След като родихте, кога ви се прибра напълно коремът?

  • 2 527
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 465
Здравейте момичета kaffeetrmker_2,

аз преди 3 месеца и 3 седмици родих едно сладко момченце, но коремът ми още не се е прибрал напълно. Не правя упражнения все още. Това ми е първо дете - ако има значение за въпроса ми. Та бихте ли ми отговорили на вас кога ви се прибра коремът след раждането?
Благодаря ви предварително Hug

# 1
  • Мнения: 1 809
Аз родих с операция и също почти една година не правих никакви упражнения за корема.Но след това започнах да отслабвам и правех всеки ден упорито коремни преси и други упражнения за стягане.Коремът ми се прибра и стана дори по-стегнат от преди да забременея Peace

# 2
  • Мнения: 655
И аз родих с операция. Наскоро взех да правя упражнения,защото корема ми така стърчи, а идва лято. Дано да се поприбере вече, че не мога да се понасям.  Cry

# 3
  • Мнения: 5 790
Родих с операция, без да правя никакви упражнения, коремът ми се прибра напълно около година след раждането. Но при всеки човек е различно. Имам колежка, на която коремът се прибра 5-6 месеца след раждането.

# 4
  • Мнения: 666
родих секцио и корема ми се прибра още на 7- мия ден , но правя упражнения

# 5
  • Мнения: 8 505
Още в болницата.Нормално раждане.

# 6
Несехте ли тези специални колани за след раждане, изобщо имате ли мнение за тях.

# 7
  • Мнения: 6 164
Аз не мога да кажа за мен все още, но една приятелка роди със секцио преди месец и 1/2 точно и я гледам онзи ден с една къса блузка (нали беше сравнително топло) - коремът й залепен за гърба! Shocked
Не знам гени ли е това какво е, но го пожелавам на всяка жена! Crazy

# 8
  • Мнения: 4 473
Прибирането на корема е относително и индивидуално. В зависимост от това колко си качил през бременността, както и от структурата и предразположеността към напълняване/отслабване на всяка жена, зависи колко време ще е необходимо за възстановяване. По мое мнение последното е невъзможно, поне не и на 100%. Аз възстанових старите си килограми, но разширената кожа си остава каквото и да правиш. Tired

# 9
  • Мнения: 4 371
Аз все още имам коремче Embarassed
Особено като се наям става страшно, вече е коремище, не коремче ooooh!
Мисля, че е точно както казва Стрелче - не може на 100% да се възстанови Tired

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Още в болницата.Нормално раждане.
И при мен така.  Whistling

# 11
  • В офиса
  • Мнения: 4 030
Любопитно ми е тези, които казвате, че ви се е прибрал в родилния дом, или за 1-2 месеца, с каква структура сте - по-пълни, по-слаби, преди имахте ли коремче, или ви беше съвсем плосък, ей такива работи.
Дуцка, нали видя в новите придобивки Валерия какво стегнато коремче е извадила. Значи може да се възстанови, но сигурно не при всички. Преди да забременея имах супер стегнат корем (Вал, за това те споменавам теб, носталгично един вид:) Сега съм си на същите кг (55-56/172), но коремът ми не е същия (сега обаче намирам малките коремчета за секси  Rolling Eyes Sunglasses). За сметка на това на сестра ми, която също е раждала, коремът е като на Валерия. Та не знам от гени ли зависи, от друго ли, някои са късметлийки и раждането не ги променя, други не чак до там...

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят още не се е прибрал до положението от преди бременността. Но и аз качих 28 кг., имам да свалям още 7-8, правя упражнения.
Спокойно, има време, ще се прибере коремът ти, малко повече упражнения и ще е ок Wink

# 13
  • Мнения: 4 371
Сигурно е до ген... Rolling Eyes
Аз хем не съм се оставила, спортувам(е, в момента съм занемарила малко нещата Blush) и все пак Tired

# 14
  • Мнения: 8 505
Любопитно ми е тези, които казвате, че ви се е прибрал в родилния дом, или за 1-2 месеца, с каква структура сте - по-пълни, по-слаби, преди имахте ли коремче, или ви беше съвсем плосък, ей такива работи.

Дребна,слаба,ниска и никога не съм имала корем (като се изключи бременността).

# 15
  • Мнения: 660
При първото раждане коремът ми се прибра още в родилния дом . При второто - ...предстои да видим  Laughing !
Висока съм 176 и нормално тежа около 52 кг. Не съм правила нищо специално , но по едно време доста добре ми се отразяваха КРАТКИ занимания с каланетика за коремната преса - ставаше някак си по-секси изгледа .

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Родих секцио, коремът ми се прибра доста бързо, за 3-4 месеца някъде

# 17
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Любопитно ми е тези, които казвате, че ви се е прибрал в родилния дом, или за 1-2 месеца, с каква структура сте - по-пълни, по-слаби, преди имахте ли коремче, или ви беше съвсем плосък, ей такива работи.
Не мисля, че съм слаба - 50 кг.  разпределени на 166 см.
Бременна имах малък корем (но вътре се криеше голямо бебе - фокус-мокус  bowuu). Сигурно и това е имало значение.  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз в края на първия месец започнах да правя коремни преси редовно и към края на 4-и месец вече се беше прибрал. Все още правя коремни преси, но кожата ми все още е отпусната и като я хвана с ръка се разтяга доста. Мисля, че това не зависи от мен, а от времето.

# 19
  • Мнения: 2 529
Още в болницата.Нормално раждане.
И при мен така.  Whistling

Ей затова исках да родя нормално, но уви! Cry

За протокола - родих секцио и коремът ми се прибра напълно около 8-9 месеца след раждането, но не съм правила абсолютно нищо, защото кърмих. Даже и ластично бельо не съм слагала. В момента работя усилено за спортен корем и имам напредък Laughing

# 20
  • Мнения: 4 629
Веднага след раждането почти нямах корем. Казвам почти, защото аз винаги съм си имала малко мазнинки по коремчето. Та те все още си ми стоят. Но бременния ми корем изчезна след раждането (секцио, ако има значение).

# 21
  • Мнения: 323
Родих нормално и коремът ми се прибра за около 2-3 месеца, а на 5-тия месец си влязох в старите дрехи. Все още имам да свалям 7 кг /слава богу май не са на д-то/ и си мисля, че ако бях правила упражнения сега щеше да е СУПЕРРРРРРРРРРР.

# 22
  • Мнения: 171
Коремът ми се прибра на 15 ден след секциото, но задникът...
на 7я месец.... hahaha

# 23
  • Мнения: 1 934
Аз родих нормално но имах огромен корем с упражнения за месец се прибра напълно.

# 24
  • Мнения: 126
Е как пък коремите ви още в болницата са се прибрали  Shocked
Нещо не мога да си го представя - тя матката от около 100гр. нараства до килограм за деветте месеца от бременността, така че както и да го смятаме не виждам как става този номер толкова бързо да се свие...
Аз също съм слаба, през бременността качих 11кг., което на височина 1.78 е нищо, много спортна натура съм /преди да забременея коремът ми беше почти на "плочки"/ но след като родих /секцио/ до 3-тия месец си имах смешно малко коремче като онези нигерийските деца... Смея да твърдя, че се прибра напълно чак към 7-8 месец /без спорт/.

# 25
  • Мнения: 5 577
Аз сега се захванах с гимнастика, малко късно но ... (година и пет след раждане).

Нямам много корем, но не съм доволна. Close

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Първия път ми се прибра в болницата, нормално родих, качих 7кг. за цялата бременност и излязох по - слаба отколкото преди да забременея.
 Нямам представа какво ще стане при това раждане, но до сега съм качила 2 кг. и въобще не ми личи - това малко ме плаши, но гледам да не се притеснявам. Thinking

# 27
  • Мнения: 139
Родих нормално и корема ми се прибра около 1месец след раждането.
Забременях на 52кг. и качих 20кг. Висока съм 170см.
Сега съм 47 кг. и не се харесвам ама никак. Embarassed

# 28
  • Мнения: 1 446
10 дни след излизане от болницата. Нормално раждане.
Преди да забременея съм била закръглена(167см. на 65кг) , но не съм имала шкембе много обичам спорта. Качих през цялата бременност 12кг. Възстанових се , но винаги съм искала да бъда кльоща. Мечтииии......

