Питане за морето

  • 3 121
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 768
Какъв е проблема да ги водите?
С моята приятелка (тя е варненка) водихме сина й (на 7м) на плажа след 17:00 часа. Или рано сутрин или през късния следобяд, важното е да не уцелвате големите горещини.

Мен за 1ви път са ме завели на море преди 2годишна възраст. Дияна също я заведох на 1.6г. Не я водих по-рано защото мъж ми работеше в тъпа фирма и не му даваха отпуска. Затова пък се киснем по басейните в Сф.

# 16
  • Мнения: 577
И аз мисля тази година да отидем на море,тогава бебе ще е на 6-7 месеца,просто няма да стоим на жегите Grinning

# 17
  • Мнения: 1 014
Бях решила да водя бебо на море - щеше да бъде на 6 месеца. Естествено нямаше да го водя на плаж, просто смятах да смени климата, като мислех, че ще бъде благоприятно за него. Когато споделих с педито, тя каза - по принцип няма проблем, но всички бебета, които ги водиха на море ми ги върнаха болни. Това веднага реши въпроса - пропуснахме това лято, но следващото (т.е след годинката) със сигурност ще отидем. Разбира се с всички предпазни мерки - слънцезащитен крем, ходене на плаж рано сутрин на слабо слънце и ........ баба  Mr. Green

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Според мен след годинка. За това лято сме се заканили да отидем, дано не се объркат плановете ни Praynig Praynig

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Заведохме Елина на море на 40 дена.
На палатки.

Оживя:)

После я водихме на 6 месеца, на 9 месеца, на годинка, на две...на три...много и харесва:)

# 20
  • Мнения: 169
Добре, че прочетох мнението на Реза... Притесних се, че аз съм най-голямата ненормалница, която още от сега прави сметки да води Нероден Петко на море края на септември  Mr. Green 

Едно само не разбрах от изказванията на всички привърженици на разнасянето на деца насам-натам чак след първата година: защо "не е редно"?

Според мен 40 градуса в София са къде по-неприятни от същите температурни условия край морето... В крайна сметка, на крайбрежието също има дървета и сянка, раждат се бебета, които също излизат да се разхождат, продават се слънчезащитни масла... Може би единствено пътят е малко досаден, но какво са тук някакви си 5-600 километра  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 255
Калоян миналото лято ходи дори 2 пъти на море
1-вия път - края на юни - беше на 8 1/2 мес. - бях сама с 2-те момчета и 3-мата си изкарахме чудесно  thumbsup
ходехме на плаж от 9-11.30 и след 17.00 часа - разхождахме се по плажа, пълнехме му басейн с морска вода, бебо "доби" лек загар и определно беше доволен като цяло
2-рия път - началото на септември - на 11 мес. - цялото семейство - отново резултата беше супер  hahaha
стояли сме понякога и по-дълго на плажа, но бебо пак не е имал проблеми със слънцето или изгаряне
И 2-та пъти не е боледувал, нито е имал някакви неразположения, напротив дори наддаваше на тегло повече от обикновено - даже джипито ни се шегуваше, че трябва пак да го заведем  Joy щото много добре му се отразявал морския въздух

Така, че всичко е много индивидуално и всеки преценява сам според детето си.
Надявам се тази година пак да успем да отидем 2 пъти  Wink

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Може би единствено пътят е малко досаден, но какво са тук някакви си 5-600 километра Mr. Green

Пътят с много малко бебе е много по-приятен от пътя с по-голямо:)
Вервай ми:)))

Малкото спи през повечето време...голямото все нещо иска  Twisted Evil

Аз за себе си, не виждам причини поради които да не пътуваме с децата където и да било, когато и да било...но има по-притеснителни хора...

# 23
  • Мнения: 421
За първи път-когато беше на 8 мес., не разбрахме много от плаж и нямахме тен, но добре ни се отрази .
Вторият път- на 1г.8м.-изкарахме по-добре, ще видим тази година как ще е....

# 24
  • Varna
  • Мнения: 503
  Ако бебчо е здрав заведи го и на 7 м. на море. Но не те съветвам да го водиш по плажовете. Някъде из градинките по сянката. Или много рано около 7 часа да подиша морския въздух. Аз работя от 6 години в хотел и при нас много чужденци идват с малки бебенца на море.  Hug

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Добре, че прочетох мнението на Реза... Притесних се, че аз съм най-голямата ненормалница, която още от сега прави сметки да води Нероден Петко на море края на септември  Mr. Green 

Все едно аз съм го писала!  Crazy Става въпрос за бебенце на сетрами - термина е 14 март.Морето го мислим да е юли.Тогава живот и здраве и всичко да мине нормално ще е на 4 месеца.

# 26
Аз първо на четири месеца...
После на шест...
После на седем...
После на седел и половина...
После на девет...
После на единайсе...
После на годинка и три дена...
И след седмица пак ще ходя с бебето в корема и ддвете до мене... Whistling

# 27
  • Мнения: 1 735
Аз първо на четири месеца...
После на шест...
После на седем...
После на седел и половина...
После на девет...
После на единайсе...
После на годинка и три дена...
И след седмица пак ще ходя с бебето в корема и ддвете до мене... Whistling
Имала ли си проблем с някое от тях? Някакви болести...чудесии...?
Искам и аз да си заведа бебето преди годинката,но искам и да знам от какво да я пазя и как(освен от слънцето). Sunglasses

# 28
  • Мнения: 1 645
Дани беше на 1 г и 3 месеца,когато го заведохме на море.
На нашите кумуве бебето беше на 9месеца, а и кротко при това.
Определено при нас беше много по трудно,с такъв дзвер като нашият Mr. Green.Едвам го задържахме на хавлията,искаше да виси все във морето,а ако не станеше на неговото ,крясъците му се носеха из цялата плажна ивица.Ходехме само сутрин,иначе ставаше голяма хамалогия.
Тази година не мога да си представя какво ще бъде.

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Заведохме каката за първи път на 7м,а малкото на 2.Когато питах нашата лекарка за мнението и тя ме погледна учудено и ме попита-"Според теб там не се ли раждат деца?",казах и че ще ходим във Варна.Просто ме предупреди на плаж най-късно до 10 сутринта и вечер сле 15ч,иначе дългите разходки в морската градина,както и удома.Изкарахме си много хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт