кухня

  • 38 877
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
След като прочетох цялата дискусия и препратките които сте дали към нея направо съм изумена. Тук в моя град за най-обикновена кухня от ПДЧ 3,60 м само горни шкафове и един долен за мивка с две по-малки шкафчета ми искат 2000 лв. Без да има вградени сушилни, без мивка, батерия и други екстри. Не говорим за добри панти или някакви други подобрения като окантване. Може би защото тук просто няма конкуренция ли, що ли. Но ако искаш да е по проект олекваш задължително най-малко с 1500 (говоря за ПДЧ)

# 16
  • Мнения: 219
.... проекта е наше дело. Кухнята ми е не е голяма, за съжаление!
Ето и малко снимки:
http://community.webshots.com/photo/547161208/2192877960057300915qpaYxF
(с next вдясно може да видиш и остатъка...)

Много ви е хубава кухнята.  От какъв материал е това червеното на стената  newsm78? /тъпо се изразих ама дано си ме разбрала/  Много готино изглежда и супер отваря.  ПОнеже и на нас ни предстои правене на кухня, а аз искам всичко да е един цвят плоскости, вратички и плот, точно така с едно цветно петно ще изглежда супер.

# 17
  • София/Перник
  • Мнения: 985
jojo, червеното на стената са плочки - една плочка разделена с 6 ивички, които се запълват с фугирол после.
Milena B. ще ти пиша лично Simple Smile - а това дето фирмите не искат е много несериозно от тяхна страна. Казваш, че така искаш и това е! Клиента винаги има право!!! амаха!

# 18
Цитат
а материалите на шкафовете? на няколко места питах - казват ми, че по-скъпите са по-устойчиви. но не мога да преценя до колко е вярно и доколко е раклама. а имаше 4-5 вида материали.
Цитат

Не е истина че по - скъпите са по - устойчиви - в България има само един производител на ПДЧ плоскости и неколцина вносители. Има разлика в плоскостите дотолкова, че ПДЧ-тата имат широо приложение /в строителството и т.н./, но за кухни се използват само един вид. Не се лъжете да давате повече пари само за идеята  Money
Пък повечето кухни които ги рекламират за МДФ, са чисто и просто - корпус от ПДЧ и само вратички от МДФ

# 19
  • Мнения: 527
Пък повечето кухни които ги рекламират за МДФ, са чисто и просто - корпус от ПДЧ и само вратички от МДФ

Да моята кухня е такава, но никой не ме е заблуждавал, знаех, че купувам точно това. Предпочетох този вариант, защото ПДЧ с хубаво обкантване щеше да ми излезе същото като вратичка от МДФ. Доволна съм за сега, вече втора година я ползвам и хубавото е, че когато ми омръзне мога да сменя само вратичките и ще имам нова кухня  Wink
Колкото до отцедника и аз съм ЗА него. Аз си поръчах шкафа над мивката да ми е 60см., защото ми изпратиха асансьорен отцедник от чужбина. За него трябваше да махнем дуното на шкафа. Когато мия може да си го сваля на нивото на очите и като се поотцедят в мивката го прибирам горе. Да, но нещо не се разбрахме с проектантката на кухнята и шкафа не ми е точно 60см. и сега съм си сложила най-обикновен отцедник  Confused

# 20
  • Мнения: 219
jojo, червеното на стената са плочки - една плочка разделена с 6 ивички, които се запълват с фугирол после.

Не съм виждала плочки за стени на кухня от 80-те години, а я виж колко красиво стои. Ще го имам предвид. Благодаря за идеята.
Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 546
обикалях магазините пак и ето какво ми казаха. понеже не искам кухнята ми да изглежда като дървена, а искам да е бледожълта, трябвало да си поръчам от по-скъпите кухни.  Confused иначе - нямало начин, трябвало кухнята да е дървена, като секция  Rolling Eyes изобщо , май ще се насоча към варианта дърводелец. но не съм много наясно в този случай ние ли трябва да си купуваме материалите?  newsm78
Галски  -  плочките много ми харесва как стоят  Peace и аз смятам да си сложа  Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 1 228
обикалях магазините пак и ето какво ми казаха. понеже не искам кухнята ми да изглежда като дървена, а искам да е бледожълта, трябвало да си поръчам от по-скъпите кухни.  Confused иначе - нямало начин, трябвало кухнята да е дървена, като секция  Rolling Eyes изобщо , май ще се насоча към варианта дърводелец. но не съм много наясно в този случай ние ли трябва да си купуваме материалите?  newsm78
Галски  -  плочките много ми харесва как стоят  Peace и аз смятам да си сложа  Grinning

Не знам кои са "скъпите кухни", предполагам МДФ, обаче ПДЧ има достатъчно варианти за цветове. Кухнята на Галски е ПДЧ, нашата - също:
http://bgphoto.net/photos/1672/o632667184710156250.JPG
Няма нищо "дървено" нито в едната, нито в другата  Simple Smile Цената излеза 2600 лв. на нашата (приблизително 7 линейни метра, без уредите). Това, за да се ориентираш в цените.

