Ebay - 93

  • 57 254
  • 796
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 146
Ujasia, на мен ми искаше такъв код като започнах да листвам. Пробвах какво ли не и накрая стана, като си въведох номера без кода за страната: 088*******

# 376
  • Варна
  • Мнения: 1 579
ПРедварително се извинявам ако е коментирано, не успях да изчета цялата темата. Embarassed

Опитвам се да се регистрирам в немския ибей, но ми иска някакъв секюрити код, който щели да ми пратят на телефона, а не ми праща нищо на смс. Вкарвам моя телефонен номер, а не на Габко. Rolling Eyes
Опитах да прескоча немците и да си купя нещото от английския, но в момента, в който кликна на Buy now и ме препраща пак да си вкарам адрес и телефон във немския ибей и оттам все казва, че има проблем.

Някаква идея къде да прочета за проблема или пък направо как да го оправя?  Praynig Hug

 


Ужасия до колкото разбирам имаш регистрация във Английският,защо  се опитваш да правиш нова регистрация,като можеш да влезеш с настоящата си?
Аз просто съм прибавила и немски адрес освен тези в БГ  и UK и когато трябва да плащам от немския И бей само сменям адресите. Peace

# 377
  • София
  • Мнения: 1 223
Имам въпрос, който сигурно сте коментирали, но в момента не ми излиза с търсачката:

Когато цената е фиксирана, но има опция "Make Offer" /разбрах, че имам право на 3 оферти/, може ли продавачът да промени условието за доставката от безплатна към платена, в случай че приеме офертата ми?

При такъв тип обяви, има ли някакво неписано правило, за % намаление, при опция за оферта?
Примерно: На продукт за 100$, е приемливо да се направи отстъпка Х%

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 4 523
Няма такива правила.Продавачът или приема офертата или я отхвърля, това е.

# 379
  • София
  • Мнения: 1 223
А ако приеме, може ли да промени доставката от безплатна на платена?

# 380
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 480
ПРедварително се извинявам ако е коментирано, не успях да изчета цялата темата. Embarassed

Опитвам се да се регистрирам в немския ибей, но ми иска някакъв секюрити код, който щели да ми пратят на телефона, а не ми праща нищо на смс. Вкарвам моя телефонен номер, а не на Габко. Rolling Eyes
Опитах да прескоча немците и да си купя нещото от английския, но в момента, в който кликна на Buy now и ме препраща пак да си вкарам адрес и телефон във немския ибей и оттам все казва, че има проблем.

Някаква идея къде да прочета за проблема или пък направо как да го оправя?  Praynig Hug

Ужасия до колкото разбирам имаш регистрация във Английският,защо  се опитваш да правиш нова регистрация,като можеш да влезеш с настоящата си?
Аз просто съм прибавила и немски адрес освен тези в БГ  и UK и когато трябва да плащам от немския И бей само сменям адресите. Peace

Не се изразих правивилно.
Вчера направих регистрация в английския ибей, заради езика главно. Когато тръгнах да пиша немския адрес, на който да ми пратят поръчката, ме прехвърли в немския ибей и да иска телефон, за да ми прати там код за потвърждаване, без който не мога да продължа.
Единсвеното, което ми хрумва, е да изтрия немски адрес и да си вкарам само български и английски, а когато спечеля нещо от немския или реша да купя нещо директно, да го пратя на продавача. Дали ще стане така?

# 381
  • София
  • Мнения: 1 223
Да се самоцитирам:

А ако приеме, може ли да промени доставката от безплатна на платена?
Отговориха ми, че продавачът няма право да прави промени. Не, че прие офертата ми...

Предстои ми да участвам за първи път в търг, за мой късмет е доста сложно и не мога да намеря комплексен отговор по въпросите, които ме интересуват:

Търгът е с reserve not met, няма наддавания засега, а остават по-малко от 2 дни до края.
Доколкото разбрах, мога да заложа крайна сума в Ebay, но ако не се появят други желаещи, дали от сайта ще дадат желаната от продавача цена /стига да се покрива от залога/?

Ако наддавам самостоятелно, то мога ли да го правя срещу себе си? В случай, че не се появят други купувачи, да качвам цената, докато изчезне "reserve not met" ?

