Фигурно пързаляне - тема не първа

  • 75 606
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
# 526
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Как Красивата страна на спорта разсмя Максим Транков
Альона: Страхотно е да съм тук и да чувам аплодисментите
Победителката Медведева: От дете мечтая за този ден
Татьяна Волосожар – Максим Траньков    Евгения Медведева    Екатерина Боброва -- Дмитрий Соловьев
Някак си не се украсихме навреме, но по-добре късно отколкото никога

Мастера Старого Света: впечатления от Чемпионата Европы 2016. Леди и джентльмены Автора от моята бира. За нас слаби, силни и не знам какви си групи няма. На такива шампионати гледам всичко откакто има достъпна картина и слава богу  Naughty.
Сетих се че при танците имах интересен момент. Гледам волните танци. Идва ред на Cortney Mansour -  Michal Ceska.  Започва програмата и тя е интересна и все по -интересна ми става . Свърши и отварям ISU-биографиите евентулно дали пише хореографа. Не детайлно писано но за хорео общо а не по програми  дадени   Carol Lane и Juris Razgulajevs. Та нищо случайно.  Laughing. След европейското 2-те програми на Пайпър-Пол и волната на  Шибутани си остават най-интересните за мен. Има още няколко които гледам с удоволстивие като волната на Габи-Гийом и .....

# 527
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Галата изгледана като хората. Почти чудесна. С много гала номера а не ....... , така че като за състезателна -много добра. А финала на финала ме  Joy Joy. Ама как липсваше Елайдж Балде на тази музика .
Докато гледах толкова изпълнения на Майкъл се размечтах за гала с Майкълските програми на тези от тази + тези на Плюша, Денис Тен, Балде, Шибутани, Туктамъйшева, Нейтън Чен, Shae-Lynn Bourne  Victor Kraatz ..... eх мечти.

Creating magic at 2016 Europeans: Gabriella Papadakis and Guillaume Cizeron
Сергей Комолов
Марина Зуева
Volosozhar and Trankov golden in Bratislava
Medvedeva leads Russian sweep in Bratislava
No match for Fernandez in Europe
Papadakis and Cizeron defend European title

Последна редакция: пн, 01 фев 2016, 22:57 от Шошулчо

# 528
  • София
  • Мнения: 179
Ден по-късно ще споделям и аз впечатления
Братислава ме очарова, хората са много усмихнати и отзивчиви.
Залата е уникална, а публиката много грамотна, още от най-слабите групи в първия ден беше полупълна.
Открих нови интересни състезатели, много попадения в танците на лед.

При дамите – направи ми впечатление много модерната/поп музика в кратките. Определено публиката реагира на по-познати песени, вокалите стоят добре. Примерно Фльор Максуел беше супер впечатляваща кратката на Take me to church, публиката освирка ниските оценки и мен ме изненадаха. (имаше освирквания по съдиите, много силни след волната на Кучвалска, особено като се прибираха).
Класирането на първите 2 така и трябва да е, Медведева ми хареса много повече от Радионова, различни усещане дават. Погорилая не мога да я коментирам, не я гледах концентрирано, защото по принцип не мога да я харесам. Кучвалска ме очарова, но го очаквах защото я бях гледала в София есента. На Родегеро кратката е пример как една ограничена състезателка може да направи фурор с хубава музика, изобщо идея. Изабел Олсон я бях гледала пак тук и ме изненада с лошата си форма, повече очаквах. Огромен напредък при Ивет Тот, работи вече с Юлия Себешен.Отличен дебют на финландката, от Лекавелие очаквах малко повече.

При мъжете ясно, че съм супер щастлива за шампиона (големият ми кеф е,че гледах на живо и Black Betty). Голяма каша на волните. Амодио и Морозов ме направиха разногледа, ще липсва, но ще го гледаме в гали, пък ще ми става колега, може да се засечем някъде. За Биченко се радвах, на Ковтун спешно да му вземат психолог, а не само да го настройват как може да бие Фернандес. Ригини и Самохин радват публиката, това искам да гледам аз. Йорик супер на кратката, Василев на волната. Зарадвах се като видят Майоров, и публиката го посрещна добре. Филипе Монтоя – интересен, Иван Павлов – много напреднал.   
Дейвид Кранец от Словакия много ме ядоса на кратката – не всеки трябва да пипа Who Wants to Live Forever. Томаш Вернер излезе като треньор на едно приятно младо момче – Жири Белохрадски, което ще следя.     

Спортните – на Таня и Максим двете програми са много впечатляващи на живо. След олимпийския сезон и валса не вярвам, че ще ми харесат, но това Боливудското стои много добре и им прилича. Альона/Бруно много силно като за дебют, но ужасна музика на волната, дори и аз която не си падам по класиката, бях ужасена. Тарасова и Морозов две години след като ги гледах на живо са много по-добри. Морган и Ванеса ме вбесиха със спиралата, иначе прекрасни, Маркей и Отарек взривиха публиката. Като се замисля всички ми харесаха в топ 10.

Тук се сещам, че Испания има представители във всички категории – вече спортна двойка, нова танцова. Като споменах танцовата се сетих за мнението ми, че Мари-Франс и екипът й мен да вземат за състезател, ще изглеждам добре на леда.
Пападакис и Сизерон бяха вълшебни, другите ми любимци Капелини и Ланоте също ми харесаха. Боброва драматични, харесах ги. Степанова и Букин с разкощна волна, повече ми харесаха от Катцалапов. Добро завръщане за британците, на волната на Гиняр и Фабри настръхнах. Още в първата група супер впечатление от Тобиас и Ткаченко. Краткия танц на Фурние Будри и Сьоренсен съм доволна, че гледах краткия танц на живо. Много жалко за волната на Алесандрини.   

# 529
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Venyan Hug. Представям си какво е на живо.

 Simple Smile след като свърши волната на Фло и аз се  Thinking какво щях да правя ако бях в залата- 2 чифта очи трябват. Най-добре с моите да гледам Фло а камера да заснема цялото волно изпълнение на Морозов. Тв камерата все пак улови един "златен момент" по време на изпълнението. Точно когато Фло се възрадва че изпълни всички скокове след последния, бе в края на леда където бе Морозов. Та тв зрителите ги видяхме в този момент и двамата  Laughing, златен кадър.
За Биченко още се радвам. Назад във времето помня добре че някъде заслужаваше а не му дадоха медал и някак си има справедливост все пак.  Crossing Arms макар и само от време на време.
Публиката макар и от екрана ме радваше. Принципно хич не обичам освирквания. Но съдиите във фигурното са ми частен случай, та и по този момент на моменти публиката ми хареса.
То Испания отбор но и други гледам че се напъват за такъв. Никой не е отменил отборния олимпийски турнир и май натам драпат. Аз още не съм му фен  Thinking. Да не ровя сега но се сещам че се комплектуват Латвия и Израел да речем. Сигурно и други.
Като споменаваме Испания, нещо Лафуенте не във форма като за нея.


Kolyada shows different side of Russian skating
И понеже видях няколко имена на куп  , които преждевременно напуснаха състезателния лед - Artur Gachinski, Zlobina/Sitnikov, Jovanovic/Maisuradze
И мярнах канадската нац. гала - https://www.youtube.com/channel/UCLmuYROU_ejG8zMTpO2yBgQ/videos? … iew=0&sort=dd

# 530
  • София
  • Мнения: 179
Каня желаещите следващия уикенд на международния турнир за Купа София в Зимния дворец.
От тези, които гледахме на Европейското идват Джада Русо, пухкавата Керстин Франк, Йоши Хелгесон и Изабел Олсон
http://www.europeancriterium.eu/sign_up_list

# 531
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Добро продължение е Купа София след ЕП. Тъкмо сме загряли.

 Мастера Старого Света: впечатления от Чемпионата Европы 2016. Парные виды
Интервю с Радионова
Началото на поредица статии за мозъчното сътресение и фиг. пърз. - Concussions in figure skating: How they happen
2016 Europeans: a flamenco bailarín and other photo stories
Альтернативный обзор Чемпионата Европы-2016 по фигурному катанию
Докато фокуса бе в/у северноамер. нац. шампионати и ЕП,  синхронистите минаха няколко турнира и се задава традиционно силния French Cup -  5 - 6 Feb 2016
Голяма реклама тече на 2016 Winter Youth Olympic Games - Figure Skating -  Lillehammer Confidential with Yuna Kim   2
Gjøvik Hall

# 532
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Добро продължение е Купа София след ЕП. Тъкмо сме загряли.

 Мастера Старого Света: впечатления от Чемпионата Европы 2016. Парные виды
Скрит текст:
Интервю с Радионова
Началото на поредица статии за мозъчното сътресение и фиг. пърз. - Concussions in figure skating: How they happen
2016 Europeans: a flamenco bailarín and other photo stories
Альтернативный обзор Чемпионата Европы-2016 по фигурному катанию
Докато фокуса бе в/у северноамер. нац. шампионати и ЕП,  синхронистите минаха няколко турнира и се задава традиционно силния French Cup -  5 - 6 Feb 2016
Голяма реклама тече на 2016 Winter Youth Olympic Games - Figure Skating -  Lillehammer Confidential with Yuna Kim   2
Gjøvik Hall
май мислим еднакво  Wink

# 533
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Определено автора съмишленик  Simple Smile.
Азарея , на купа София има възможност да се види Джада Русо на живо .
И още малко за четене - Olympic Figure Skater Yuzuru Hanyu Plays Feudal Lord in Big Screen Debut
Мишин за това къде ще участва Лиза
Този път и за гледане:
Shall We Dance on Ice Opening Number
На този канал има кадри от ЕП извън тв камерата - https://www.youtube.com/channel/UC911mhxR0hZ5FYlOxdWmhKA/videos? … iew=0&sort=dd

# 534
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Опитах се да видя подробности следвайки линка на  Venyan, но не успях.

# 535
  • София
  • Мнения: 27 175
Филип Канделоро би трябвало да ни посети в София тази година с Kings on Ice. Коментарите му не ми харесват обикновено  Mr. Green но на лед е ...  Party Канделоро.

Ха, а кога точно ще идва или няма конкретна дата? Simple Smile

# 536
  • София
  • Мнения: 12 554
Филип Канделоро би трябвало да ни посети в София тази година с Kings on Ice. Коментарите му не ми харесват обикновено  Mr. Green но на лед е ...  Party Канделоро.

Ха, а кога точно ще идва или няма конкретна дата? Simple Smile

в зала "Арена Армеец" на 23 април

# 537
  • София
  • Мнения: 27 175
Мерси  Simple Smile
Ще се гледа

# 538
  • MJF
  • Мнения: 8 590
2 ледени гали на софийски терен тази пролет :

Скрит текст:
В скритата по-голяма обява се вижда името Филип Simple Smile

И двете в ""мултифункционална"""" зала  ooooh! Tired

Азарея и аз не съм видяла състава още на купата в писмен вид. Следва.

Последна редакция: пт, 05 фев 2016, 08:20 от Шошулчо

# 539
  • София
  • Мнения: 179
Купа София, на http://www.europeancriterium.eu/
Кликвате на София Трофи, Ентри лист

Общи условия

Активация на акаунт