НОЕМВРИйското човече каши и пюрета хапва вече

  • 21 439
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 837
То и Никол ще на 8м за жълтъка  Simple Smile иначе Количеството от 1/4 жълтък се достига за седмица примерно. Няма универсално правило,ако се започне с трошички .След това не е задължително да се дава през ден .Може половин жълтък 2-3 седмично.
Храни, към които е удачно да се добавя жълтък:

- в зеленчуково пюре
- в зеленчукова супа
- в каша
Храни, към които не е удачно да се добавя жълтък:

- не се комбинира с месо в едно хранене
- не се комбинира с бобови храни
- избягва се комбинирането със сирене при възможност (най-вече под 1 год.)

# 706
  • Мнения: 1 034
Аз съм давала жълтък в АМ. Размива се и го пие с шише с по-голяма дупка  Peace

# 707
  • София
  • Мнения: 295
Оффф, да много объркано изглежда това захравване. Колкото педиатри, толкова мнения  Mr. Green
Кукумялка, понеже знам, че имаш куче, кажи как организираш играта на Димана. Пускаш ли я на земята, има ли нещо постлано на пода и въобще до колко допускаш близост между кучето и бебето.
Аз още не и давам да го пипа, съответно и на кучето, но дали не съм прекалено предпазлива?! Мн мами сигурно се чудят как се гледа бебе и куче в една къща, но е мн хубаво как се радват един на друг. Калина щом отвори очички от сън търси кучето и личицето и грейва в смях с глас - щастлива е и аз мн се радвам.
Чудя се още нещо- как почиствате зъбките на бебоците. Моята зъболекарка каза с тези силиконовите накрайници и с вода вечер преди сън. Но бебка като си изяде млякото заспива и как да я будя да чистя зъбче, а трябва.

# 708
  • Мнения: 135
Привет,
Каша с царевица безмлечна има и на Тьопфер, тя е и с морков обаче, не е чиста царевица. Аз съм взела такава, но нещо не се харесва. Нито с АМ, нито като добавка за сгъстяване на зеленчукови пюрета...
А силиконов накрайник за зъбки и ние имаме, но честно казано забравям да го ползвам по предназначение  Confused май го ползвам само като чесалка за венците време на време, харесва й и го дъвче настървено. Трябва да го сложа някъде до легълцето й, за да се сещам вечер след хранене да почистваме двете зъбчета.

# 709
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте мили мой, толкова ми е мило,като Ви чета, отдавна не съм влизала, моя малък Ивелин не ме оставя за секунда. Той хапва само плодови пюрета, изобщо не си отваря устата, като разбере,че е солено и съм се хванала за главата откъде този характер толкова малък. А за проходилката от месец е в нея и е като фурия. Сетих се да Ви кажа за ваксините- не му ги слагам, с докторката сме на едно мнение. Целувки на всички малки ноемврийчета

# 710
  • Мнения: 837
Момичета надявам се всички от Варна и В.търново да са добре .Голяма трагедия ,гледам новините и съм ужасно разтревожена дано жертвите са по малко  Praynig,то разбрах ,че вече има и деца загинали !
Мир за душите на загиналите, кураж за всички останали!
С текст DMS VARNA, можем да изпращаме SMS на номер 17 777.
1 лв. е сумата, която се изпраща с всеки SMS.

Последна редакция: пт, 20 юни 2014, 08:55 от stefi 1304

# 711
  • София
  • Мнения: 295
Леле какъв ужас във Варна. Много ми е мъчно. Надявам се, че мамите от там и близките ви сте добре. Въпреки, че има жертви...и 2 дечица...

# 712
  • Мнения: 197
Момичета, ужасно е във Варна Sad Гледам новините и ми се плаче... Ние сме в другия край на града, но при този дъжд всичко може да стане Sad Дано всички от бедстващите райони намерят сили да се справят с положението и да няма повече жертви!  Praynig

# 713
  • На десетия....
  • Мнения: 371
От снощи гледам новините, във Варна изглежда страшно. Дано няма повече жертви. Дано дъжда спре, защото в много части на България дават страшни неща.  Praynig
evropa относно кучето, ММ не дава много да имат контакт, но аз съм по смела. В крайна сметка това са нашите кучета/ имат ваксини / не би трябвало да е страшно.  От скоро постилам едно одеяло на пода в дневната. Димана играе там, а кучето седи и я пази. Не проявява интерес към нейните играчки. Заедно си играят, ако Дина е в шезлонга и от скоро в бънджито, ако имаме проходилка сигурно лудницата ще е пълна.  Най много ме притеснява козината, подстригахме го рано и сега пак е за подстригване. Една позната с две деца и три кучета, каза че като проходи малката няма да може да  ги държим на разстояние  Simple Smile
Ще се опитам да кача клипче, как си играят.
[/video] https://www.dropbox.com/s/b5q8kv8p1fxdyjd/2014-05-23%2008.26.24.mp4 [/video]

# 714
  • Мнения: 1 034
Ние също имаме куче (кокер шпаньол). Знам, че котките са по-опасни, но все пак още като бременна го изнесохме. Зимата стоеше на стълбите (ние сме в къща). Тогава нямаше как да го пострижем. А лятото той по принцип си е на двора. Но той е много див. Вече стана на 4 год и не е кротнал още. Пълна лудница е с него. Аз след всяка разходка го миех основно, за да го пусна вътре, и се гонехме из банята. Като бременна просто нямаше как да го правя. Сега Макси хич не го забелязва. Радва се на мен като отидем. Иначе Дени го гледа с интерес. Догодина много ще си играят.

# 715
  • Мнения: 197
KuKumqlka, много са сладкииии  Heart Eyes Майка ми също има кокер и когато ги срещнахме с Александра, бяха много готини Simple Smile Кучето иска да я ближе, тя го гледа изучаващо  hahaha
Според мен няма никакъв проблем бебето да общува с куче, ако има всички ваксини и е под контрол на възрастен...дори има много ползи от това детето да расте с домашен любимец  Peace

# 716
  • София
  • Мнения: 10 698
Сетих се да Ви кажа за ваксините- не му ги слагам, с докторката сме на едно мнение.
Ваше решение, щом можете поемате този риск Simple Smile а и явно има кой да го гледа,че сега няма ясла и детска градина.. Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 295
Кукумялка, видях клипчето. Безкрайно сладки са. И Димана много му се радва, вижда се. Ти си по-смела, и аз така ще ги пускам повече да си играят. Нямам грам притеснение, че кучето ще нарани Калина, само заради космите, изобщо по хигиенни причини. Но си права, нали са ваксинирани. Благодаря ти, вдъхна ми спокойствие да ги оставям повече да си общуват.
Ох, пак гледам ТВ за наводненията, направо ми се къса сърцето...

# 718
  • София
  • Мнения: 295
Бисквитка, късметлийче е твоето кученце, че може да си тича на воля в двора.
Мелани, дано си спокойна доколкото може в тази обстановка във Варна. И аз така мисля, че кучетата са от голяма полза за децата. Моето куче е голдън ретрийвър и много внимава с бебето. Като я държа пред него почти стъпила на земята той много внимателно се приближава към нея, почти лазейки, пази я, разбира, че може да я бутне...душичка, а много иска да си играе с нея.

# 719
  • Мнения: 837
7-годишният Константин Силвиов Шопов е хоспитализиран в детска хирургия на болницата. Той към настоящия момент е без придружител, ще се предприемат действия по издирване на роднини на детето. Момченцето е било открито на капак на лек автомобил и заведен в здравното заведение от екип на „Бърза помощ“.Моля споделете дано се открият близки на детето  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт