Тесен таз?!?!

  • 2 965
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз пробвах да родя нормално, но заради тесен вътрешен таз не стана и се наложи секцио по спешност.
Изобщо не съжалявам, че не минахме директно към операцията. Докато се пробвах да родя нормално бях със спинална упойка, така че по-голямата част от болките на контракциите ми беше спестена. Ако и на теб могат да ти сложат епидурална или спинална упойка-препоръчвам ти я. Така ако се наложи да те резнат, все пак, няма да те е яд, че си преминала през болките на почти пълно нормално раждане. Освен ако не смяташ, че жена, която не е изпитала болката от раждането е половин жена, разбира се. И такива мнения съм срещала. Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 1 121
На лекцията на сп. "9 месеца" последния път лекарката от Св. София обясни, че 17 се приема по принцип за гранично, но че рядко се навиват за операция. Трябва бебето да е над 4 кг. и пак щяли да се чудят и ако преценят, че много ще се измъчат, тогава се решават на секцио. Така че няма от какво да се притесняваш според мен. Желая ти успех и да се похвалиш тези дни с едно хубаво и здраво бебе!

# 17
  • Мнения: 58

 Peace Много ви благодаря... като се има впредвид обстоятелството, че ще раждам във Втора Градска и бебето е около 3050г , може и да се чудят какво да предприемат... но при всички случаи ще бъде с епидурална...
то е ясно - лекарите ще решат последно...
  costumed050
поздрави...

# 18
  • Мнения: 2 567
В началото на бременността си бях в България и лекарката ми там също ми каза, че имам много тесен таз(15 см) и ще трябва да раждам секцио. Според лекуващата ми лекарка тук обаче,  освен таза голяма роля при раждането играят и силата на контракциите например.  
Ще видим накрая кой е бил прав и кой крив.
Живот и здраве отивам с нагласата за нормално и ако се запъне-ще ме режат.
УСпех!

# 19
  • Мнения: 580
Аз родих със секцио по същата причина.Тесен таз и голямо бебе.
Влязох в болница, за да решат как ще раждам.Чакаха доста време да тръгне сам родилния процес, но след 10 дни преносване, бебто все още не искаше да слезе на долу и в крайна сметка се наложи да ми направят рентгенова снимка.Та там се видя най-добре разликата в размерита на таза и главата на бебето и ме оперираха.Нямаше опастност за бебто от рентгена.Доктора това не ти ли го предложи като вариант?

# 20
  • Мнения: 1 616
Всъщност може би точно това ще стане-ще вляза за нормално раждане,а ако нещо се запъне,ще се премине към секцио..Обикновено така процедират,но гинекологът ми каза,че не иска да ме паникьосва предварително и да ми дава поводи за безсънни нощи,затова ще изчакаме изследванията и измерванията, като вляза в болница,и тогава отново ще си поговорим..Мен от друго ме е страх-от лекаря си знам,че е много важно да се прецени кога точно да се прекрати нормалното раждане и да се премине към секцио.В противен случай идва един неприятен момент,когато раждането не може да продължи нормално,а за секцио е вече късно..Тогава се прибягва до..форцепс..Ето дотук не искам да се стига-изпитвам ужас само като си помисля..

# 21
В никакъв случай не си мисли такива работи - мисли само, че всичко ще бъде наред!

Общи условия

Активация на акаунт