На всичко отгоре, продавачът ми отговори, че не изпраща извън US. Питах роднина,  дали е удобно да получи и препрати продукта, съгласи се и ми остави адрес, който да добавя.

Тя има регистрация, проблем ли ще е , че нейният адрес излиза, а акаунта е друг?


# 382
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Тя има регистрация, проблем ли ще е , че нейният адрес излиза, а акаунта е друг?

   Можеш да добавяш колкото си искаш нови адреси към акаунта си, не е проблем.

   Няма нищо странно, че продавачът не иска да шипва извън територията на САЩ, много търговци са така.

# 383
  • София
  • Мнения: 1 223
Благодаря за бързия отговор, но как стои въпросът при "reserve not met" - Мога ли сама да наддавам, ако няма други желаещи, докато достигна желаната от продавача цена?

# 384
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   Не съм много сигурна, затова и не отговорих по този въпрос. Rolling Eyes Мисля, че имаше някакво правило, че имаш право на 3 оферти, но нека някой по-компетентен от мен се включи. Peace

# 385
  • Пловдив
  • Мнения: 4 523
Благодаря за бързия отговор, но как стои въпросът при "reserve not met" - Мога ли сама да наддавам, ако няма други желаещи, докато достигна желаната от продавача цена?

Можеш, да.

3 оферти са си 3 оферти, те са през опцията за офериране.За залагането няма ограничения.

# 386
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Може ли,някой да ми каже къде са настройките да си направиш бид-а автоматично да наддава  Rolling Eyes

# 387
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Благодаря за бързия отговор, но как стои въпросът при "reserve not met" - Мога ли сама да наддавам, ако няма други желаещи, докато достигна желаната от продавача цена?

Можеш, да.

3 оферти са си 3 оферти, те са през опцията за офериране.За залагането няма ограничения.

   Ох, аз се обърках, вярно, че тя пита за друго. Laughing Peace

# 388
  • Варна
  • Мнения: 6 878
Благодаря за бързия отговор, но как стои въпросът при "reserve not met" - Мога ли сама да наддавам, ако няма други желаещи, докато достигна желаната от продавача цена?
Не можеш да наддаваш сама, т.е. да вдигаш сама цената - ако правилно съм те разбрала. Ако много желаеш стоката, пиши на продавача, че искаш да я купиш за 50лири на 'купи сега' оферта. Може да се съгласи, не губиш нищо ... А ако има наддаване с други участници в търга и цената не мине резервирания минимум, поне ще знае, че имаш сериозен интерес и може да ти предложи 'втори шанс'.
п.п. търга е в американския ибей, виж там колко е минимума за reserve not met, в английския е 50 лири.

# 389
  • София
  • Мнения: 1 223
Благодаря за бързия отговор, но как стои въпросът при "reserve not met" - Мога ли сама да наддавам, ако няма други желаещи, докато достигна желаната от продавача цена?
Не можеш да наддаваш сама, т.е. да вдигаш сама цената - ако правилно съм те разбрала. Ако много желаеш стоката, пиши на продавача, че искаш да я купиш за 50лири на 'купи сега' оферта. Може да се съгласи, не губиш нищо ... А ако има наддаване с други участници в търга и цената не мине резервирания минимум, поне ще знае, че имаш сериозен интерес и може да ти предложи 'втори шанс'.
п.п. търга е в американския ибей, виж там колко е минимума за reserve not met, в английския е 50 лири.

Артикулът, който искам да спечеля е обявен за 35$ в Ebay US, но с reserve not met.
Много е специфичен /конвертор за програмиране на машина/ и има само още 3 обяви за нови, като там цените са почти десеторни.
Обявата не е съвсем коректна /липсва бранд в описанието/, но на снимките ясно се вижда, че е точно това, което търся. Друг недостатък е, че е без кутия, няма диск с драйвъри и е само с един кабел /от 3/, като другите ще трябва да купувам отделно.
Интерес, като цяло липсва поради спецификата...

Чудя се /след като осигурих адрес за получаване в US/, дали да пиша на продавача  за колко е склонен да го продаде и мога ли да оставя поща, че да не вземат да ме баннат от Ebay.



Общи условия

Активация на акаунт