Фигурно пързаляне - тема не първа

  • 75 620
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 HugВива Еспаня!Вамооос Хави!
Много се радвам за него.Коляда,моляда-не,благодаря.
Виж,япончето,дето падна лошо милото,то ме грабна.Сите американци тоже.Какво е чоктау?

# 646
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
до колкото успях да схвана от обясненията на Боричев елемент от стъпките.

# 647
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 HugМного съм доволна.Пренасям се на Ноу Камп,на ЕлКласико.
Рашата да хапнат блини с кленов сироп,бите,данке шьон,нихау! Crazy

# 648
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Шаги в фигурном катании

Освен многото качество и всякакви емоции във волните спортни само да споделя колко се радвам от изпълнението на Мегън -Ерик- станах на крака. Напълно съгласна с пиедестала и големи поздравления на всеки от тях. Освен това конкретни похвали и на Тарасова -Морозов , Люба-Дилън и Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE.

Men victory ceremony  Laughing

На този канал се качват групови записи от BBC - http://www.dailymotion.com/user/Nico_Ichi/1

Последна редакция: сб, 02 апр 2016, 23:48 от Шошулчо

# 649
  • София
  • Мнения: 27 175
Направо нямам никакво настроение да пиша. оффффф Sad
Изобщо ама изобщо не съм очаквал такъв провал от Ханю. То бива, бива ама обърка всичко което можеше да се обърка и то след такъв доминиращ сезон, когато на два пъти постави световни рекорди във всички дисциплини. Не беше нужно да е перфектен. Просто да беше набрал 108/110 точки от техническите елементи, което си е шега за него и това щеше да стигне за златото.
Грандиозен провал, уникален ЧОУК втора поредна година!!  ooooh! Cry
Миналата година по идентичен начин подари титлата на Фернандес, а сега дето и шпалир му направи. И на олимпиадата също беше неубедителен, взе златото, но не след чиста волна, тогава и Чан не издържа и се провали, но Хави бе перфектен и миналата година и тази и така язък за всичките му рекорди и гран при титли на Юзуру след като в златните си години на две поредни световни първенства поддава ментално. Това не говори никак ама никак добре.
Сега спокойно можеше да има 3 световни титли и да гони недостижими рекорди в историята, а вместо това изостана много. Все още е на 21 г. но Дзин и Уно ще се развиват и тепърва да печели световни титли ще е по-трудно.
Жалко е когато такъв неземен талант така се сгромолясва.

Спортните двойки не ми харесаха изобщо, ама това може би щото ги гледах след волната при мъжете и нямах никакво настроение за фигурно пързаляне.
тотален провал за Русия. Браво на Дюамел и Радфорд, малко хора очакваха да си защитят титлата, особено след провала в Сочи, но издържаха и се пребориха. Браво.

# 650
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Спортните, канадците не са ми любимци браво, но не знам,  не бяха като изпълнение дори на нивото на Альона и Бруно. Със смесени чувства съм. Ядосах се и спрях телевизора.

Днес гледах на запис дамите. Тук мисля, че класирането е реално. Макар, че класирането ако го правех аз щеше да е малко по-различно. Например Ашли, Анна и Евгения.

# 651
  • Мнения: 9 144
Например Ашли, Анна и Евгения.
Ти, аз и Боричев сме на едно мнение, но много назад беше Ашли след кратката,
просто нямаше как да мине Евгения, особено пък и след грешчицата.
Принцеската очаквано се издъни, много ми хареса Анна.
Яд ме е за японките, но това е реалното разпределение на силите в момента.  Peace

# 652
  • София
  • Мнения: 27 175
Уф, мъките за дяволчето продължават. Sad Медведева подобри рекорда във волната на най-голямата ми любов във фигурното пързаляне, Ким Ю На. Кошмарни два дена за мен. Но не е като да не го очаквах... Тази поправка на рекорда си беше въпрос на време и се печеше така да се каже. Все пак този рекорд се задържа цели 6 години, което е цяла вечност за този спорт. Simple Smile
Факт, чисто технически Медведева е недостижима за момента, но чак пък толкова... Не са и толкова сложни тройните като базова стойност, нито е такъв артист на леда, като корейката. Даже и в момента има по-добри презентатори на леда от нея. Наприер Ашли Вагнер и на кратката и на волната бе най-добрата в това да пресъздаде програмата спрямо музиката, но за съжаление не е това решаващото...
Все пак се радвам много за Ашли. Напълно заслужен сребърен медал, а можеше и повече. Радвам се за Анна Погорилая. Като цяло ако се гледа все пак реално тройката е точна и справедлива. Недооцениха Ашли в кратката, защото директивата беше да се дава медал на галената принцеска ама последната за 1234 път се провали и никой не и виновен... Но дори и да беше с 5 пункта повече в кратката, Вагнер нямаше как да пребори Евгения, която в момента е като Юзуру при мъжете. Изиграе ли чиста програма е недостижима.
Като цяло жените ме впечатлиха повече от мъжете. Световното бе силно и драматично, но в чисто фенски аспект ще се опитам да го забравя колкото се може по-бързо, уф. Sad

# 653
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Като цяло жените ме впечатлиха повече от мъжете. Световното бе силно и драматично, но в чисто фенски аспект ще се опитам да го забравя колкото се може по-бързо, уф. Sad
И аз така.

