Няколко въпроси,свързани с организиране на сватба

  • 3 637
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 23 168
Съжалявам,ако не е трябвало да създавам нова тема,но не се ориентирах къде трябва да пиша.С моя приятел смятаме да се женим след около година живот и здраве-през май 2015 г.Знам,че има доста време,но има някои неща,които силно ме интересуват,а не мога да намеря информация никъде.Това,което ме интересува най-много е колко време преди датата за сватбата трябва да отидем в гражданското,за да я запазим,за град Пловдив става въпрос,ако има значение.Знам,че трябва да е не по-късно от 30 дни,но мен по-скоро ме интересува кога най-рано може да се случи това.Дали ще е възможно да се случи към края на годината или трябва да се отиде до година?Притеснява ме запазването в последния момент,защото мисля,че по този начин после по-трудно ще си намерим фотограф,подходящ ресторант и тн.Много държа подписването и тържеството да са в 1 ден,защото поне на този етап не планираме църковна сватба.Ако някой знае нещо по въпроса,има идеи или съвет,нека пише,благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 23 137
Отивате в Обредния дом и питате на място.  Peace

# 2
  • Мнения: 72
Ако са готови графиците за 2015-може  по-рано.В последния момент могат да ви запишат,т.е. когато не е спазен 30 дн срок с бележка за бременност от лекаря.Медицински.валидни 30 дни.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 220
За София четох, че записват за следващата година след 1 ноември. В Пловдив може да е същото, може и да не е. Ние смятаме да започнем от ресторанта, в гражданското е на конвейер и все ще се сместим.

# 4
  • Мнения: 341
Аз от личен опит мога да кажа, че колкото по-рано се организирате, толкова по-добре. Ние започнахме с обредната зала и църквата. 5 месеца преди нашата дата всичко беше свободно, така че нямахме проблем нито с деня, нито с часа. Вече откриването на подходящ ресторант беше сложно.
В крайна сметка поразпитай кога са готови графиците за следващата година и действай. Имаш много време- ще се справиш!
Аз все с това се успокоявам- бременните булки за 1 месец сватба вдигат, та аз ли няма да се справя за 6 месеца  Embarassed Успех! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 796
Определено някои неща е хубаво да се организират по-рано, защото края на май е първия пик на сватбите. Ако държите на определен диджей или фотограф, особено ако е от най-популярните,   трябва скоро да го капарирате. Тези, които исках аз се оказаха заети от 1 година.
За гражданското вече не важи 30-дневния срок / поне в София е така/, най - добре се обади и питай как е при вас.

# 6
  • Мнения: 8 242
Ноември месец решихме да се женим... Декември беше сватбата. В Пловдив.
И двата ритуала ги направихме изнесени в ресторанта, за удобство на всички.
Какви са тия планове по 1 година  Crazy

# 7
  • Мнения: 6 713
Обаждате се на съответното място и питате за кога имат готови графици.
Колкото по-рано, по-добре, особено ако искате да проучвате и т.н.
Виждала съм как набързо се организира сватба - за месец и нещо, и това коства доста нерви, промени в плановете.
Честно казано си зависи и до човек. Има някой които от днес за утре правят нещата, то си е до разбирания и възможности.

Какви са тия планове по 1 година  Crazy

Ми по света има хора различни може би....  Whistling

# 8
  • Мнения: 18
Здравейте! Мен също силно ме вълнува организирането на сватба. И по-точно колко месеца предварително запазихте ресторант,църква,гражданско и т.н.? Моята сватба се очертава да е септември 2015г,но не живея в момента в България и за това искам да разбера как точно трябва да се случат нещата. Според мен колкото по-рано,толкова по-добре поне аз ще съм спокойна,че всичко е уредено. Ще се радвам някой,който е минал вече по този път да сподели  Simple Smile също така мнения за ресторанти и сватбени агенции и изобщо всичко което вълнува една бъдеща булка  Grinning

# 9
  • Мнения: 341
За София аз като млада булка от 1 седмица имам следните препоръки:
Сватбен център София в Младост 4
Хотел Принцес- ние бяхме в зала Рубин
Обредна зала Оборище
Църква Св. Параскева на Раковска
Това беше нашата сбатба- не съм чула да има недоволни от всичките 120 човека. Успех Simple Smile   bouquet

# 10
  • Мнения: 7 009
Здравейте! Мен също силно ме вълнува организирането на сватба. И по-точно колко месеца предварително запазихте ресторант,църква,гражданско и т.н.? Моята сватба се очертава да е септември 2015г,
Септември е от натоварените месеци, особено началото на септември.
Ако планирате за София, от сега можете да избирате фотограф и диджей, ако държите особено на някои, защото има имена, за които датите са заети от година напред. Датата за следващата година се запазва след 1 ноември в бюрото за подписванията. Не съм се венчавала и не знам църквите колко бързо се изчерпват.

# 11
  • Мнения: 9
Ние ще се женим този месец и се организирахме за около месец.Можеш да се ожениш в цялата страна без значение къде си регистриран по лична карта.Обади се там където си харесаш по телефона и попитай за датата кога и как трябва да се запишеш

Общи условия

Активация на акаунт