Милано - 4

  • 75 323
  • 740
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: X

И Блис, от Рим и Флоренция има много по-красиви места, но никой не ги отрича.

Говорим си за Италия все пак, нали? А и аз нищо не отричам, ако не си забелязала.

Регина със сигурност Милано е в челото на статистиката не заради това за което говорим - дух и автентичност. Шопинг, мода, индустрия със сигурност има и туристите посещават този град заради първото и второто. Но не и заради това за което ходят в Рим и Венеция. По улиците на Милано ще видите стотици хиляди чуждоговорящи с торбички от бутиците за висша мода, но много малко от тях ще видите в Брера.

# 511
  • Milano
  • Мнения: 3 703
Блис, всеки с вкуса си.

Аз не се възхищавам на Флоренция прим.

За Бергамо пък да не говорим, че няма един италианец от 60млн. да го харесва, но щом на вас ви харесва, разхождайте се.

За Генуа, същата работа.

# 512
  • Мнения: X
Блис, всеки с вкуса си.

Аз не се възхищавам на Флоренция прим.

За Бергамо пък да не говорим, че няма един италианец от 60млн. да го харесва, но щом на вас ви харесва, разхождайте се.

Е да ..... този, който е на мястото от години понякога до такава степен свиква, че нито може да оцени красивото, нито грозното.

А иначе да, всеки с вкуса си. Затова и Милано не е изветен като най-красивия град в Италия, а като най-индустриалния.  Peace

# 513
  • Milano
  • Мнения: 3 703
Нямам намерение да споря кой с какво е известен.

Това, че  на теб не ти харесва (или с какво бил известен) не означава че за мен не може да е прекрасен (всъщност много повече).

Не си в главата, чувствата на другите.

Пък и никой не кара някого насила да си купува билети и посещава място, което не му харесва.

# 514
  • София
  • Мнения: 1 861
Нямам намерение да споря кой с какво е известен.

Това, че  на теб не ти харесва (или с какво бил известен) не означава че за мен не може да е прекрасен (всъщност много повече).

Не си в главата, чувствата на другите.

Пък и никой не кара някого насила да си купува билети и посещава място, което не му харесва.
Regina,  smile3501 толкова точно го каза, че няма смисъл да добавям нищо. А да сравнявам Милано с Бергамо си е направо Joy

Всеки има право на свое мнение, но не вярвам да има човек, който е усетил атмосферата на Милано, да е негативно настроен към този град.
Много често четем и в други форуми негативни мнения за Милано. Отдавам го на това, че просто този град се пренебрегва и разглежда отгоре-отгоре, набързо.
Защото така могат да говорят само хора, които почти нищо не са видели от него или пък им е писнало да са там.


Блед,  Hug приятелко,  абсолютно си права за това

Роже  smile3501
Най-накрая и един мъж да хареса Милано.  Laughing
Към изброените от теб неща мога да добавя и още.
Вечерна разходка особено през лятото по каналите, вечеря в някое от очарователните ресторантчета и всичките тези млади хора, които изпълват пространствато наоколо.
Също и една от най-интересните църкви, със запазени мозайки от...много години-базиликата Сейнт Амброджио.
Да не забравяме и Ла Скала- не толкова впечатляваща отвън, но прекрасна вътре.
И още мога да изброявам, но истината е, че всеки има различен поглед и различно усещане за всяко място и всеки град.   Laughing
Мимиии, Hug за такива като мен са направили няколко изключително важни неща. Ферари, Сан Сиро, Балотели с няколко рекламни пана на Катедралата.  Да не говорим за замъка, парковете, Тайната вечеря и т.н. Отричането на Милано и определяйки го като скучен и индустриален град си е чисто и просто едно КЛИШЕ. Не вярвам някой от наричащите го индустриален и скучен да е видял поне едно ИНДУСТРИАЛНО ПРЕДПРИЯТИЕ в Милано. Ами то така ако караме и София е един индустриален град. А интересно ако няма индустрия с какво ще се прехранват милионните градове hahaha
Така че: многоооооо сме Joy
И НАИСТИНА МИЛАНО Е ПРЕКРАСЕН С АТМОСФЕРАТА И ЗАБЕЛЕЖИТЕЛНОСТИТЕ СИ!

# 515
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Нали се сещате че в спора могат да се включат още хххстотин градове , градчета  , селца , курорти.................................

# 516
  • София
  • Мнения: 1 861
Peterky2002, нали не си забравил, че тази тема от НА ПЪТ В ЧУЖБИНА се нарича Милано 4 Simple Smile
За какви още хххстотин градове може да става въпрос в тази тема newsm78?
И в случая не спорим, а обменяме мнения, за да бъдем полезни доколкото можем на четящите темата.
Нали това е най-ценното на форума. Да има различни мнения Peace.
И всеки да си избере подходящото за себе си.  Simple Smile

# 517
  • Мнения: 1 036
Реджина, а според плановете, кога ще приключат ремонтите в Милано. Никак не е приятно да си създаваш впечатления за един град, докато е в ремонт.