# 29
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Веднага след раждането почти нямах корем. Казвам почти, защото аз винаги съм си имала малко мазнинки по коремчето. Та те все още си ми стоят. Но бременния ми корем изчезна след раждането (секцио, ако има значение).


И аз съм такъв случай, само че съм с нормално раждане.
Стягане му е майката Laughing

# 30
  • Варна
  • Мнения: 154
И аз мисля, че е до ген и дългогодишни грижи.
Моят корем (второ секцио) все още не се е прибрал, а за първото нещо ми се губи кога  newsm78.
А имаше една мама в болницата, трето бебче нормално раждане и я изписаха с дъките  (x искам и аз).

# 31
  • Мнения: 998
Охххх, как го равите това с прибирането, незнам, вече близо 3 години и няма прибиране  Embarassed  Sad
За протокола родих секцио.

# 32
  • Мнения: 1 465
Абе то и аз познавам тук една негърка, тя имае огромен корем, а беше една слабичка, чак и се чудех как го носи този корем. при това чакаше 2 бебе. Има страхотна фигура - стегната и красива, а и двете и бебета не бяха под 4 кг. Спомням си че тя много повръщаше обаче, и че почти нищо не ядеше като беше бременна.

# 33
  • Мнения: 266
Преди да забременея имах стегнат корем.Сега минаха 7 месеца откакто родих и още не ми се е прибрал напьлно. CryЧетах,че от 9м до 1г му трябва на корема за да си вьрне пьрвоначалното сьстояние.Но без упражнения няма да мина колкото и да ми се иска Cry След като спра кьрменето се захващам с корема и дупето  Peace

# 34
  • Мнения: 5 299
Моя сега тепърва ми проличава, че се е прибрал, но аз и преди си имах Blush

# 35
  • Мнения: X
На 20 ден и аз си влязох в дънките,но корема ми се стегна напълно на 2-3месец,тогава даже и къси блузки почнах да нося.Родих естествено,не съм правили нищо специално,просто си гледах сама кдетето и къщагта и повече разходки...Сега ще видим как ще е ,че тоя път съм напред с килограмите....

# 36
  • Мнения: 34
Родих секцио на 7 дн сложих колан след две седмици коремат ми се беше прибрал и коланат уширял. Незнам дали се дължи на колана или на тожа че бях качила малко килогрми а саи и биах с добре оформена преса преди да родя.

# 37
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Родих нормално ,но коремами беше огромен за мойте 157см.Емо се роди 3,850кг.и корема ми още си стой,е по-малък е но си го имам

# 38
  • Мнения: 163
аз да питам по колко коремни преси правите и кога се забелязва ефекта. 2 деца имам второто е на 8месеца и корема ми е все едно съм в 5месец. ограничавам се в храната но ефект 0.

# 39
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
за 1-2 месеца, но постоянно бях с медицински гащи, които постепенно се пристягат на корема. говорим за прибиране не за отслабване, нали Wink още си имам малко тлъстинки, но тях коремни преси ги оправят.

# 40
  • Мнения: 666
аз да питам по колко коремни преси правите и кога се забелязва ефекта. 2 деца имам второто е на 8месеца и корема ми е все едно съм в 5месец. ограничавам се в храната но ефект 0.
По 500 най- малко ефекът ще забележиш след 2 месеца , ако ги правиш всеки ден , естествено с почивки , не 500 наведнъж, истината е обаче , че ако спортуваш по- активно например бягане също ще стегнеш коремната преса

# 41
  • Мнения: 4 358
След първото раждане ми се прибра веднага, но остана да виси много кожа. Изглеждах ужасно  Sick
След второто не обърнах внимание точно кога се прибра, но 4 месеца след раждането коремът ми беше залепнал за гърба.
При мен е ген, винаги съм била съвсем плоска в корема... и над корема  hahaha

# 42
  • Мнения: 1 014
Вие ми събрахте очите  Shocked. Моят се прибра напълно чак  година след раждането.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 320
Много бързо на 2 седмица  нямах и помен от него, но може би след около месец стана твърд, а преди това ми бе като мех.

