Бебето ми падна от дивана!!

  • 11 279
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Не се шашкай; след като е изревало, е добре; наблюдавай бебчо за промени - повръщане, температура
Моят син падна за първи път през нощта от нашето легло, докато спеше.
Бях много притеснена, но, слава Богу, нищо му нямаше.
Стискам палци всичко да е наред.
И съвет от мен, аз не съм слагала моя син никога подпрян на възглавници и прочие. Peace
Подкрепям Peace
Моят също се изтъркули от нашата спалня,а сега малката я държа в количката и я връзвам,че ме е страх много!

# 16
  • Мнения: 3 760
Ами те затова са гумени човечета-за да си падат на спокойствие. Ако мислиш, че се е ударило силно- 1 час не му позволявай да заспи и следи за повръщане, "играещи" зеници и необичайни прояви. Все пак от дивана НЯМА как да се нарани!

# 17
  • Мнения: 2 784
Бебетата, често падат, понякога дори като ги гледаш. Калина за пръв път падна от леглото ни на около 5 месеца, тогава още не се обръщаше и я оставях спокойно. Обърнах се да взема нещо от шкафа до леглото и я чух как изпищя. Странното беше, че беше на метър от леглото, сякаш някой я беше изхвърлил, или сякаш е скочила. И досега не мога да си го обясня.
Докторите обикновенно питат дали е паднала от височина по-голяма от собственият и ръст, дали е изплакала веднага, дали повръща, дали има кръв, необичайно поведение след падането поне час след това не трябва да спи, а като заспи трябва да се наблюдава. Не се шашкай, 100% ще се случи отново, просто първият път е най-страшно.

# 18
  • Мнения: 14 133
Спокойно.Наблюдавай за симптомите, които са ти казали другите мамчета.Наистина са единици бебетата, които не са падали от някъде.

# 19
  • Мнения: 138
За сега сме добре дърпаме предмети следим с очи всичко не ревем ядохме сега спинка май е забравила ама аз  не трябва да забравям smile3511
Още не мога да разбера как стана и как точно падна . И аз съм го чувала това за гумените глави ама все пак крехка душица.

# 20
  • Мнения: 730
Моето бебе падна по корем от спалнята,като беше на 7 месеца.Изпаднах в ужас smile3514 smile3514.Бързо се успокои,но го заведох веднага на педиатърката.Тя като видя как гука и си лапа босите крачета newsm30,каза въобще да не се притеснявам.Каза,че за неврологичния статус на бебчетата много показно е точно тази им способност да си лапат крачетата.А като му отворихме устичката да го види,видяхме,че си е прехапал езика от падането и му беше син. smile3515.Добре,че нямаше зъбчета.Не знам какво щеше да стане.Моят съвет е да си заведеш детенцето да го видят,за твое успокоение. newsm32 newsm32.Успех

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Колко има да пада още, първия път е най страшно за майката. Моя колко е падал и на глава дори, голям рев и полсе нито следа. Не се притеснявай излишно.

# 22
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Колко има да пада още, първия път е най страшно за майката. Моя колко е падал и на глава дори, голям рев и полсе нито следа. Не се притеснявай излишно.
Тинка е права, не се притеснявай Simple Smile, детенце тепърва ще пада - първият път наистина е най-страшен.

# 23
  • Мнения: 384
Усещането за майката е наистина ужасно след като падне или се нарани детето й.Завива ми се свят и ми се иска да изпадна в дън земя,поне аз така се чувствах,когато Надина падна от повивалника си преди месец-по-скоро скочи и се преземи разкрачена и по лице,и всичко това докато бях до нея,само се обърнах за кърпичка.Помислих си,че това е края и се разревах,тя плака по малко от мен,даже ме гледаше очудено.Още имаме синина под окото,минахме през всички цветове.Не отидохме до Пирогов защото нямаше симтоми слава богу никакви,но това беше най-страшната случка в живота ми.

# 24
  • Мнения: 1 370
Твоята слчка, ми напомни за първото падане на синът ми. И той падна от дивана, директно върху фонтанелата си. Разплака се, което е естествена реакциа, в тази ситуация. Но с първо дете винаги е така. Грабнах го и веднага при педиатъра. Така се е смял този човек, като му казах, защо сме при него. Когато си тръгнахме и той ми казва: "Само да не ми го водиш при всяко падане, защото ще трябва да се виждаме почти всеки ден"
Сега Ерик като пада, само поглеждам да не е нещо по-сериозно и го забравям на 5 мин.

Не се притеснявай, а свиквай Hug

# 25
  • Мнения: 130

Аз какво да кажа , като я изтървах по стълбите,  Banghead,падна от количката, докато я сваляхме EmbarassedВодих я на невролог, каза ми да янаблюдавам, ако започне да повръща, ако спи повече отколкото трябва,по принцип бебетата били с меки кости и опасноста от счупване е по малка, за главата ставаше въпрос!Слава богу нищо не и стана , но от тогава първо свалям количката после бебчо,(тя  вече  е госпожица Laughing)

# 26
  • Мнения: 3 447
Кико се изтърси от дивана в 5 месец. Само с уплаха се размина, слава богу, а аз си изкарах акъла. Но след това попретръпнах... колкото и грозно да звучи... а и му купих каска Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 6 743
Представям си как се чувстваш.И аз изпаднах ужас първият път  Cry
Спомням си педито ми какво ми каза на една от консултациите:
"Няма бебе дето да не е падало, но гледай да е от по-ниско и на по-меко "
Тогава го изгледах  #Crazy Shocked, но сега знам, че е бил прав.Вече колко пъти пада не е истина, ама няма как - така ще е  Hug Peace
Хайде после да кажеш как сте?

# 28
  • Мнения: 574
Ако не е плакало много значи ,че нищо му няма.
И Рали веднъж падна и си удари главата и стана една цицина. Това нищо ама като се почна и едно ужасно повръщане ,направо си изкарах акъла. То пък да взе да излезе от летния грип с яко драйфане и разстройство. Ама докато го разберем само дето на скенер не я заведох.

# 29
  • Мнения: 2 534
А Поли какви пируети ми е правила  Laughing
От кошарата с главата надолу  ooooh! , ама това само един път , втори път не посмя  Wink

Общи условия

Активация на акаунт