Списъкът, или какво да не забравя да си донеса?! - 2014

  • 14 365
  • 196
  •   1
Отговори
# 60
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 944
Благодарение на Атланта сложих в списъка и глината от Родопите.  Mr. Green
Искам да си донеса и сладко от рози ( ще скиторим в тази част на България), та ще гледам да купя...както и розова вода.
Така както набъбва този списък, като го види съпруга ми май ще го посакрати доста. Снощи подреждах сладката в шкафа, оказа се че и сладка от планински плодове ще си носим.

# 61
  • Мнения: 1 136
Как приготвяте домашната лютеница и филето Елена - моля за рецепта ако ви се занимава , благодаря

# 62
  • Мнения: 7 171
Тук има и амонячна сода, и боя за яйца, и локум (най-разнообразен). Сериозно ли ги нямате по вашите земи? Говоря за обикновен магазин, не за специализиран (там вече са разнообразните асортименти). И червени чушки има, изобщо, много от нещата, които си носите.

# 63
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 944
Iма боя за яйца, но въобще не е такова качество, като българската.

# 64
  • Мнения: 1 136
Тук има и амонячна сода, и боя за яйца, и локум (най-разнообразен). Сериозно ли ги нямате по вашите земи? Говоря за обикновен магазин, не за специализиран (там вече са разнообразните асортименти). И червени чушки има, изобщо, много от нещата, които си носите.

Къде ги има нещата , които си описала , в коя държава си?

# 65
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ох, Малката Госпожица Мърморана, с това "Кбозе" се задавих от смях с ягодите, които ям в момента.  Laughing

Аз само дето не се затъркалях по пода на магазина от смях като го видях за пръв път Simple Smile Наскоро обаче табелката изчезна, подозирам, че някой българин си я е прибрал да й се радва, аз обмислях да я снимам поне Simple Smile

# 66
  • Мнения: 2 831
Повечко пари. Вършат работа и в двете посоки - и насам и натам.

# 67
  • Мнения: 9 913
Как приготвяте домашната лютеница и филето Елена - моля за рецепта ако ви се занимава , благодаря

аз правя тук лютеница, но доматите не стават, затова използвам рецепта с доматено пюре. Ако ти върши работа, ще ти я пусна. Вече трета година правим.

# 68
  • Монреал
  • Мнения: 84
Тъкмо си правя списък, затова ще добавя: най-обикновен памук, крем с Арника и още един с конски кестен (за натъртено и мускулни болки), джоджен (и семена да си засея), пакетчета амонячна сода. Ще си потърся и горен плик за спалнята, тук така и не мога да намеря. Мед задължително и солети Хрус-хрус.
Добра идея ми дадохте за български масла и розова вода. Медицински спирт също ми е трябвал понякога, а не съм виждала из магазините.
Всичко друго си намирам лесно, имаме много руски и арабски магазини. Даже и български, макар че рядко опираме до него.

# 69
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 924
Лютеницата я правим с доматено пюре, чушки, ябълки, моркови и подправки. Правим и филе, не знам до колко се доближава до купешкото филе "Елена". Мога да напиша рецептите - тук или на лични, за да не спамим темата.
Лавандулов спирт и анестезол също си взимам от България.

# 70
  • Мнения: 465
Домашен мед, сладко от зелени смокини, лютеница. Последните две все по-рядко. Само медът ми е много важен. Май това е моят списък. Всичко друго, от което имам нужда, успявам да намеря.

Сода и аз търсих в началото, но намерих в турските магазини. В буркани е, малко по-големи от тези за бебешка храна.  Peace (за Германия пиша)

Миналото лято си донесохме малко троянска керамика, много я обичам.  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 1 122
- книги
- душ гел с розова вода ( страхотни са, последния който взех беше на Рефан, много хубав)
- крем за ръце от серията Йогурт на Биотейд, и нещо друго от серията
- други български козметики, има много нови фирми като ПиринДрий, Виктория и тн. , много им харесвам продуктите , сравними са с продукти висок клас.
- хранителни добавки, от рода на спирулина, по- добра цена и по- голям избор има в БГ
- ако остане случайно място домашна лютеница, туршия
- солети бих си взела на Великови

И други неща сигурно има  Laughing Но място няма най- често Whistling

# 72
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Titina, познай какво намерих вчера вкъщи - чист Бентонит, две пликчета, но милото сложи всичко във виното и нищо не остана за мен. Покрай всичките ни хобита с ММ може и други интересни нещица да открия  Joy

# 73
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 944
Ей на това му казвам аз жива минавка, как можа да му ги дадеш  Laughing
Онзи ден гледах едно предаване за глините и... списъка набъбва

# 74
  • Мнения: 1 265
МОМИЧЕТА, попаднах случайно на темата. Много интересна и полезна.

Имам едно предложение обаче ( не знам до колко е възможно изпълнението му)  newsm78

Когато пишем какво да си носим от България - т. е. НЯМА ГО В НАШИТЕ СТРАНИ?!?! - възможно е да го има този продукт, а да не знаеме къде да го потърсим.
Та предложението ми е: да съобщаваме в коя държава живеем - ТАКА НЯКОЙ МОЖЕ ДА НИ ПОДСКАЖЕ КЪДЕ ГО ИМА ТОЗИ ПРОДУКТ. По този начин, ще си донесеме нещо друго необходимо от дома.

Аз живея в Норвегия. Вече започвам да намирам все повече продукти, за които не съм и предполагала че може да ги има тук.

Желая на всички хубаво лято   bouquet  

Общи условия

Активация на акаунт