# 518
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Реджина, и аз се присъединявам към питането за приключване на ремонтите и би ли ми препоръчала някое Аперативо, много искам да ги пробвам. ( като цяло около замъка или гарата ще ми е удобно, но и Брера ме устройва. )
Благодаря ви

# 519
  • Мнения: 468
Реджина, мен също ме вълнуват ремонтите. Около Дуомо какво значи? Около самата катедрала ли или около площада? Ние ще сме там след 10-тина дни. Дали да пропуснем Милано?

# 520
  • Мнения: 24
Здравейте, опитвам се да купя билети за влака Милано-Флоренция от сайта на трениталия, но не ми приема кредитните карти. Да не би да не става за неиталиански карти? Или е в моя телевизор грешката?

# 521
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз с бг карта плащам и то многократно

# 522
  • Мнения: 24
Благодаря, Люба, успях да платя с дебитна на Уникредит, но кредитните на Пощенска ми ги отхвърли категорично, макар че са си наред и не са ми правили проблем друг път.

# 523
  • Мнения: X
Нямам намерение да споря кой с какво е известен.

Това, че  на теб не ти харесва (или с какво бил известен) не означава че за мен не може да е прекрасен (всъщност много повече).

Не си в главата, чувствата на другите.

Пък и никой не кара някого насила да си купува билети и посещава място, което не му харесва.


Няма нужда от тази агресия към инакомислещите. Или може би в тази тема не може да се изказва нещо, което не ти се харесва?

Аз не живея в този град, нито пък имам някакви сантиментални спомени или близки, които живеят там и точно по тези причини и страничния ми поглед смятам мога да го оценя доста безпристрастно. И въпреки това приемам твоето мнение. Но е хубаво да се чуват и приемат и обратните (мнения), защото ако си спомняш точно в тази тема са се появявали на няколко пъти силно разочаровани от големите си очаквания към Милано след прочит на отзивите тук и реалността с която са се сблъскали.

И Регина билети пак ще си купя само заради ниската цена и удобството като отправна точка към много по-интересни и привлекателни с духа и автентичността си места в севера.

Роже всеки с вкуса си. Аз хиляди пъти предпочитам интимността, духа и автентичността на горния град в Бергамо отколкото галерия Виторио Емануеле(примерно). Но пък не бих пропуснала и Брера и Тайната вечеря за нищо на света. Въпрос на душевност.

Последна редакция: нд, 26 окт 2014, 18:00 от Анонимен

# 524
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Здравейте момичета,
много ми е неприятно , че заради една моя думичка в темичката се е завихрил такъв спор, наистина. И понеже аз споделих, че не съм много ентусиазирана, редно е в такъв случай да обесня - защо именно така се чувствам. Естествено е, че всеки чувства и усеща всичко много субективно. Няма да развивам филосовски разсъждения тук - за и против, а ще споделя защо така усещам нещата.
Не съм ентусиазирана защото:
1. Настроението ми като цяло е малко "сгъбясано"  поради хиляди лични причини.
2. Всичките ми приятели, които са ходили и съм ги питала - са ми споделили само негативни впечатления.
3. Свързвам града най- вече с модата, а аз не съм шопинг - маниак.
4. Почти зима е - а аз обичам да пътешествам през топлите месеци.
5. Имам щастието да съм обиколила голяма част от Европа и да съм посетила всички уникални градове в Европа ( според туристическите класации), така че неминуемо ще сравнявам.
6. Имам щастието да съм родена в прекрасна страна с невероятна природа и да живея също така в друга прекрасна страна с чудесна архитектура.
Това е най- общо казано, но има едно голямо, НО,,,
Ако не ме човъркаше вътрешно - как би изглеждал Милано в моите очи, никога нямаше да си купя билет до там. Повече от ясно е, че искам да усетя този град, да си създам лични  впечатления. Мисля, че 2 дена са ми достатъчни за първо впечатление, ако ми допадне, винаги мога да си хвана самолета и да отида отново за един уикенд. Няма да правя тук и сега  сравнения с други градове, всеки град си има своя атмосфера, искам просто да я усетя. ( след престоя ми, естествено , че ще имам база за сравнение- да, предпочитам да се върна там отново!  Не, друг град ми харесва повече и бих предпочела да се върна там, но това си е съвсем в кръга на нещата)
Изключително важно е и при самия престой - компанията с която си в съотвения град, както и моментното настроение. Засега си пожелавам само тази ми първоначална нагласа - да се изпари моментално щом кацна в Италия! А след това непременно ще ви разкажа - как видях Милано и аз  Blush

Общи условия

Активация на акаунт