Захранване, водено от бебето - baby - led weaning IX

  • 113 499
  • 507
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 42
Здравейте мили мами!
Средата на април и аз започвам  с малката. Икам да ви питам от къде копувате плодове и зеленчуци. Та поне в началото да са истински.  Благодаря!

# 271
  • Мнения: 3 222
Здравейте мили мами!
Средата на април и аз започвам  с малката. Икам да ви питам от къде копувате плодове и зеленчуци. Та поне в началото да са истински.  Благодаря!


От пазара купувах, но и до днес давам само сезонни и нечуждоземни плодове/зеленчуци.
За големите градове има варианти да се купува от фермерски пазари и т.нар. Хранкооп организации. Някои майки купуват от био магазини или от Пикадили, които също имат био щанд.

# 272
  • Мнения: 365
Хм..само ние ли имаме проблем с мръвките? Аз не съм по месото - на децата давам от дъжд на вятър. Големия го помня, като беше на 2, как си изяждаше сготвеното от баба му телешко варено сам и накрая изплюваше по една голяма буца сдъвкано месо, която по време на храненето старателно е складирал в бузата си. Сега малкия и той - лапа мръвките и млещи ли млещи, видно много му се услаждат, но само топки прави и не гълта..съвет моля, щото вече ме натискат да пасирам или да купувам кайма, а пък аз такива неща смлени, дето незнам кво има вътре няма да дам..

# 273
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Можеш сама да мелиш месото, ако решиш да даваш по този начин. Аз така правя. Брата на ММ и синът му, на 8, също не ядат месо, ако не е смляно. Големия не знам защо, но малкият е както ти описваш - дъвче, дъвче и не може да го глътне, все едно му засяда. Може да го яде и като е ситно натрошено.

# 274
  • Мнения: 365
Можеш сама да мелиш месото, ако решиш да даваш по този начин. Аз така правя. Брата на ММ и синът му, на 8, също не ядат месо, ако не е смляно. Големия не знам защо, но малкият е както ти описваш - дъвче, дъвче и не може да го глътне, все едно му засяда. Може да го яде и като е ситно натрошено.
абре аз мога и да го сдъвча вместо него, ама не ми се ще - нал затуй е "водено от бебето"? Simple Smile

# 275
  • Мнения: 3 222
Хм..само ние ли имаме проблем с мръвките? Аз не съм по месото - на децата давам от дъжд на вятър.

Моят син под никаква форма не харесва месо и риба. Няма накъсано, няма смляно на кюфтета, мусака.......една троха да има, гълта останалите продукти и месното го изплюва. ooooh!

# 276
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Можеш сама да мелиш месото, ако решиш да даваш по този начин. Аз така правя. Брата на ММ и синът му, на 8, също не ядат месо, ако не е смляно. Големия не знам защо, но малкият е както ти описваш - дъвче, дъвче и не може да го глътне, все едно му засяда. Може да го яде и като е ситно натрошено.
абре аз мога и да го сдъвча вместо него, ама не ми се ще - нал затуй е "водено от бебето"? Simple Smile
Тук неведнъж е споделяно за "кебапчета" от мляно месо за бебета  Peace

# 277
  • Мнения: 365
Можеш сама да мелиш месото, ако решиш да даваш по този начин. Аз така правя. Брата на ММ и синът му, на 8, също не ядат месо, ако не е смляно. Големия не знам защо, но малкият е както ти описваш - дъвче, дъвче и не може да го глътне, все едно му засяда. Може да го яде и като е ситно натрошено.
абре аз мога и да го сдъвча вместо него, ама не ми се ще - нал затуй е "водено от бебето"? Simple Smile
Тук неведнъж е споделяно за "кебапчета" от мляно месо за бебета  Peace
Ами аз точно меленето и месенето искам да избегна, както казах - не съм по месата аз и ме хваща гнус като трябва да се занимавам със сурово месо....и се притеснявам, че веднъж свикне ли да му е смляно - точно както описваш с твоите роднини, трябва после 4-5 години все кайми да меся.  Crazy Ще ми се да е временно и да спре да ги събира тия топки още повече, че все пак са големички и ме изправят на нокти. Обаче преди малко ме осени идея и утре ще я пробвам, а именно - да му дам кокал, примерно ребърце, но с мъничко месце само по него, така че да има повече екшън за предните зъбки, за да не наблягаме толкова на топкообразуването newsm78 

# 278
  • София
  • Мнения: 1 402
машина, директно сте си за вегетарианци, аз няма да предлагам месо и риба, като порасне и започне сама да решава, да се храни с каквото иска

# 279
  • София
  • Мнения: 5 285
машина, в някои магазини предлагат услугата да ти смелят избрано от теб парче месо. Нарязано на ивички за осмукване е друг вариант в началото за бебета. Пилешкото бутче има естествена дръжка и често се харесва много също.

# 280
  • Мнения: 485
Здравейте, каква чаша за вода да ползвам за бебето, че досега нито шишета съм ползвали и хич не ми е ясно?

# 281
  • Мнения: 365
Аз ползвам обикновени, нечупливи чашки на baby nova. Супер евтини са, отлично се учи да пие от тях - в началото, докато свикне слагах по съвсем мъничко водичка. Освен това са произведени в Германия, а не в Китай, което мен лично ми дава малко повече спокойствие по отношение на материала, тъй като аз по принцип мразя пластмаса, но за нечупливи работи няма много алтернативи. Сега си пие спокойно от тях,но пак гледам по мъничко да сипвам, защото като се насити и обръща чашката - ей така, за да покаже, че не иска повече! Laughing
Скрит текст:

# 282
  • София
  • Мнения: 1 402
аз ползвах преди от био пластмаса: http://zelenotodrakonche.com/bg/1009-%D1%87%D0%B0%D1%88%D0%B0-%D … 0%B0-biodora.html

ама веднъж я настъпих и я счпих, от тогава давам от стъклена чаша за вода като я придържам аз

# 283
  • Мнения: 3 222
И аз като машина започнах с пластмасова, а сега вече мина на керамична.

# 284
  • Мнения: 365
аз ползвах преди от био пластмаса: http://zelenotodrakonche.com/bg/1009-%D1%87%D0%B0%D1%88%D0%B0-%D … 0%B0-biodora.html

ама веднъж я настъпих и я счпих, от тогава давам от стъклена чаша за вода като я придържам аз

Има и едни пак биоразградими и безвредни, въргалят се по биомагазините, направени от царевичен полимер. Те също не са скъпи. Mother's corn се казват.
Скрит текст:
Ние имаме такава порционна чиния за баткото и даже, понеже щех да правя един дизайн с манджа я бях снимала няколко пъти:
Много си я харесвам, но малкия още не е дорасъл за нея, още повече, че не мога да измисля как да я застопоря за масата/таблата

Общи условия

Активация на акаунт