Събирате ли си отпадъците разделно?

  • 10 223
  • 157
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 418
Аха, изхвърлям ги разделно, един път през едната друг път през другата тераса и така..  tooth

# 121
# 122
  • Мнения: 10 108
На мен даже ми е удобно да ги събирам разделно. Хранителните отпадъци си ги хвърлям всеки ден прибрани в малка торбичка, а хартиите веднъж на седмица, като с тях нося и пластмасовите бутилки. Понякога по-широките бутилки трудно влизат през отвора, но се справям.
Имаме си всички видове контейнери и виждам, че много живущи вече се възползват от тази придобивка.

# 123
  • SF
  • Мнения: 21 565
Аз много стриктно събирам всичко отделно и го изхвърлям в съответния контейнер.
Сърцето ме боли, когато виждам, че хартиеният е пълен с пластмасови бутилки, а аз съм събирала всяко етикетче вкъщи и касови бележки, за да ги рециклират, ако може...
Понякога ми идва да извикам, че сме големи простаци.  С едно неволно и непомислено движение на ръката, се обезмисля труда, старанието и загрижеността на много други хора.
Опаковките от парфюмите си дори разглобявам, за да може металните части да се отделят от стъклените и да се изхвърлят съответно в контейнера за пластмаса и метал.
Въпреки всичко, ще продължа да събирам отделно и да го демонстрирам пред всеки, когото познавам. Един човек да ме последва, за мен ще е е от значение.

Събирам отделно капачките от пластмасовите бутилки и всякакви други капачки, защото разбрах, че пластмасата им е различна и ... добавете, ако знаете повече за капачките.
Случайно някой да ми подскаже къде да ги занеса? Със сестра ми имаме общо 2 плика пълни с всякакви капачки. Преди имаше пункт в мола на "Стамболийски", но последния път, когато ходих не го видях. Искам да ги подаря на някого.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 610
 Не,защото съм виждала как ги събират после заедно Crossing Arms

# 125
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Аз много стриктно събирам всичко отделно и го изхвърлям в съответния контейнер.
Сърцето ме боли, когато виждам, че хартиеният е пълен с пластмасови бутилки, а аз съм събирала всяко етикетче вкъщи и касови бележки, за да ги рециклират, ако може...
Понякога ми идва да извикам, че сме големи простаци.  С едно неволно и непомислено движение на ръката, се обезмисля труда, старанието и загрижеността на много други хора.
Опаковките от парфюмите си дори разглобявам, за да може металните части да се отделят от стъклените и да се изхвърлят съответно в контейнера за пластмаса и метал.
Въпреки всичко, ще продължа да събирам отделно и да го демонстрирам пред всеки, когото познавам. Един човек да ме последва, за мен ще е е от значение.
...

Това все едно аз съм го писала  Peace
Успокоих, че не само аз съм "вманиачена" (според мъжа ми)  Confused

И един тъп въпрос - обвивките от кренвиршите рециклират ли се?  Crazy

# 126
  • Мнения: 997
Според мен-не. Нали за хартията, примерно, не трябва да се хвърлят мазни картонени  кутии, салфетки, бях чела и за мазни тарелки за еднократна употреба за храна, а нали по обвивките на кренвиршите остава мазно. newsm78 Но не знам де, някой друг да се изкаже.
А кутиите от прясно мляко къде ги хвърляте? Аз до сега винаги в общия, само капачката в пластмасата. Rolling Eyes

# 127
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Кутиите от мляко и сокове изплаквам и хвърлям в хартиения контейнер.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 150
Какво ще кажете за новите контейнери за разделно събиране на Екопак? Смениха ги преди известно време - вместо такива с подвижен горен капак, жълтият и синият вече са с тесни процепи и монолитни като зеления. Предполагам, че е направено с цел да не може да се извади съдържанието от братята роми, а и за да не се хвърлят битови отпадъци вътре, обаче отворите са толкова тесни, че стана адски неудобно изхвърлянето на боклука. Rolling Eyes

# 129
  • гр. София
  • Мнения: 2 531
Да, отворите са тесни и някои неща не могат да се пъхнат, трябва предварително да ги смачкаш, а понякога това не е удобно.

# 130
  • Мнения: X
Не удобно, но явно се е наложило.  Confused Като ми се напълни торбата с пластмаса, отделям 5 минути и пускам всичко едно по едно вътре.

# 131
  • Перник
  • Мнения: 4 869
При нас са все още контейнерите с капак.

# 132
  • София
  • Мнения: 2 150
Като ми се напълни торбата с пластмаса, отделям 5 минути и пускам всичко едно по едно вътре.
Мда, и аз така процедирам и с пластмасата, и с хартиените, ама понякога отнема доста време. Crazy
Дано поне промяната да е била от полза...

# 133
  • София
  • Мнения: 6 010
За мен определено е по-неудобно, вече и боклука трябва да си подреждам, че като застана пред кофата и става страшно...
Преди изсипвах съдържанието на плика и готово.

# 134
  • Мнения: 2 352
Стараем се.

Общи условия

Активация на акаунт