# 654
  • Мнения: 1 404
Да споделя и моето мнение.
Някъде година след отказването на Албена и Максим, загубих интерес към танците на лед и не, не защото вече там не се състезаваха "нашите", а защото самата дисциплина, като че ли загуби блясъка си.
Промениха правилника ли, що ли, но.... сега го няма танцът, няма я актьорската игра, не ме грабва, не ме докосва, не ми пълни душата.
Преди, почти всяка двойка в топ 15 имаше интересни композиции, страхотни хрумки при поддръжките. Помня едни брат и сестра Кер от Великобритания - винаги бяха много оригинални.
Сега....
Преместих интересът си към спортните двойки. Тази година, много съжалявам за Таня и Макс. Може би не трябваше да се връщат, сега е доста по-различно, откакто се състезаваха те. А и те никога не са били от най-най- стабилните двойки, винаги тук - там, ще сгрешат. Може би трябваше да си останат с титлата от Сочи, това 6-то място си е истински провал.
Радвам се за Медведева и Хавиер. Само Медведева да не последва съдбата на Липницкая и Туктамишева - АХУ-ИХУ един сезон и после... тихо. Не знам, не умеят да си развиват състезателките ли в Русия...

# 655
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Първо малко ще попиша и после ще ви изчета с голямо удоволствие и интерес. Вече не помня кое награждаване не съм "пуснала" тук , така че за пропуск/ повторение  Blush
Pairs Victory Ceremony
Големи благодарности на човека споделил всички кадри от зад кулисити на този канал - https://www.youtube.com/channel/UCr9GRmW9PW7pacUfoakgyyQ/videos  - всички изгледани с интерес.
Аз гледах запис вчера на волните дами по руската тв - последните 3 групи. И галата - заредих руската и бритиш евроспорт а като се включи Боричев минах на българския евроспорт и финала на финала пак на руската .  Mr. Green
2016 WC Exhibition [Gala] Finale
В събота родния евроспрот ми скрои отвратителен номер но и аз съм виновна, че повярвах на казаното петък вечер за програмата а и че изощо им повярвах и си направих съботния график по тях  ooooh! Tired Close. Както и да е, скоро няма да се повтори  Stop. Боричев да се мести ако иска да го слушам така да се каже. Ник по бритиш беше сам на галата и бе идилия както винаги.
Благодарение на часовите разлики, лични ангажименти и различни техники в свободното време , имам да доглеждам още от волните танци и дами - първите групи.
Световното 2016 ще бъде запомнено от мен определено като "тези приятните". То направо от един момент нататък претръпнах от положителни емоции и даже нямах сили да се израдвам, защото вече следващия състезател на висота . За това ѝ се  Laughing на първите реакции на Хави, Ерик, Евгения. То просто сили за емоции първите секунди няма  Laughing. От всички медалисти само с едно място / с един дует в танците не съм съгласна. Останалото просто  Crazy наредено според заслуги тук и сега. Не че съдиите не се "проявиха" но в такива граници явно бе, че  минаха горе долу м/у капките.
Аз затова и тези дни нямах сили да пиша въпреки желанието ми , защото за кой по -напред?! Crazy Party

Азарея, прогнозата ни стана на пух и прах  Simple Smile. Но предвид че беше политическа така да се каже, съм много доволна че бях опровергана. Франция и Испания със златни медали  Laughing. От засада  Канада също  Mr. Green

Последна редакция: пн, 04 апр 2016, 12:55 от Шошулчо

# 656
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Прочетох ви  Hug. И вие с големи емоции  Hug.
Мда за Юзу и аз се ядосах/ изкритикувах. Но нещо "парата " я изпусна явно не където трябва, и то напълно излишно да се провокира негативизъм, имам предвид да речем репликите с Денис Тен на тренировките..... всичко се събрало на куп и блокажа баш на волната. Жалко. Но и Юзу човек като останалите, случва се "да няма ден".  Ядосах се че не "получих" очакваното добро изпълнение на тази харесвана от мен волна Seimei  Crossing Arms  Simple Smile.

