Настинка може ли да навреди на плода?

  • 6 763
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 849
Препоръчвам ти лимони и мед ,хомеопатични и повече почивка .Не си мисли лоши работи ,леко бременеене .

# 16
  • София
  • Мнения: 401
Не се притеснявай,Муцка! Стой на топло и пие чайчета билкови с мед и лимонче!Ако вдигнеш температура, пий спокойно парацетамол - консултирала съм се с няколко специалиста за него!1
Оздравявай бързо!!

# 17
  • Мнения: 2 120
Мамчета и аз да ви питам. не, че нещо е станало, но съм във втората фаза ЛФ, 5 ден, от 2-3 дни съм с висока температура, а тази сутрин БТ ми беше 37,7, най-високата ми стойност е 37,4,. Пих парацетамол, ефералгам, прахчета, с две думи бълбукам вече от тях.
Въпросът ми е-ако вземам антибиотик`Оспексин`и има нещо ще навреди ли в толкова ранен стадий.
На опаковката пише, че не са установени вредни влияния при бременни.

# 18
  • Мнения: 140
Мамчета и аз да ви питам. не, че нещо е станало, но съм във втората фаза ЛФ, 5 ден, от 2-3 дни съм с висока температура, а тази сутрин БТ ми беше 37,7, най-високата ми стойност е 37,4,. Пих парацетамол, ефералгам, прахчета, с две думи бълбукам вече от тях.
Въпросът ми е-ако вземам антибиотик`Оспексин`и има нещо ще навреди ли в толкова ранен стадий.
На опаковката пише, че не са установени вредни влияния при бременни.
Мисля че няма да ти навреди,защото този антибиотик е пеницилинов,който се пие и от бременни.Аз имах подобни опасение,т.к по същотовреме пих Оспамокс 1000мг.,след като установих че съм бременна се консултирах с много добри специалисти за риска и всички ми казаха,че на този етап няма такъв.

# 19
  • Мнения: 98
Категорично няма да навреди ,а можеш да вземаш ехинацея ,мощен имуностимулант е.

# 20
  • Мнения: 1 107
Аз боледувах три пъти по време на бременността - някакъв гаден вирус  Sick, но се оправях за не повече от седмица с много лимони, чай и осцилококцинум (когато се усетя навреме). Нищо му няма на синчето ми  Hug
Не се притеснявай  Simple Smile

# 21
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
При всеки май е различно. На повечето мами настинката не им е навредила, коеот е много хубаво. Но за съжаление при мен първия път не беше така.
Внимавай и се пази! Вирусите са много опасни, особено в първите месеци.

Успех!

# 22
  • Мнения: 4 362
Доста боледувах и аз от настинка-няма да му навреди .
Аз пиех чай от липа с меди лимони ,а също взимах веднъж и осцилокоп.

# 23
  • Мнения: 1 393
Здравейте, милички. За пръв път пиша тук. Бременна съм в 6 седмица, но ме хвана грип май..категорично няма да пия хапчета, но искам да знам настинката би ли навредила на плода..Кажете ми какво да правя в такъв случай..  bouquet
Не категорично не може да увреди плода!

# 24
  • Мнения: 3 116
Не Simple Smile

В 6 месец, прихванах някакъв вирус с повръщане и разстройство, обезводних се и като за капак вдигнах 40 градуса температура. Е взех антибиотик, но бебата си е добре  Hug

# 25
  • Мнения: 3 760
Нито настинката нито грипът. Виж ако взимаш лекарства... непременно го съгласувай с гинеколога си. А най-добре не взимай! Аз си изкарах две вирусни инфекции. Ни пих никакви медикаменти и ми беше спокойно.

# 26
  • Мнения: 3 760
Наблегни на вит.С-ще повиши съпротивителните ти сили, а няма да се отрази на бебчето!

# 27
  • Мнения: 1 193
Аз също съм на антибиотик" Bioparox" и капки на др.Тайс- Мукоплант. За втори път тази зима съм на антибиотик ,но лекарят ме увери, че няма опасност за бебчо. Довери се на лекарят си и скорошно оздравяване. newsm10

# 28
  • Мнения: 380
Уффф, и аз бях много болна в началото на бременността, а сега от два дена ме е хванала настинка и се лекувам по бабините методи. И аз като останалите мамчета мисля, че няма опасност за детето.
Бързо оздрававане !  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 3 679
Няма страшно- почти през цялата си бременност бях все настинала Mr. Green, а на моя пикльо нищо му няма Hug
Налагало ми се е да свалям висока температура с лекарства след като с оцет не стана.... #Crazy
А носа ми ...все с капки за нос си ходех навсякъде....
Ама се забравя- само е неприятно че не вожеш за се"натъпчеш"с лекарства и по- бързо да ти мине...
Лека бременност- това е малко зло!!!

Общи условия

Активация на акаунт