Диагноза ГЛИКОГЕНОЗА

  • 4 693
  • 5
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 168
Здравейте,
МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ И СЪВЕТ!
На детенцето на моя много добра приятелка му  поставиха диагноза гликогеноза.
Гликогенозите са група заболявания, при които е нарушен синтеза и разграждането на гликогена в резултат на дефект в ензимите, участващи в метаболизма му.
Черният дроб на детенцето е уголемен двойно. Започнало е забавяне в развитието.
На приятелката ми се и казала - да си прави друго дете, защото това нямало да живее много още.
Другата седмица си е записала часове за още две консултации с лекари.
За съжаление в интернет не откриваме много информация за това заболяване и как би могло да се лекува.
Моля ако има родители на дечица с такава диагноза да оставят някакви координати и ако нямат против да им се обадим за съвети.Или поне тук да напишат доктори и съвети.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 8
Здр и при нас се съмняваха за гликогеноза,казжам съмняваха защото преди 3 месеца и половина почина дъщеря ми на 7 месеца,преди да успеят да слойат диагнозата.Клиничните симптоми сочеха гликогеноза, но направените ензимни изследвания минути след като почина показаха че ензимите са в норма. Сега си пуснхаме генетични изследвания да видят дали ние носим болния ген за гликогенозата.Ако не носим този болен ген,просто незнаем от какво е починала. Много искам да ми разкажеш за твоята приятелка,защото тази болест е мн рядка.

# 2
  • Мнения: 2
Здравейте , дъщеря ми е с диагноза Гликогеноза , може да ми пишете .
Ние също не знаем много за това рядко заболяване, но ще се радваме да направим контакт , дори и да сме ви полезни .

# 3
  • Мнения: 147
Здрвейте, ние имаме някакви недоказани проблеми с черния дроб. Ще се интересувам и аз какви са симптомите и изследванията за това заболяване. Благодаря и много здраве на всички.

# 4
  • Мнения: 2
Здравейте didkatd може ли да ми пишете на лично съобщение , и ако е удобно да ми разкажете по-подробно за вашия случай.

# 5
  • Мнения: 1
Здр,имам нужда да говоря с някой с тази болест,моето дете е с такава диагноза,номерът ми е 0988 790547

Общи условия

Активация на акаунт