При дамите аз се съгласих с класирането. Макар че и в друг състав или ред на този,  пак щях да се съглася. Просто троен пиедестал е малко в случая. За кой по -напред да се израдвам?! За това за всички. Като погледна топ 10 - http://www.isuresults.com/results/season1516/wc2016/CAT002RS.HTM , ча даже и топ 15  се радвам за всяка една отделно  какво успя  да покаже общо за 2 старта на това световно и като край на този сезон. Разбира се при някои допълнетилно се израдвах - Ашли , Анна... при други пък мнооого съжалих/ ядосах,  че не са по -напред в класирането  Crossing Arms- Радионова. Та така , емоции големи  Crazy.
Diavolo , този рекорд на Ю На доста издържа и му беше време, от кога сме в очакване?!. То като се случи подобрението , направо се изненадах колко живо/ образно / добре помня поставянето на вече стария рекорд  Crazy.  spoko cheers  след време пак ще го подобрят  Simple Smile.

Ама направо ви завиждам! Имате си големи любимци и така да се каже фенствате за тях.  Thinking а аз нямам един любимец  33uu. Те са толкова много че ....  Thinking. Ето защо сили не ми останаха.  Crossing Arms

Анн–   , Piper GILLES - Paul POIRIER  в танците към момента? За състезателките в Русия няколко фактора едновременно играят роля. Куриоза за мен е че все са  фактори извън контрола на дадения състезател - по-конкретно девойка-тинейджърки. Ето защо когато се прадставят добре на състезание аз имам една доза в повече радост за тях задължително. И обратното, когато стане непровокиран гаф, съчувствам една идея повече.

Стискам палци да си възвърнете рано или късно интереса към дадена дисциплина/и. Фасона на дисциплините непрекъснато се мени. Резултатите на база това всеки сезон са различни - имам предвид как изглеждат програмите- рамката им. Да речем за пример да вземем танците. Гледайки Пени Кумс- Никълъс Бъклънд. Сезона в който станаха бронзови европейски медалисти и сезона преди това , правилата бяха такива че това можеше и стана- почти акробатика на лед, веднага след това се взеха мерки и такова нещо сега не би имало шанс. Промени и този м/усезон ще има- дочуват се и много големи но предполагам че все пак ще се действа както до сега последните години- меко а не радикално.
Понеже част от волните мъже изгледах с Тарасова та тя я чух, че  имаше интересно предложение в полза на състезателите а от там и на зрителите. Смяна на позициите на хореографските и техническите стъпки при синглите.

Последна редакция: пн, 04 апр 2016, 13:44 от Шошулчо

# 657
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Този спорт е толкова жесток и изхабяващ емоционално и физически, че съдийските тесли винаги са ми идвали много в повече. Каквото и да направя като промяна на регламента съдийството винаги ще е фактор с особено значение.

Причиних си да гледам волната на жените с Абрашева. Милата беше забравила, че Мидори Ито първа изпълни троен аксел. Според Абрашева е Сато. Заричам се повече да не я слушам.

Попаднах на интересен блог http://www.rgym.info/forum/viewtopic.php?f=29&t=746 показващ скоковете и кой първи ги е изпълнил. Накрая завършва с точките, които носят.

Последна редакция: пн, 04 апр 2016, 13:21 от Азарея

# 658
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Куриози на коментаторите споменахме но сега се сетих за такива на леда с тоалетите на фигуристите. На 4К все пак казуса с Elisabeth PARADIS / Francois-Xavier OUELLETTE остава на първо място в класацията ми но и тук папионката на Lei WANG на волните спортни и панделката в косата на  Anna KHNYCHENKOVA на волните дами не останаха не видяни.

Men Medalists Press Conference   и след кратката

Последна редакция: пн, 04 апр 2016, 17:04 от Шошулчо

# 659
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Отбрано за четене:
Альона Савченко - 1 и 2
Sui - Han
Цитатите от спортните - http://web.icenetwork.com/news/2016/04/02/170249282/canadians-ov … s-to-defend-title
Цитатите от танците - http://web.icenetwork.com/news/2016/04/01/170013826/world-record … ench-retain-crown
Екатерина Гордеева - http://web.icenetwork.com/news/2016/04/02/170196646/boston-brewi … es-todays-skaters
Love of sport pulls past champions back into fold
Жук –  Свинин  Валентина ЧЕБОТАРЕВА   Михаил КОЛЯДА
Медведева  Погорилая   Радионова

Екатерина Боброва
Ice Legends 2016
The life and skating of Javier Raya - видяхме само кратката но предполагам че ако го видим следващия сезон ще видим именно споменатите 2 програми.
Фернандес квоти за испанското фигурно печели и е добре да ги запълват. И като споменах Фернандес нека пак видим това волно изпълнение  Party - Javier FERNANDEZ - FP / 2016 World Championships

Общи условия

Активация на акаунт