КАКВИ КОЛИ КАРАТЕ, И КАКВО МИСЛИТЕ ЗА ЖЕНИТЕ ШОФЬОРИ

  • 3 326
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ами нормално. вярно е, че жените са по-внимателни, по- предпазливи. де да знам, може пръст да има и майчинския инстинкт. освен това  като не са съвсем уверени естествено, че ще карат по-полека.
мъжете пък са друга порода, от марс Laughing

мъжът ми  донесе един бг вестник и там четох интервю на един бургаски катаджия. на въпроса за жените шофьорки човека каза, че спрял една мадама и искал да я глоби, щото не си била пуснала фаровете.
мадамата му казала "ама аз и така виждам!" Shocked Joy Joy

и аз имам шофьорска книжка Peace Flutter

# 16
  • Мнения: 768
Мисля че жените са по-внимателни  и спазват стриктно правилника. Аз лично спазвам  всички ограничения на скоростта и се е случвало изнервени мьже шофьори да ми се лепнат и да ми свирят когато сме на участък без право на изпреварване. Мъжете шофьори смятат че са с по-добри рефлекси и че могат да си да не спазват ограниченията,а аз не карам бавно, а винаги точно с максималната позволена скорост. Интересно е, че французите спазват обикновено правилника, а съседите швейцарци като влязат на френска територия и правят каквото им падне, да не говорим че паркират редовно на непозволени места.
Явно, че рядко някой ги глобява и заради това могат да си позволят този лукс.

# 17
  • Мнения: 2 006
Карам  WV Golf- 4, за мен не съществува такова деление, но пък има некадърни и кадърни шофЮри Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 032
Е, аз пък съм даже по-лоша от шаблона за жената-шофьор. Срам, не срам, първо да си призная, че едва миналата събота си взех най-накрая изпита за английска книжка, след (ох, сраааам) може би 5-6 опита през изминалите близо 2 години. Пирова победа за мен. Карам баааавно, изчаквам всички, усещането ми за габаритите на колата не съществува. Та какво да кажа АЗ за жените-шофьори в Англия, като аз съм такъв екземпляр по отношение каране в натоварения Лондон. Мълча.

# 19
  • Мнения: 3 098
Не робувам на предразсъдъци.Деля шофьорите на два вида_добри и лоши,без зна4ение от пола. Peace
Карам Ситроен Ксара.

# 20
  • Мнения: 3 367
zdr,зависи за къде говорим..аз съм добър шоф.тук,в бг посмъртно не бих се качила на кола..зависи от трафика в града,от опитността на конкретното място,от това как се спазва закона -в чикаго са адски джигити и си в опасност ако караш по правилата,тук са много консервативни..та е относително искам да кажа,не мисля че е толкова пол-зависимо..мит не знам дали има тук,не се е случвало да се коментира..
карам понтиак гранд ам,96

# 21
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И аз правя разделение, само че не толкова между жени и мъже, ами между "предградийните" и "градските" шофьори. Бостън не е типичния американски град с улици на решетка и е доста труден за навигиране (много е известна напр. улицата Тремонт, която прави кръг и се засича със себе си, т.е. може да си на ъгъла на Тремонт и Тремонт) Grinning. И много лесно се забелязва как някой не познава града, не може да паркира "градско" (тясно им е, свикнали са пред къщата си) и подобни изяви на типа "soccer mom".  Grinning

Обаче отскоро и аз, поне привидно, съм в "soccer mom" отбора, защото се сдобих с Ауди А 4 комби - преди карах Голф и бях по-куул  Laughing. Но ми идва идеално, защото за мен колата е почти място за живеене и така има място да я пълня с какво ли не.   

Но на американеца спокойствието, докато се качи в колата и тръгне, не можеш го би... Може да е спрял трафика, може да го чака някой - няма проблем - наглася си седалка, огледала, абе честно казано не знам какво толкова правят...

