Милано - 4

  • 75 119
  • 740
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 031
Един малко тъп въпрос, но нещо се оплетох. Гледам за билети Милано-Флоренция-Милано за двама души. Цената, която излиза обща финална ли е? Дано да разбрахте какво питам Simple Smile

Предполагам ДА, но за да си сигурна, раздели ги на отиване и връщане и виж.
Когато са зададени 2 пътуващи, цената, която излиза е за двама.

# 91
  • Мнения: 461
То момичетата от Милано едва ли ще могат да ти кажат за стачките, щото стачниците доколкото зная не споделят това с момичетата от България Grinning.
Не зная от какво се притесняваш толкова, че то по тази логика могат да се случат още стотици неща дето да попречат на пътуването newsm78.
Между другото докато се колебаеш ще изчезнат билетите на супер икономична цена и ще трябва да купуваш от по-скъпите.


Благодаря ти за включването, roje,
не знаех, че стачкуващите са толкова потайни и държат нашите момичета неинформирани! newsm78

Преди 10-тина дни се върнах от Лондон и тамошните стачкуващи бяха обявили намеренията си за една седмица напред, та и ги спазиха на всичкото отгоре. Това пък ни помогна предварително да направим необходимите байпаси с транспорта и не развали програмата ни.

В случая с въпроса ми:
Не толкова се притеснявам за самата цена, колкото дали влакът ми ще тръгне от Флоренция изобщо, тъй като планът ми е да пътувам през деня Флоренция-Милано, а вечерта да летя от Милано за София. Та опасенията ми не са толкова безобидни защото цената в последния момент за влака е едно, а за самолета съвсем друго.

Та разни хора-разни идеали...моите притеснения са такива.

# 92
  • Мнения: X
Zaharinka не знам дали ми видя коментара. На първа страница на тази тема има 3 линка на които има инфо за обявени стачки. Погледни там.

# 93
  • Мнения: 461
Zaharinka не знам дали ми видя коментара. На първа страница на тази тема има 3 линка на които има инфо за обявени стачки. Погледни там.

Да,да, благодаря!  bouquet
Сега ще погледна. Нали човек бърза да получи инфо от първа ръка, дето се казва, защо да се поти:-)

# 94
  • Мнения: 461
Въпреки, че и аз се притеснявам да не обявят стачка в последствие, винаги купувам предварително билети на възможно най-ниската цена. Мога да прежаля 9 евро(ако не мога да променя ден и час), пред възможността да купя на място билети по 30-50 евро на посока на човек.  Laughing

Точно така правя и аз, Мимии, но притеснението ми е по-скоро дали ще пътува какъвто и да е влак в определен момент, когато ми е необходим на всяка цена.

Темата тук е достатъчно изчерпателна, сега ще се върна отново на 1 страница. Bliss  е права, първо там трябваше да погледна! Rolling Eyes  bouquet

# 95
  • In transit
  • Мнения: 11 803
Не знам дали може човек да се качи на Гарибалди тауър, но гледката е зашеметяваща!
https://www.google.com/maps/@45.483929,9.189842,3a,75y,209.04h,8 … QJKfV-TQ!2e0!3e11  Heart Eyes

да си допълня поста...току що открих този сайт. http://www.italotreno.it/IT/Pagine/default.aspx. Предполагам са частни влаковете или пък не? Но пък има за по-дълги дистанции изгодни билети(сравних една и съща дата и дестинация и цените им бяха с 10 евро по-ниски...но не за всички!). Може би тези да не стачкуват, ако са частни?  Grinning

Последна редакция: вт, 20 май 2014, 17:41 от Mikkey

# 96
  • Мнения: 743
тези влакове  Italo са на частна компания и едва ли стачкуват

стачкуват там където има държавно участие и синдакати -влакове - trenitalia и trenord , самолети - alitalia и meridiana.

# 97
  • Мнения: 743
Не знам дали може човек да се качи на Гарибалди тауър, но гледката е зашеметяваща!
https://www.google.com/maps/@45.483929,9.189842,3a,75y,209.04h,8 … QJKfV-TQ!2e0!3e11  Heart Eyes


мда,освен смог друго не се вижда ,голяма красота. Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 468
Предлагам ви да разгледате снимките от Вила Карлота.  Simple Smile

https://www.flickr.com/photos/123913050@N06/sets/72157644751686902/

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Миленита, снимките ти са зашеметяващи!!! Нямам търпение вече.... Да не вземе да изсъхне всичката тази красота през юли...
Колко време ви отне разглеждането на вилата?  Само кафенце или и хапване има там и цените убийствени ли са? Из Тремецо разходихте ли се и заслужава ли си? Случайно да знаеш дали за младежките намаления искат друг документ освен Л.К?
Завиждам ти, че си видяла всичко това "на живо"!  Hug

# 100
  • Мнения: 468
noshtna_ptica
едва ли ще изсъхне тази красота през юли. Със сигурност храстите няма да цъфтят, но както се вижда и от нашите снимки, ние също ги хванахме почти прецъфтели.
 За сметка на това ще има други красиви цветя, рози, палми, зелена трева и зашеметяващи гледки към езерото... Има един кът, на снимките не личи добре, има водопад и наоколо много зеленина. Напомня малко на джунгла. Та там е изключително прохладно и приятно. Има пейчици за отмора. В юлските жеги ще е страхотно.
Ние бяхме яли и не помня дали видях ресторант, но по-скоро беше само кафе. Може и да има някой сандвич, но не съм сигурна. Ние няколко пъти си взимахме напитки и сладоледи и сядахме на пейките с гледки към езерото. Цените бяха нормални. Малък сладолед 2.50 евро, кафе 2 евро, кола пак 2 евро. Има и места, определени за пикник с масички и пейки, така че и това е вариант.

Абсолютно не помня колко време ни отне разглеждането, но предвидете около 3 часа. Ние не бързахме, бяхме и леко изморени и често си почивахме на пейките. Отдадохме се на безвремие. 

Не се разходихме из Тремецо. Нямахме време. Не сме ползвали младежки намаления и не знам какъв документ искат. Детето ползваше отстъпка, но никъде не ми поискаха документ. Само питаха на колко е години. Билет за вилата струва 9 евро. Паркинга отпред се плаща.

Не ми завиждай  Hug аз пък завиждам на теб, че ти предстои, а при мен вече мина  Simple Smile

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Аз ще пътувам с две абитуриентки - в момента са учащи, наесен също ще бъдат, но през юли - нямат никакъв документ, че са учащи. Затова ме интересуваше дали ще могат да ползват отстъпките за учащи 18-26 години. Не, че ако не ги ползват няма да идем, де  Laughing

# 102
  • Мнения: 14 415
Успех на абитуренките утре Peace
Прекрасно изкарване в Милано Peace
noshtna_ptica ,знаеш по вашите стъпки вървим Laughing
За нас Милано е през август Flutter

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 647
Аз ще пътувам с две абитуриентки - в момента са учащи, наесен също ще бъдат, но през юли - нямат никакъв документ, че са учащи. Затова ме интересуваше дали ще могат да ползват отстъпките за учащи 18-26 години. Не, че ако не ги ползват няма да идем, де  Laughing
Има младежки карти, ISIC- за учащи, и някакви др., младежки се водят, струват 10-12лв.
http://isic.bg/isic-eyca
Знам, че ги вадят бързо и лесно, но да не се  приеме за реклама, в USIT Colours.

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Сосче, мерсииии!  Hug
Скрит текст:
Чакаме поезия, стискай палци!

Общи условия

Активация на акаунт