пък каквото ще да става. Важното е човечето ми да бъде с мен, аз ще го направя щастливо, независимо какво би ми коствало това...

Мисля, че в повечето случаи просто ни липсва смелост  Embarassed.

Просто нямам сили да се боря, за мен нещата са решени. Не искам да се сдобрявам - няма смисъл, въпрос на време е всичко да тръгне по старому.

Благодаря на всички ви!   bouquet

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Регистрирана съм, ама",
знам коя си  Heart Eyes. От това ми е още по-болно и мъчно за теб  Cry

Само едно ще ти споделя - и моя мъж бе много буен, опърничав и бърз в решения и действия..., ама сега вече не е. Укроти се, а може би е по-редно да кажа - напаснахме се. Аз го познавам вече добре и той мен може би също и знаем коя постъпка до какво води. Като че ли всички мъже са доста буйни на младини (баща ми - тоже), ама после стават едни кротушки, не мож' ги позна.
Та мислъта ми е, че това е период (знам, банално определение, но е така. Както децата и бебетата го имат, така и възрастните...). Ще отмине, ще се промени, ще се промените и ще ви е по-лесно и на 2-мата...
Ако успеете да преминете 2-мата през този бурен в момента за него период ви предричам дълги години семейно щастие  Peace

# 17
  • Мнения: 508
А3 се по4увствах като пти4ка и3пусната от кафе3,след като се ра3делих с бившия.Дьлги години не ось3навах,4е сьм окована с окови.
Понякога ра3дялата е добьр и3ход.
Мисля 4е ти не си тьжна и ти желая да и3вьрвиш пьтя си от тук нататьк,щастливо.

# 18
  • Мнения: 8 769
Тъй като рядко влизам в този форум (защото не зная да ли мога по някакъв начин да помогна на хората тук, освен с морална виртуална подкрепа) не бях прочела и това. Следващия гръм от ясно небе.
Скъпичка, ще ти кажа отново това, което ти казах и в личния разговор: самият факт, че по твоя инициатива се разделяте говори, че си силна. Радвам се, също, че в момента се чувстваш добре и че ти е паднала тежест от плещите. Още по-хубаво е, че имаш подкрепата на най-бл;изките си! Може би наистина това е правилното решение!
Прегръщам те и съм с теб! Heart Eyes Hug

# 19
  • Мнения: 6 315
Анонимкото съм аз Simple Smile.

Вече трета седмица сме самички с дечко, взима го да го вижда и така. Чувствам се щастлива и ми е леко на душата. Исках да мине известно време преди да пиша пак и да изляза от "анонимност", можех да променя мнението си. Но е факт, че съм щастлива в момента, че съм спокойна и че правя планове за бъдещето си с детенце.

Поздрави на всички!   bouquet

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Анонимкото съм аз Simple Smile.

Вече трета седмица сме самички с дечко, взима го да го вижда и така. Чувствам се щастлива и ми е леко на душата. Исках да мине известно време преди да пиша пак и да изляза от "анонимност", можех да променя мнението си. Но е факт, че съм щастлива в момента, че съм спокойна и че правя планове за бъдещето си с детенце.

Поздрави на всички!   bouquet


Съжалявам да чуя това Sad
Не зная какво става напоследък с нас хората, с живота ни, с целия свят.
Аз съм в същото положение. Предстои ми тежък разговор днес в който ще вземем окончателно решение.
Истината е, че се чувствам съкрушена.

# 21
  • Мнения: 351
И аз мисля, че за сега най-хубавото е " че правя планове за бъдещето си с детенце". Все се надявам ние"самотните" да се присъединим към вас "семейните", а то ко става....лошо!

# 22
  • Мнения: 6 315
Dodo, не вярвам просто това да е истина! Това което имах аз изобщо не е онова, което съм мислела за нормално семейство. Но хората, за които съм смятала че имат всичко, което може да се иска от една връзка да се разделят.....  Cry

Стискам палци нещата да се развият по най-добрия начин!  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Лелелеле...

Ами добре дошли в клуба  Cry
Явно тази година е някаква особена такава - и аз незнам каква.

Ние все още живеем заедно въпреки, че сме разделени от повече от месец вече. Дано и вие момичета се почувствате по-добре - както се чувствам аз сега.

# 24
  • Мнения: 583
ей, мами, не мога да ви кажа,че се радвам да ви видя тук. аз не ви познавам лично, но от постингите ви личи, че сте умни, интелигентни, а от снимките и красиви жени.желая ви да бъдете и толкова щастливи.isa i margarita-щом сте добре сега, значи е по-добре така.за dodo пожелавам да е просто една малка криза в отношенията, която да премине по-бързо.
наскоро чух по телевизията някой да казва, че семейството като цяло в бг е в криза.и това сигурно е нормално след като криза, преход и динамични промени има във всяка една сфера на живота.освен това много напрегнати и несигурни станаха делниците ни.така си мисля аз.дано всичко това се промени бързо към по-добро.но нека най-напред сме живи и здрави!

# 25
  • Мнения: 1 425
Отдавна не съм влизала в клуба и сега прочетох...

Много съжалявам момичета... Sad Надявам се да се справите с трудностите, които се изправят пред вас!
 Hug


Додо, стискам палци  Praynig!

# 26
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Марги, съжалявам за развитието при вас Confused. Положителното поне е, че се чувстваш спокойна в момента.

Dodo, направо не мога и не искам да повярвам Cry. Моля се наистина да е временна криза.

Прегръдки и на двете ви!  Hug   bouquet

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ей, какво става  Sad
Съжалявам не за взетото решение, а че се е стигнало до такова.
пожелавам сила и кураж.

# 28
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Да не се е появил някакъв нов вирус, който хваща мъжете, и им промива мозъците. Какво става,все повече мъже бягат от задълженията си и все повече мами  сами  се справят в живота. А може би е нещо друго, това заради което и аз се реших да отгледам децата си сама - просто жените се чустваме вече достатъчно силни да се справяме с трудностите на живота, и предпочитаме да отглеждаме само собствените си деца, но не и другите деца, т.е  т.е съпрузите "любими"

# 29
  • София
  • Мнения: 2 857
 Sunglasses Маргарита, важното е да се чувстваш спокойна...

Додо, на теб пожелавам здраве и късмет!

п.п. още от края на миналата година като се започна...едва ли аз съм повлекла клак  Confused

Общи условия

Активация на акаунт