Милано - 4

  • 75 098
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 550
violenza благодаря за отговора най-сърдечно   bouquet

# 706
  • Мнения: 934

Ние ще бъдем там август, вила Карлота се комбинира с посещение на Лаго Маджоре,така ли?

Ние комбинирахме вила Карлота с рахода по езерото Лугано и град Лугано.

# 707
  • Мнения: 550
Аз пак да попитам, никой ли не е ползвал таксиметрови услуги в Бергамо или в Милано? Интересува ме дали има някакви особености при ползването на таксиметрови услуги в Италия?

# 708
  • София
  • Мнения: 216
Аз пак да попитам, никой ли не е ползвал таксиметрови услуги в Бергамо или в Милано? Интересува ме дали има някакви особености при ползването на таксиметрови услуги в Италия?

Преди 2 години, когато бяхме във Бергамо сме ползвали такси от гарата на Бергамо до летището. По спомени ни излезе от порядъка на 22 - 25 евро. Такситата са бели. Бяхме принудени, защото беше една неделя в началото на октомври и италианците затвориха цялото движение в центъра, заради някакво колоездачно състезание. Колко ругатни отнесоха тогава...  Laughing Иначе с автобус се придвижихме от летището до Бергамо и през цялото време на престоя ни там. Бяхме си купили тридневна карта за градския транспорт, която включваше и ползването на фуникулярите.

Последна редакция: ср, 28 яну 2015, 09:24 от bibi_2

# 709
  • Мнения: 550
bibi_2 много благодаря за отговора   bouquet

# 710
  • Мнения: 28
Аз пак да попитам, никой ли не е ползвал таксиметрови услуги в Бергамо или в Милано? Интересува ме дали има някакви особености при ползването на таксиметрови услуги в Италия?
Миналия септември ползвахме такси в Бергамо - неделя рано сутринта, понеже първият автобус пристигаше на аерогарата рисковано късно за доста ранния полет на Уиз. Хазяйката от апартамента ни поръча таксито (една много свежа баба) и си побъбри с шофьора. Закара ни по спомени за 20 евро до летището, което би трябвало да включва и поръчка и нощна тарифа (около 5ч.). Караше доста бързо - сигурно бабата го поизнерви. Апартаментът (т.е. началната точка) беше поне на 300-400м преди ж.п. гарата.

# 711
  • Мнения: 743
Таксито от Бергамо до летището Караваджо(прекръстиха го от няколко години на името на виден съгражданин ),цената е 20-25 евро в посока .До мола се стига за 10 мин пеша ,разпродажбите почти свършиха но на втория етаж в зоната на заведенията има местен take away с полента.казва сe polentone  и е излишно да казвам че няма сравнение с познатите и безвкусни  take away с които е пълно навсякъде.

# 712
  • Мнения: 670
Здравейте пътешественици Simple Smile
тук съм за да сбъдна една мечта на мъжа ми. Той винаги е искал да иде на Сан Сиро и искам да проуча как можем да го направим с най нисък бюджет.
 Hug

# 713
  • Мнения: 6 031
Здравейте пътешественици Simple Smile
тук съм за да сбъдна една мечта на мъжа ми. Той винаги е искал да иде на Сан Сиро и искам да проуча как можем да го направим с най нисък бюджет.
 Hug

Да дам предложение.
Самълет до Бергамо, после автобус до Милано и накрая с градски транспорт до стадиона.  Grinning
В зависимост от периода/датите можете да постигнете и доста нисък бюджет, но .... това изключва времето около празници.

# 714
  • Мнения: 60
Здравейте,
Два бързи въпроса, за да съм сигурна, че съм разбрала добре:
1. С трансфера от Бергамо можем да се придвижим директно до Стационаре Чентрале, нали така? - нарочно избрах хотелът близо до спирката, за да ни е удобно!
2. Тъй като полетът ни на връщане е в 7.55, дали ще има трансфери два-три часа преди полета - летим с УИЗ?

Благодаря предварително- извинявам се, ако повтарям някои разисквания - просто искам да съм сигурна. Летим на 14.03.2015 и имам още доста време да чета и правя програма:-)

# 715
  • Мнения: 6 031
Здравейте,
Два бързи въпроса, за да съм сигурна, че съм разбрала добре:
1. С трансфера от Бергамо можем да се придвижим директно до Стационаре Чентрале, нали така? - нарочно избрах хотелът близо до спирката, за да ни е удобно!
2. Тъй като полетът ни на връщане е в 7.55, дали ще има трансфери два-три часа преди полета - летим с УИЗ?

Благодаря предварително- извинявам се, ако повтарям някои разисквания - просто искам да съм сигурна. Летим на 14.03.2015 и имам още доста време да чета и правя програма:-)
За да е още по-сигурна информацията ще я напиша отново.  Laughing
1. Да
2. Да
Пътувайте спокойно, шатъли има за всички полети.  Grinning

# 716
  • Мнения: 60
Благодаря много  bouquet

# 717
  • Мнения: 368
Момичета, дайте идея за транспорт от Бергамо до Верона.
Маршрута ни е Бергамо - Верона - Падуа - Венеция и обратно.


# 718
  • Мнения: 743
Момичета, дайте идея за транспорт от Бергамо до Верона.
Маршрута ни е Бергамо - Верона - Падуа - Венеция и обратно.




няма директен транспорт от Бергамо до Верона,трябва да отидеш до Милано  .

Падова е много хубав град,както и Виченца наблизо,но някак си остават в сянка заради Венеция.

# 719
  • Мнения: 28
Момичета, дайте идея за транспорт от Бергамо до Верона.
Маршрута ни е Бергамо - Верона - Падуа - Венеция и обратно.




няма директен транспорт от Бергамо до Верона,трябва да отидеш до Милано  .

Падова е много хубав град,както и Виченца наблизо,но някак си остават в сянка заради Венеция.

Няма директен (влак) без прекачване, да. Но има с прекачване в Бреша, така че може да се пътува и без връщане до Милано стига да са удобни часовете и бързината на влаковете.
Явно са спрели директния регионален до Верона който ползвах миналия септември - точно на път за Венеция.

Общи условия

Активация на акаунт