Проблеми с изцеждането с помпа за кърма

  • 9 292
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 607
Те просто имат кърма. Аз успях да я запазя, защото цедят до последна капка и винаги по едно и също време. Накрая сама я спрях, защото наистина е доста трудоемко, а 8 месеца не са малко. Първия месец сигурно прекарвах по 4-5 часа с помпата.
И наистина е мъчене, ако бебето те бута, реве и не иска по никакъв начин да засмуче Simple Smile Проверено. И аз реших да не се "мъчим". Свържи се с консултант, ще ти каже дали имаш кърма или не. И между другото каквото и да правиш, кърмата трудно може да се увеличи, ако не си предразположена да имаш от самото начало.

Напълно подкрепям, особено последното изречение.

# 16
  • Мнения: 1 117
 Точно с такава помпа се изхранваме и ние. Размера на фунийката е 24 мм. Лактацията може да се поддържа неограничено време с електрическата помпа. Оказа се, че имам позната, която вече почти 2 години си я ползва. Аз с много чайчета, супи и вода успях дори да заредя два рафта във фризера като в началото кърмата ми стигаше точно за храненето, но цялата зима изкарах на помпата и пред компютъра бебето докато спи и успях дори хиперлактация да си докарам.
 В момента е намаляла отново, стигайки ми само за храненето, дори и не ми достига понякога, но като е хубаво времето предпочитам да сме навън и не ми остава много време да стимулирам лактацията с помпа.

# 17
  • Мнения: 737
Sentido, много благодаря за мнението!

Аз имам прогрес с времето необходимо за изцеждане. Започнах да ползвам много висока степен на вакума.
По-болезнено е, но изцеждането става по-бързо. Максимум за 30 мин, а понякога и за 20.

Иначе и аз започнах да пропускам 1-2 изцеждания на денонощие вече, за да се наспивам по-добре.
Надявам се това да не повлияе на количеството кърма.

Общи условия

Активация на акаунт