# 22
  • Мнения: 1 370
Трудно ми е като цяло да определя, какви шофъори са жените Има ги всякакви видове Grinning. Само за Канада мога да кажа, че съм се състезавала повечето пъти с жени, отколкото с мъже. Карат много по-бързо, което за мен не ги прави по-внимателни.
Напоследък ми прави впечатление, че повечето тест шофъори в дилър-шиповете са жени.
Карам голф 4 и с нетърпение чакам 5-цата да излезне на пазара Wink

# 23
  • Мнения: 2 825
Не робувам на предразсъдъци.Деля шофьорите на два вида_добри и лоши,без зна4ение от пола. Peace

Абсолютно съм съгласна с мнението на Каритте  Wink Simple Smile
Познавам много жени, които карат много добре, както и мъже, които ама въобще не могат да карат, нямат усет за разстояние и посока и тн качества, които обикновенно се преписват на жените  Naughty

# 24
Нямам книжка, но съм забелязала, че като тръгна да пресичам на пешеходна пътека, мъжете заковават спирачки, а жените си продължават да карат без дори и да помислят да спрат. Дори и бременна с голям корем за нищо не ме вземаха, а сега с количката с детето съм постоянно нащрек.  Мъжа ми твърди, че не е защото са нелюбезни или злобни, а просто защото не съумяват да реагират толкова бързо, че да спрат навреме.
Слава богу, жените са внимателни и карат бавно...болшинството от тях.  Hug
На въпроса ти за колата, ние имаме Рено Лагуна. Марката на колата "престижна" ли е? Ти затова ли се интересуваш??? Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 390
Докато живеех в Канада, карах Хонда.
В България, в момента карам Ауди А4.

Жените шофьори - какво им е!? Grinning Досега само 3-4 пъти са ми образували нерви по пътищата. Като цяло са внимателни.
Мисля, че мъжете принципно вадят по-добри реакции в рискови ситуации.

Не съм имала произшествие (дано не дърпам дявола за опашката с това си изказване!) нито в Канада, нито в България.

В Канада кви шофьори има... не е истина. Close
Там нощем обичах да се "захапвам" с някой (със жени не ми се е случвало),обикновено с млади момчета Grinning Embarassed В България не го правя изобщо, защото съм непрекъснато с детето. Confused

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
 Blush Blush Blush аз съм от тези, които не спират на пешеходна пътека. Не знам защо, но не ги забелязвам. Ако има 4овек на платното спирам, независимо дали е на пътека или не. Не знам защо така   newsm78
В Лондон шофирането няма нищо общо с карането на кола в Англия  Laughing Там само градски транспорт бих ползвала. В София няма проблеми  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 636
Жените и шоферлъка им според мен са митове и легенди.
Практиката показва друго. Справка - данните, дадени от Krum.
Моето ли4но мнение:
Като цяло мъжете могат да реагират по-добре в рискови ситуации, но жените се пазят от такива и не създават такива.

От постингите ви забелязах, 4е има някаква зависимост на разли4ни места. Например в Европа жените не спират на пешеходни пътеки  #Crazy . Не съм срещала такъв феномен тук  newsm78 . В Сев. Америка има оплаквания от възрастните шофьори, каквито явно не се срещат в такава голяма степен в Европа.

Лошите шофьори при нас се делят по-скоро на расова принадлежност. Статисти4ески в мн.голяма 4аст от инцидентите са замесени китайци или индийци. Много са зле горките...

А аз каквато кола досега карала - карала. Ще трябва да се обзавеждам с маминска кола  Sad Ще се разделям с моята предана другарка Cry , 4е е двуместна и няма къде да ка4а 4елядта  Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 768
И аз правя разделение, само че не толкова между жени и мъже, ами между "предградийните" и "градските" шофьори. Бостън не е типичния американски град с улици на решетка и е доста труден за навигиране (много е известна напр. улицата Тремонт, която прави кръг и се засича със себе си, т.е. може да си на ъгъла на Тремонт и Тремонт) Grinning. .

Ако знаеш какви улички има във френските селца, просто няма да повярваш. То ние българите се чудим как множе да са толкова тесни и с толкова завойчета, а като дойдат американци не вярват че това са улици по които минават коли. Казват че в Щатите даже такива по които не минават коли са доста по широки........
Тук рядко можеш на отиване и връщане да минеш по един и същ път. Толкова е засукано всичко, направо им се чудя защо са си усложнили толкова живота Grinning Grinning. Да не говорим какво е чудо в съседните планински селца Grinning Като кара човек из френско може да получи клаустрофобия направо Grinning

# 29
  • Мнения: 3 098

Карам голф 4 и с нетърпение чакам 5-цата да излезне на пазара Wink
Не е ли излезнала ве4е на пазара при вас,4о4о?Май за Америките се произвежда в Бразилия.

Общи условия

Активация на акаунт