Проблем с ноктите на краката

  • 6 552
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте.

От може би около една година под ноктите на краката ми се появиха някакви черни неща, като мръсотия и не мога да разбера какво е това. Махат се изключително трудно, да не кажа, че почти не могат да се почистят, единствения начин е да се изрежат из дъно, като понякога дори и това да направя, пак остава мъничко. Изглежда като, че цял ден като децата съм играла в пръстта и са ми почернели ноктите. Лакирането прикрива донякъде проблема, но като стане лака на 1- 2 седмици и започва да прозира даже през него, а не се лакирам със светли цветове. Четейки из нета за гъбички по ноктите, по- скоро изключвам това като вариант. Моля, ако някой тук е имал подобен проблем, да сподели малко опит. Благодаря.

# 1
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
А кокоши трън?! Защото така като те чета как описваш положението, на такова ми прилича?!

# 2
  • Мнения: 1 780
Ако питаш мен отиди на лекар, докато водих малкия на инхалация последно едно момче от самолечение си беше причинил големи ядове с някакъв мазол, просто не можах да повярвам какво се е случило. Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 366
Мажи ноктите с йод вечер след баня около месец. Моя позната ги оправи така

# 4
  • Мнения: 32
Не е кокоши трън. Няма пъпки или нещо подобно. На пръв поглед е точно като мръсни нокти. Не съм се пробвала да го лекувам по никакъв начин сама, бях предположила, ече с времето ще израсте и ще мине, но след като снощи си свалих лака от краката, всъщност осъзнах, че са така близо вече година. Няма никакви симптоми- нито боли, нито сърби, нищо, просто като постастне малко педикюра, стават още по- черни отдолу. Както написах по- горе като някое на някое мусаво дете, цял ден изграло си по улиците, само дето с измиване и чегъркане не се маха. Благодаря на отзовалите се, вероятно ще се наложи да отида на дерматолог...

# 5
  • Мнения: 22 867
А може би все пак са някакви гъбички, те са толкова щамове.........Нещо подобно. Но за да не се чудиш и да си внушаваш разни неща, най-добре потърси добър дерматолог. Peace

# 6
  • Мнения: 11 754
И на мен на гъбички ми прилича по описание.
Изучавах ги, докато карах курсове за педикюр и има толкова много видове (не че помня всички). При някои само леко се удебелява нокътя, а при други стига и до тъмно черно на цвят.
Дано не е това все пак, че лечението е ужасно трудно.

# 7
  • Мнения: 10 073
Имах нещо подобно - черно петно по средата на големия нокът на крака. Няколко месеца се чудих какво е и накрая си показах крака на една аптекарка. Жената е имала същия проблем и веднага ми предложи екзодерил. Капя вече 20 дни отгоре и като пилнах по-силно с пиличката се отвори дупчица точно там където беше черното. Гъбичките са прояли по-агресивно само тази част от нокътя. Сега леко е повдигнат, капя екзодерила и се вижда в дъното как си расте нов, с нормален цвят нокът. Постоянно подрязвам, не е трудно защото от мазилото е станал и много тънък.
Съжалявам, че по-рано не предприех нещо по този проблем.

# 8
  • Мнения: 10 073
Забравих да спомена, че си топя краката във вода с калиев перманганат, понякога във вода с малко сода бикарбонат. Постоянна дезинфекция на пилички, ножички. Идеално подсушаване, даже и със сешоара за коса (може и да прекалявам, но държа да се избавя от този проблем).
Успех и дано намерите разрешение!

# 9
  • Мнения: 32
Благодаря на отзовалите се. Ще потърся дерматолог скоро време. Като се изясни какво е, ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт