Избор на училище за първокласник-Бургас-прием 2014 г.

  • 70 029
  • 483
  •   1
Отговори
# 420
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Значи съвсем лесно тогава може да се запише дете на територията на друг квартал, стига да имаш предварителна уговорка.

# 421
  • Бургас
  • Мнения: 3 602
Значи съвсем лесно тогава може да се запише дете на територията на друг квартал, стига да имаш предварителна уговорка.
Не, не може - затова правят проверки от общината впоследствие /не при записване/ - по сигнали, по жалби, по случаен признак  и глоби налагат на съответните училища.

# 422
  • Мнения: 3 078
Защо има такова вълнение в темата?
Доколкото знам запълват бройките от раз "Елин Пелин" и "Княз Борис". Вече предполагам, че Коджакафалията ще е много предпочитано. Откакто се въведе електронното записване, не съм чувала за неуспял да се запише в желаното училище. Плюс от 2009, наборите намаляват.

# 423
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Защото на мен ми е удобно училище, не в който квартал живея. Живея в Лазур, а ми е удобно Славейков, защото няма кой да ми прибира детето от училище. Това е единствения проблем. Със сигрност училищата в Лазр и центъра са по-добри от тези в Славейков, ама като не става...
А колкото до проверките - по сигнали, по жалби - на кой ще са тия сигнали, на кой ще са тия жалби? На случаен принцип няма шанс.

# 424
  • Мнения: 3 078
Би било полезно да поддържат статистики  от кампаниите, за да се вижда. За жалост няма. Някой може и да ме поправи, но съм много убедена, че ще има и на второ класиране места и в М. Лъкатник, и в А. Страшимиров, и в К. Преславски.
Успех на всички и късмет с учителите на децата!

.... Със сигрност училищата в Лазр и центъра са по-добри от тези в Славейков, ама като не става...
....
Не съм убедена в това.

# 425
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
За Васил Априлов също има много голям наплив.

# 426
  • Мнения: 3 078
Когато ние кандидатствахме преди няколко години, имаше и за там места и за второ класиране. Както и за други ”елитни”. Княз Борис се запълва от раз и то не заради впечатляващо ниво, а заради недоброто име на Иван Вазов и Любен Каравелов -другите училища в района.

# 427
  • София
  • Мнения: 409
Ние ще кандидатстваме в "Антон Страшимиров". На сейта им вече са публикувани снимките на учителките за първи клас. Все още нямат обявени дати за родителски срещи. Някой дали с чувал нещо за тези учителки, коя е за предпочитане?

# 428
  • Burgas
  • Мнения: 92
Ние пък сме с адрес кв."Лозово" и нямаме училище в квартала. Трябва да го записвам в жк."Славейков". А пък аз и мъжа ми работим в центъра. Ще трябва да обикалям целия град, за да стигна до работа. И ако сме с автобус ще трябва да се прекачваме на два автобуса. Кое му е близкото . Тез общински съветници въобще не мислят като правят наредбите. Аз ще се мъча да го запиша в "Братя Миладинови", защото работя на една крачка от него. И ще имам само 8 точки от първо желание. Нямам против училищата в жк.Славейков, но просто са далече от моята работа. Нямам под ръка баба и дядо. Те живеят в друг град. Моят избор за училище трябва да е там където е близко за детето и родителя.

# 429
  • Мнения: 53
Княз Борис се запълва от раз и то не заради впечатляващо ниво, а заради недоброто име на Иван Вазов и Любен Каравелов -другите училища в района.

Има нещо такова...
Освен това, обявяват малко бройки- преди 2 години, когато кандидатстваше дъщеря ми, обявените места бяха 100, т.е. 4 класа, след първо класиране- хоп- 125 приети деца! Как става това? А след това постоянно реват, че няма стаи и намаляват групите за занималня, а децата с тези групи са над 35!...

# 430
  • На морето!
  • Мнения: 5 781
Запълват се бързо и местата в Базовото, Славейковото, Кирил и Методий, Кл. Охридски. Със сигурност има и други освен тези и другите, които изброихте преди мен. Набор 2011 не е никак малък, а паралелките намаляват.
Успех на всички кандидатстващи, днес разбрах, че е достатъчно единият от двамата родители да е с ЛК на този адрес от повече от 3 години, дори това да е бащата, за да се приеме, че и детето живее там.

# 431
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Успех на всички кандидатстващи, днес разбрах, че е достатъчно единият от двамата родители да е с ЛК на този адрес от повече от 3 години, дори това да е бащата, за да се приеме, че и детето живее там.

Това сигурно ли е? Защото на мен ми отговориха друго от Общината...

# 432
  • На морето!
  • Мнения: 5 781
Успех на всички кандидатстващи, днес разбрах, че е достатъчно единият от двамата родители да е с ЛК на този адрес от повече от 3 години, дори това да е бащата, за да се приеме, че и детето живее там.

Това сигурно ли е? Защото на мен ми отговориха друго от Общината...
И на мен ми отговориха друго, но виж бланката им: "Поне един родител трябва да има постоянна или настояща адресна регистрация на територията на избрания район"
Скрит текст:

# 433
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
На мен ми писаха, че в бланката се попълва адреса на детето (който според тях е този на майката). После ще бъде извършена проверка по служебен път, която ще удостовери верността на данните. Кореспонденцията ми е от преди месец, още не беше излязла наредбата.
Тъй като не бях сигурна на кой точно адрес се води детето ми обясниха следното: "Вие можете да отправите запитване към Дирекция "Гражданска регистрация на населението."

За наше щастие адреса се оказа този на бащата Simple Smile

# 434
  • София
  • Мнения: 409
Гледа се адреса на детето, в нашия случай е различен от постоянния на мъжа ми, което е много жалко. С нашите точки не знам дали ще ни приемат в нашия комплекс.

Общи условия

Активация на акаунт