П.П.: Отцедникъд струваше малко над 100 лв., оф не помня точно, май 120  newsm78 , там някъде със сигурност  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 219
Все още си нямам собствена кухня, но ето какво мога да споделя:
при изработването на кухнята при майка ми, правена е по поръчка при български производител, забелязах, че от значение е да са добри монтажниците, колкото и да хубави шкафчетата, все пак трябва и да са добре монтирани.
В момента живея под наем и имам такъв отцедник за който питаш, да удобен е, въпреки че аз си слагам вътре сухи чиниите:).
Чета с интерес мненията на Галски, май от там най-много може да научиш за обзавеждането.

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 17:46 от brazilkata

# 24
  • Мнения: 1 311
Направи ми впечатление, че страхотно са усвоили пространството на 2 реда горни шкафове. И аз имам подобни идеи, но досега никоя фирма не ми се е хванала на акъла Confused Повечето ми предлагат по-висок /на 90см/  горен ред, но аз предпочитам 2, за да са до тавана, като при вас. Наистина много ми хареса  bouquet

Аз също имам 2 реда горни шкафове - опират в тавана. Освен това по-горния ред е по-широк с поне 10 см от долния, така че побира повече неща, и понеже е доста високо, не е проблем ширината.

# 25
  • Мнения: 5 178
Ей барнахте ме по болната тема, и аз искам отцедник но тъй като над мивката имам прозорец не мога да го сложа там
някой от вас правил ли е отцедник до или под мивката, виждали ли сте такива изобще

# 26
  • София
  • Мнения: 897
Преди години видях в списание Брава каса отцедник, който се монтира между мивката и стената, но това е вариант, когато долните шкафове са 90см. широк е около 30 см. и с различна дължина, като се свързва с канала на мивката. Много го харесах и питах по доста фирми, внасящи от Италия, но нямаше. Сега незнам, може и са внася някой.
Друг вариант, който съм виждала тук е с дойните мивки има отцедник, който се слага в едното корито и после се прибира, но ми се струва по-удачен при наличието на миялна машина.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
обикалях магазините пак и ето какво ми казаха. понеже не искам кухнята ми да изглежда като дървена, а искам да е бледожълта, трябвало да си поръчам от по-скъпите кухни. Confused

Глупости, искат да ти вземат повече пари, защото ако материалите са ти 1000лв., изработката ти е 100% в/у материалите и кухнята ще ти излезе 2000лв. Ако е от по-евтин материал (като ПДЧ), ако материалите ти са 700лв., ще вземат за изработка 700лв. (значи 1400лв.). Разликата е очебийна.
От ПДЧ има два цвята жълто: бледо жълто и патешко жълто, и светло бежаво, което се доближава до бледо жълтото. Това са цветовете на кроношпанското ПДЧ, които не се различават като цветове от немското ПДЧ, разликата е в цената.

Аз също бях пред дилема за материалите преди няколко месеца, когато ми предстоеше да поръчам кухня. В крайна сметка, комбинирах МДФ ( пръскан, той е най-евтин от МДФ-те) и ПДЧ, а витрините ми са от МДФ профил.Профила за витрини от алуминий е много по-красив, но и двойно по-скъп.

# 28
  • Мнения: 4 546
Миленика , останах с впечатлание, че си доволна от дърводелеца. можеш ли да ми дадеш координатите му?  Praynig опитах да ти пиша на лични , но нещо не ми се получи

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Миленика , останах с впечатлание, че си доволна от дърводелеца. можеш ли да ми дадеш координатите му?  Praynig опитах да ти пиша на лични , но нещо не ми се получи

От кой град си?
Искрено и лично, не съм доволна от изпълнението на моя дърводелец, въпреки че ми даде най-ниска цена на изпълнение.

Общи условия

Активация на акаунт