Депресията

  • 132 533
  • 406
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: X
И аз съм поредната анонимна с депресия. Имам дете с увреждане, връзката с мъжа ми е в разпад от много дълго, няма общо със състоянието на детето. От години имам силно чувство за провал в почти всички области на аживота. Справям се някакси, работя, занимавам се с детето, но се натрупва все повече и вместо да излизам, затъвам. Ходя на психолог от близо три месеца, но не ми помага все още. Някакси не усещам "спойката". Някой може ли да ми препоръча психолог за София, за предпочитане в центъра и да работи след 18.00 ч.?

# 391
  • Мнения: 4 569
Колко време и в какви количества го пи?  newsm78
Една опаковка от това изпих http://apteka.framar.bg/16001244/%D0%BF%D0%B5%D1%84%D0%BB%D0%B0% … 6-%D0%B4%D1%80-60
3 пъти на ден по две хапчета на прием.

# 392
  • Мнения: 267
Здравейте, момичета... Аз се включвам с един въпрос - забелязвали ли сте пролетна депресия и да се чувствате депресирани пролетно време? Дали това има връзка със зрението също ? Депресията отразява ли се на очите ?  newsm78

# 393
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Колко време и в какви количества го пи?  newsm78
Една опаковка от това изпих http://apteka.framar.bg/16001244/%D0%BF%D0%B5%D1%84%D0%BB%D0%B0% … 6-%D0%B4%D1%80-60
3 пъти на ден по две хапчета на прием.

Пила си го 10 дни, това според мен е много кратък срок. Поне месец-два, за да се натрупа в организма и да има видим резултат. Може и количеството, което си поемала (240 мг), да е малко. Защо не опиташ Есберикум? В листовката пише даже до два пъти дневно, което ще е 500 мг/ден.
http://www.marvi.bg/esberikum-extrakt-ot-jalt-kantarion-025-mg-60-kaps-2558.html

# 394
  • София
  • Мнения: 38 842
Здравейте, момичета... Аз се включвам с един въпрос - забелязвали ли сте пролетна депресия и да се чувствате депресирани пролетно време? Дали това има връзка със зрението също ? Депресията отразява ли се на очите ?  newsm78

Поради умората, а и смотаното време, нормално е да се влияе и депресията. Затова е добре да се взимат някакви добавки - поне витамини.

# 395
  • Мнения: 716
Точно днес е дъждовно и супермрачно. На мен ми влияе така директно, та чак ми се струва абсурдно! Сякаш имунната с-ма на психиката е нулева щом завали. Освен тъжна ставам и раздразнителна.
И обратно - грейне ли слънце навън, всичко е супер.
Ми смешно е направо!

Колкото до зрението - за мен има връзка. Губиш очертания буквално, какво остава за другото...

# 396
  • Мнения: 8
Здравейте,
Виждам, че искате да си помогнете и сте пробвали доста. Майка сте, отдали сте се на грижи за други. Време е да се посветите на себе си. Собствени желания, собствено благполучие, това което на Вас Ви харесва. Намерете светлината в сърцето си и я следвайте.
Ако трябва да бъда практична, бих Ви казала спортувайте. Потта прочиства тялото, нервната система се успокоява и ще видите промени. Започнете с 15 мин и градете. Не се отказвайте.
Успех!
Таня

# 397
  • Мнения: X
То е ясно, че спортуването, четенето на книги, гоблените, разходките и правенето на любими неща помагат, но в много случаи не са достатъчни.

То, ако ставаше само със спорт, ехе, нямаше да има такава тема.

# 398
  • София
  • Мнения: 9 956
Free Agent, Анонимен
Тези добавки, след колко време имат ефект - мисля да тествам последователно  Peace

  Трябва ми и за:
- да съм по-ведър, оптимистичен, в добро настроение и по-силна мотивация.
- или против апатията, негативизма, подтиснатостта, страха...

 
 2. Добавка за по-добра памет и концентрация - за учене.
 памет концентрация

# 399
  • Мнения: 193
От 2-3 дни приемам пробиотици, в следствие на лечение. Обаче май се отразяват доста добре на организма. А може и да си внушавам. Пак е нещо  newsm78

# 400
  • Мнения: X
Аз взимам комбинирано Левзея и Седорелакс( самопредписах си ги Mr. Green). Чувствам се добре.

# 401
  • Мнения: X
Аз пак да питам, дали някой в подобно състояние е изкарал и бременност?

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
може да изглежда шантаво, но да питам някой хрумвало ли му е да мине антипаразитна програма - http://nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content&view … est&Itemid=26

# 403
  • Мнения: 535
Здравейте!
Бих искала да попитам , дали някоя от вас има наблюдения при приема на антидепресанти и противозачатъчни?
Пия Ципралекс от месец, тъй като бях с тревожност и наченки на ОКР+апатия. Тъкмо почна малко да ми разминава (почнах и терапия при психолог) и ми откриха доста големи кисти на яйчника (по 6см и 3см) и ми предписаха Ясмин, като гинекологът ме предупреди, че води до депресивни епизоди. Сега от около десетина дни съм в тотална апатия , нищо и никой не ме трогваа, като робот съм, никакво желание за секс или за каквато и да била дейност.
Ще се радвам, ако някой сподели мнение/опит!
Simple Smile  Laughing

# 404
  • Мнения: 725
Противозачатъчните често водят до депресия.Внимавай много с тях, най-добре, ако може без тях.

Общи условия

Активация на акаунт