Странни червени петна на ходилата на дете

  • 15 599
  • 27
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Ами пак аз Simple Smile Всеки ден, сутрин и вечер, му гледам краката. Вече тотално изтрещях. И чат пат виждам по някое петно на ходилото. Миналата събота венага го заведохме на кожен - и то в частна болница, че само там намерих (не бях сигурна за александровска дали има събота и неделя). Ама аз бях повече лекар от кожната дето го видя. Заключи, че не е кожен проблем и не е от алергия. Той имаше само едно петно. Според нея било съдово - пак на кожата, но от вътрешната страна. До края на деня петното изчезна. Не съм му давала ериус.

Сега пак виждам едно на петата. Просто вече незнам какво да го правим и къде да го водя. Не мога да хвана и принципа на появяване - дали е от храна, от топло или нещо друго. От седмица не пие никакви лекарства и сиропи (че пак беше настинал).

Малко са ми тревогите, та сега да мисля и това Sad((


Здравейте,като чета това,което сте написала все едно говорите за мен Simple Smile Аз съм като вас-постоянно гледам крачетата на дъщеря ми.Ние сме по същия начин-изобщо не мога да установя от какво се появяват тези петна  #Cussing out Както при вас така и при нас се появяват когато си искат и по същия начин изчезват. Беше на диета,започнах по 2 дни да й вкарвам забранените храни и нищо..И изведнъж след като вече започнах да си й давам пак всичко пак се появиха въпреки че пие ксизал #Cussing out #Cussing out #Cussing out И аз вече нз къде да я водя.Миналата седмица ми дадоха номера на много добра алерголожка и въпреки че още е малка за тестове ще я водя при нея да я види.Ако искате ще ви дам номера й да пробвате и вие при нея?

# 16
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Възможно е докторката в частната клиника да е права и да не е кожен проблем, а съдов. Изглежда логично, защото петната изчезват при натиск с ръка (ако правилно съм разбрала?) и нямат пряка зависимост с определен външен факктор... Можете да го заведете на преглед при съдов хирург, за да се успокоите  Hug

# 17
  • Мнения: 433
Емка, вашите петна какви са? В смисъл релефни ли са или за под кожата. Нашите наистина изчезват при натиск. И после пак се появяват. Ще го дебна и ще търся мнение и на съдов

# 18
# 19
  • Мнения: 433
Да, същите са. Само дето не са толкова по много, ами единични кръгове. Само първия и втория път бяха повече. А като прокараш пръст през тях изчезват ли? Не ги усещаш релефни нали?

# 20
  • Мнения: 7
При нас е различно,по някой път са еденични,но има случаи когато са повече.Тези се явиха след като ни изписаха от болница за др алергия и 5 дни след това трябваше да пие ксизал,и като го спрях на по-следващия ден се явиха тези.И личната ни каза че това било се брояло за нов тласък на алергията и да давам ксизала 1 месец.Нз какъв тласък е това при положение че тези петна й се явяват мн преди др алергия.Иначе не са релефни,даже по някой път ми се струва че й се явяват и на дланите(може и да съм се филмирала)но вече се побърквам като видя нещо червеничко по нея  Crazy

# 21
  • Мнения: 433
По дланите и на мен ми се е струвало, но после поглеждам моите и виждам, че и моите са така. иначе и аз го гледам целия и все имам чувство, че ми се привижда направо.

А като прокараш пръст през тях изчезват ли, вс мисъл да избледняват?

# 22
  • Мнения: 7
Да  като мина с пръст през тях се скриват за секунда и после пак Sad Всички неща от които мислех че се получават отпаднаха от тях да са.Всеки път когато са се появявали е яла различни неща.....направо нз вече Sad И това е че сега на 26-ти ще стане месец откакто пие ксизала и въпреки него пак се появяват,което ме кара да мисля че май не е алергия  #Crazy

# 23
  • Мнения: 433
Аз също мислех какво ли не, сега пак ще започвам да пера отделно неговите. Ще взема отново тео бебе. Може и да е съдово нещо наистина. Чакам да се появат и то през седмицата и ще го водя за консултация при съдов. А ако вие междувременно отидете при алерголог ще чакам и неговото мнение.

# 24
  • Мнения: 7
вие от къде сте? Аз също ще чакам да се появят през седмицата и ще я заведа при алерголожката,много ми я хвалиха,казаха че била мн добра.Нищо не пречи да отидем,поне ако може да каже дали това е алергия,за да знаем да ходим при др вид доктор Sad Ще чакам да кажете какво е станало ако отидете на съдов.

# 25
  • Мнения: 433
От София сме и ние. Ок, ще поддържаме връзка.

Ще чакам и други майки ако има със съвети.

# 26
  • Мнения: 7
Здравейте,от доста време се каня да пиша.Искам да Ви кажа,че ходихме при прехвалената алерголожка и в крайна сметка нищо.Единственото което каза като отидохме на преглед беше "Това дете с какви обувки ходи"и съответно каза,че трябва да и "дишат"крачетата.После ни каза че имало някакъв тест за алергии,който се правел на деца над 1 год.но тъй като пиеше ксизал не го направихме веднага(трябвало 15 дни след като го спре).И отидохме след тези дни когато го спряхме........и се започна,"ама тя ще издържи ли да я драскам" "ама защо по-добре да не й вземат кръв,той е и по-точен теста"и ние казахме ок.При което тя ни прати в Александровска..........там пък няма да Ви казвам за какво става въпрос.Просто съм отвратена от болниците и докторите в тази държава............Първо чакахме 1 час да ни приеме някой(нямаше др пациенти)след като влезнахме никой не знаеше защо ни пращат там и защо ни пращат да взимат кръв на това дете.....докторката.която благоволи да ни приеме(не че не помня името й,просто така и не разбрахме името й)започна да ни мотае с някакви приказки че тя е още малка,че дори и да й вземат кръв няма да е точен теста със сигурност и такива подобни глупости.Най-смешното беше че на тръгване понеже бяхме с направление я попитах няма ли да ми даде някакъв документ,който да върна на личната,тя ми смотоляви"ами то аз нямам свободни часове където да ви запиша" и ни прибра направлението  Twisted Evil
Та така с нашите ходения по българските лекари.Та да Ви кажа,че след първия преглед при алерголожката се замислих над това детето да е колкото се може повече с "дишащи" крачета и цяло лято не сме имали никакви петна...Докато не стана вече студено и не започнах да й обувам чорапки даже когато спи нощем....и петната започнаха пак.И сега не знаех дали е от  това дето й обувам чорпи като спи или от това че започна да носи затворени обувки.Вече повече от седмица не й обувам чорапи като спи и петната се изчистиха и за сега няма нови,а е ходила с ботушки,с кецове през това време..........та така сама стигнах до извода от какво са се получавали петната. Ако и вашето дете спи с чорапки пробвайте без Simple Smile Дано съм била полезна

# 27
  • Мнения: 433
Здравейте, и при нас лятото се разредиха петната, да не кажа, че почти няма. И сега не съм забелязала. Аз също реших, че се изпотява от кецове, и то специално от едни и спрях да му ги обувам. Сега и да се появяват са за много малко време.

Иначе ви разбирам за лекарите и болниците, много са зле.

Общи условия

Активация на акаунт