# 44
  • София
  • Мнения: 111
Моят още не се е прибрал, ужас, много ми личи, за съжаление  Cry. правя си коремните преси, но до 500 няма скоро да стигна, отделно мажа с какво ли не...
В шейново бях с 2 момичета, на които 2 дни след раждането почти не им личаха коремите, а на мен ми биха някви инжекции и малко се посъбра. май ще трябва повечко спорт и гладуване, че имам и 10 кг. отгоре Embarassed

# 45
  • Мнения: 124
Aз родих нормално още не ми се е прибрал корема.Бях 52кг/172.Качих 32 кг едва 10 съ.м смъкнала newsm45.Не знам как става номера още от болницата да излизат без корем smile3516

# 46
  • Мнения: 3 760
Моят още не се е прибрал-почти з месеца след раждането Embarassed

# 47
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
аз да питам по колко коремни преси правите и кога се забелязва ефекта. 2 деца имам второто е на 8месеца и корема ми е все едно съм в 5месец. ограничавам се в храната но ефект 0.
По 500 най- малко ефекът ще забележиш след 2 месеца , ако ги правиш всеки ден , естествено с почивки , не 500 наведнъж, истината е обаче , че ако спортуваш по- активно например бягане също ще стегнеш коремната преса

браво! как го правиш това с тия 500 коремни преси. аз в спортното като млада щях да се запъна Shocked  bouquet

# 48
  • Мнения: 2 407
Моя се прибра 2 месеца след това!

# 49
  • Мнения: 666
аз да питам по колко коремни преси правите и кога се забелязва ефекта. 2 деца имам второто е на 8месеца и корема ми е все едно съм в 5месец. ограничавам се в храната но ефект 0.
По 500 най- малко ефекът ще забележиш след 2 месеца , ако ги правиш всеки ден , естествено с почивки , не 500 наведнъж, истината е обаче , че ако спортуваш по- активно например бягане също ще стегнеш коремната преса

браво! как го правиш това с тия 500 коремни преси. аз в спортното като млада щях да се запъна Shocked  bouquet

Въпрос на тренинг доставя ми удоволствие да спортувам

# 50
Винаги съм имала спортна фигора без усилия.Имам три деца които родих по-нормален път.След първите 2 раждания корема ми се пребираше още на втория месец обаче ,сега след третото раждане-бебка вече е на почти 6 мес. отслабнах но корема ми стой увиснал и грозен май- ще трябва да тренирам. newsm45

# 51
  • Мнения: 3 356
Още не се е прибрал  Sad

# 52
  • Мнения: 180
Моят се се прибра почти напълно 3 седмици след раждането. Но аз понеже нямах кърма и си позволих диетка, пък и по време на бременноста бях много внимателна какво ядох и качих 11кг. Свалих 8кг. седмица след раждането. Някои може ли дами каже колко време след раждането ви изчезна кафявата лента на корема?

# 53
  • Мнения: 93
Добре де, правите упражнения и коремът се стяга... Обаче аз се чудя какво става с разширената кожа?! newsm78 Тя къде отива? Виси ли?

# 54
  • Мнения: X
Добре де, правите упражнения и коремът се стяга... Обаче аз се чудя какво става с разширената кожа?! newsm78 Тя къде отива? Виси ли?
Ако се храниш разумно/т.е. здравословно/ и го съчетаваш с достатъчно с движение-просто се събира,възвръща си първоначалния вид,но ако пробваш някоя строга диета,е не спортуваш-може и да висне.Иначе кожата /особенно на жените,и то на корема,/е  предразположена към това.

# 55
  • Мнения: 5 647
Коремът ми се прибра бързо, но ми трябваха 2 години, за да си върна формата. Сега отново се боря за това, но тук става въпрос вече за нещо друго, наречено заседнал начин на живот.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт