Черна коса, изрусена с блондор

  • 34 037
  • 122
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0
Разбира се, че се ползват същите силни продукти, но ефекта е цялата коса в бебешко русо. Това го знам от моя фризьор - то затова и се получава бебешко русото в корените при тъмнокосите при изсветляване, защото надолу косата е боядисвана, а корените са 2-3см естествен цвят от последното боядисване примерно..

# 76
  • Мнения: 9 991
Киша , зависи с каква коса си била отдолу и кои те боядисва и с какво . Принципно да, на  небоядисвана коса е по-лесно , което не е гаранция за успех . Няма предпазни средства срещу глупаци , те са много изобретателни  Laughing

# 77
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 483
Аз доколкото разбрах, ромката е за пръв път при този фризьор и  сама е казала, че ползва евтини бои и я е мила с каквото има косата си.

Да,за пръв път беше при тази фризъорка,защото тя я питаше от колко години се изрусява,с какви бои и я похвали,че й е много здрав косъма,защото косата й не била "мръднала",а дамата разказа,че не полага никакви особени  грижи-евтина боя от супермаркета +евтин шампоан и се стриже 2 пъти в годината.

# 78
  • Мнения: 559
Ех ама как си ги натъкмяваш само Simple Smile
Малко трудно ще се изруси само с ''евтина боя от супера''  ( сякаш другите жени си ги купуват от някъде другаде) при условие че имаш черна коса ...
При условие, че ромката си позволява да ходи в салона в който ходиш и ти говори прекрасно....

# 79
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 483
 newsm62 Ок,щом така мислиш,аз нямам за цел да убеждавам някой в нищо,просто си е ФАКТ,че има коси,които издържат с години на изрусяване и такива,които които не са за такива цели за съжаление Peace

# 80
  • Мнения: 9 991
newsm62 Ок,щом така мислиш,аз нямам за цел да убеждавам някой в нищо,просто си е ФАКТ,че има коси,които издържат с години на изрусяване и такива,които които не са за такива цели за съжаление Peace

В супера си продават, саиъс , гарниер , палете, лореал. Аз се правя с Арома и цвета ми е хубав и косата ми не е изгоряла , правила съм се и с професионални . Има много богати цигани , за нея евтини бои може да са си в диапазона като на повечето тук , никой не се заяжда.

п.п. има слаби коси , които са пършави и никакви без каква да е интервенция , при тях боядисване и с такава за 20 лв. не помага. Имам позната толкова пари дава за косата си , и пак  с изгоряла коса , просто или не знае с какво да се прави въпреки парите които дава, или не и понася .

# 81
  • Мнения: 171
Да отговоря на въпросите. Първо, никога не съм искала русо. Просто исках някаква промяна. Това, че избрах изрусяване без въобще да съм наясно какви може да са последствията и да остана без коса си е моя грешка, но и никой не ми обясни преди това. А аз съм (тоест бях де) некомпетентна по тези въпроси. Кое за какво се прави. Сега вече съм по-наясно.
Второ - никога повече не бих направила такова чудо на косата си! Вече няколко седмици след изрусяването все още ме боли главата и се чувствам раздразнен скалп. Трето - едно от най-важните - НИКОГА в живота си не съм получавала такова горене и изтъняване на коса. Все едно останах без коса. С бои никога не съм имала този пагубен ефект върху косата си. П.С. - използвала съм гръцки блондор на фирмата Farcom, 12%. Не знам що за стока е, но явно всички блондори горят яко независимо от марката. Втори път никога няма да направя такова нещо. Имам късмет, че нямам по-сериозни поражения върху растежа на косата и в момента ми расте здрава коса. Вече е към 2-3 см за 3 седмици близо, за което се радвам. Никога не съм си и представяла, че радостта от една промяна може да се помрачи толкова и да се превърне в ужас за самочувствието ми и такова изтезание на косата. Сега поне вече знам какво представлява блондора и какви са опасностите му и никога не бих направила подобно нещо вече. Дори и кичури и какво ли не. Ще си се радвам на естествената ми,  буйна и най-вече ЖИВА коса като порасне. Нямам търпение да мине вече тази една година,за да мога да поизрежа изгорялото. Руса коса, ама изгоряла - не мерси. По добре черна, но моята си... жива коса. Все още като се погледна в огледалото не мога да се позная и това ще продължи с месеци. Само следя колко ми е пораснала моята коса и чакам да си израсне. Никога преди не съм си представяла, че ще дойде момент в който ще очаквам с такъв трепет растежа на всеки един мили/сантиметър коса. Преди си пусках косата и въобще не мислех за нея, тя си растеше... сега е като съсухрена вейка. Поне ми помина шока от драстичното изрусяване и малко по-малко се възстановявам вече. Нямам търпение косата ми да порасте и да стане гъста и къдрава, като едно време. Simple Smile покрай това изрусяване се промених страшно много. То това все едно не съм аз. Поне вече от личен опит знам какво представлява и какъв риск е да носиш руса коса (говоря от моя опит, аз все пак съм с черна коса) и няма да повторя такава грешка. От училище не съм правила такъв експеримент с косата си и всъщност това агресивно изрусяване е най-големия ми и може би дълго време ще го помня след това. Не мога да повярвам какво нещо си причиних на гъстата и хубава коса. Тези химии наистина са опасни, особено в ръцете на непрофесионалист. И заради това, че не съм отишла на правилното място ще си патя дълго време и няма и да искам да чуя за промени, най-вече такива драстични. Хем уж разучих предварително в интернет за блондора и изрусяването, ама такива поражения и драстични промени не очаквах.
П.С. Само се чудя, дали отново ще ми израсте същата коса като преди или ще е малко увредена? Много се чудя и бих искала някакси да проверя. С 2 см коса ми е малко трудно все още да преценя това, при все че има и една кестенява боя отгоре. Поне се радвам, че не станах addicted към боядисванията заради това русо и свикнах с цвета,  и да избледнее няма да е това русо и сега само следя растежа на косата, дали всичко е наред. Но след това изрусяване сигурно ще трябва много време за да се възстанови скалпа и косата, говоря за новоизрасналата, защото никой не ти гарантира дали блондора е засегнал навътре в скалпа и косата. Това може да го видиш чак след време... като започне да расте нова коса.. дали пак ще е същата като преди. И не се знае колко още коса трябва да смениш, докато не се убедиш, че е напълно здрава и незасегната от блондора. За мен това нещо остави траен отпечатък върху мене си.. и върху косата. Надявам се само да израсне по-бързо и здрава като преди. Наистина направих огромна грешка с кварталния фризьор. Все ми се струва, че ако бях отишла на по-нормално място, чак такова изсветляване нямаше да се получи и да увредя толкова косата. Най-малкото, там ще ти обяснят за процедурата какво представлява, преди да правят каквото и да било.
Това е личното ми мнение. Ох, още ме боли главата. Все едно съм имала химична бомба върху нея. Ама как ме намаца не е истина просто.

# 82
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 483
То станалото станало,ама аз ако бях на твое място щях да я опердаша фризъорката-честна дума Peace Тя малоумна ли е тази,каква е? #Cussing out #2gunfire
Ми ако не й е във възможностите,срамно няма-да ти каже,че не е сигурна в резултата и по-добре да отидеш другаде,вместо да поема рискове и да стават такива гафове...

# 83
  • Мнения: 171
То въпроса беше, че и аз бях объркана и не знаех какво искам. Просто някаква си промяна. А тя просто си изпълни "задълженията" по офертата, защото това беше с ваучер от интернет. Междудругото този блондор с 12% окислител наистина гори, косата ми се спаружи още при нанасянето, но последствията усетих доста във времето и в момента. Вече се чудя какво да взимам за косата, за скалпа ли... за растеж на нова коса ли? Тотално се ошашави организма ми и главата. Но все си мисля, че съм по-добре от други, които нон стоп се изрусяват, не знам. Трябва да си взема нещо за успокоение на скалпа, а и на мен самата. Grinning поне да бяха кичури по щях да го преживея, но не и цялата коса. Сега няколко месеца ще съм като в небрано лозе от препарата. Още го усещам по главата. Все едно някой ме е намацал вкъщи с него, ама обилно отгоре до долу. Чудя се дали да ходя на дерматолог за този сърбеж да ми предпише нещо.
А тя е нагла, като отидох втория път ми каза да си знаела, ти сама си си избрала офертата и май е права, ама бях много несигурна на стола. Ама и да и се развикам, какво.. файда никаква, не може да върне времето назад и да поправи стореното. Сега най-оптималния вариант за мен мисля, че е да отида на дерматолог май за раздразнението на скалпа. Нормално ли е да чувствам косата си повече от преди, заради изрусяването? Чувствам я като се движи и като расте нова. Все едно е болна. Съжалявам, че така пиша, може да ви се стори смешно, но за човек без никакъв опит в изрусяването, а и с такъв кофти късмет за фризьор,  това наистина е отвратително, което ми се случи. Sad

# 84
  • Мнения: 171
Момичета... мисля си.. като се пипам по косата, че вече е безвъзвратно загубена. Sad не знам вече какво да си купувам и на какви лекари да ходя. Вече тотално загубих ориентир за изгледа и усета при допир на естествената ми коса от това обезцветяване, и в момента като я пипна е суха, изтъняла.. дори вече новоизрасналите корени, въпреки че са живи. Какво ще ме посъветвате да направя? Може би трябва да мине много време за да се възстанови косата от изсветляването, но загубих представа за истинската си коса и вече мисля, че се вманиачавам на тази тема, само защото съм използвала блондор. От едно единствено рязко изсветляване на косата с некачествен продукт има ли вероятност да се засегне скалпа и новата коса? Знам, риторичен въпрос, но явно си търся вътрешно успокоение. За първи път в живота си получавам такова горене върху косата. Може би след половин година вече ще говоря друго. Дано ми израсне пак същата и гъста, а не метла и изтъняла като сега. Просто трябва да се заредя с много търпение. И обещавам, че никога повече няма да подлагам косицата си на такива изтезания (или поне при професионалист) и ще се грижа за нея всекидневно.

# 85
  • Мнения: 559
За съжаление няма какво да направиш... Просто я пострижи и мажи с маски и след няколко месеца ще си ОК.

# 86
  • Мнения: 171
Това и правя... но времето минава толкова бавно. Чувствам навсякъде около главата си един луфт от изтънялата коса. Може би в момента расте новата коса и тя се намества в пространството и заради това чувствам тези промени. Косата ми е като метла вече, суха, изтощена, изгорена.. без обем и гъстота. И каквито и продукти да слагам не си възвръща обема отпреди това, разликата между жива и изгорена коса е огромна. Не съм свикнала така.
Съжалявам, че се изсветлих и то с блондор. Могат ли да пишат момичета, които са си изрусявали (драстично) косите да ми кажат дали косата (ако са решили да си пускат естествената им) е претърпяла някакви промени при растежа й или пак е израснала същата като преди изрусяването?
Благодаря ви. Simple Smile

# 87
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 483
Според мен трябва много маски да й правиш,но не такива купешки,а изрови от нета домашни-поне 2 пъти в седмицата и то по цялата дължина с престой от час,два поне Peace

Аз не съм се изрусявала,но адски харесвам руса коса,винаги ми е било мечта,има уникални нюански на русия цвят...но всички са ме разубеждавали,защото иска сериозна и скъпя поддръжка,а аз нямам толкова време и нерви да се занимавам... Sad

# 88
  • Мнения: 9 991
Зехтин , глицерин , на икаров стимулант за коса , ракия за скалпа , кристали за коса , балсами и пак докато не се изреже ще е така , но няма да е толкова зле. Има хора си ходят с изгорели коси но така си се харесват  в каузата да е русо може и метла да е  Mr. Green

# 89
  • София
  • Мнения: 3 926
Най-добрата готова маска, която прави чудеса с изтощената коса поне според мен, е тази на Shu Uemura, серията Ultimate Remedy, поръчва се по интернет, но не е евтина - излиза между 80 и 100 лв. Към нея има и шампоан, и серум, но маската е най-добрият продукт за крайно изтощена коса. Иначе домашните маски с масла биха помогнали, но не знам дали няма да свалят от боята. За поддръжката на руса коса, според мен единственото което я прави трудна, е бързото израстване на корените, иначе дължините веднъж обезцветени, си остават такива. Докато моята коса например, която я боядисвам червена, всеки път едва ли не трябва да се маже цялата коса, защото червеното се отмива лесно. И както е дълга, отиват по 2-3 тубички боя от професионалните.

Общи условия

Активация на акаунт