Бихте ли.....?

  • 2 382
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
NaughtyКатегорично НЕ!

# 16
  • София
  • Мнения: 39 765
Мислала съм, но не. Дияна не е карала никакви шарки. Като бебе игра с деца болни от скарлатина. Не знаехме, че ще се поболеят, и бяхме на гости. Дияна не се разболя.
1рият случай. Отиваме до комшийката да ползвам телефона. Тя ме покани на кафе, забърборихме се. Децата играеха в хола. Сутринта ни буди в 8 сутринта, мъж ми отваря и съседката казва "дай да говоря с жена ти. Ние сме с варицела. До 20 дена очаквай включване". Дияна не се разболя.

Знам, че при по-големи деца шарките се карат по-трудно, но какво да се прави. Когато - тогава.

# 17
  • Мнения: 46 518
Не!


... Но моя приятелка наскоро ми каза, че когато едно от децата от компанията им в квартала се разболяло от варицела (май това беше) всички майки завели децата си на гости при това детенце, карали ги да се целуват #Crazy  ...

Тя пък намерила точно с какво да си играе Shocked Аз дори мисля да ваксинираме София против Варицела, иначе цял живот има опасност да изскочи Зостер-а  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 1 072
Ти не уточняваш за каква шарка говориш. Аз по принцип освен варицела и рубеола другите не ги знам. Срещу рубеола ваксинират. От варицела не бих ги заразила нарочно (те и без това я изкараха), но не се впечатлих особено като се разболяха, освен редовните притеснения да не стане менингит и т.н. ама аз тях ги имам при всяка болест.
По принцип не бих заразявала нарочно, но от някои бих пазила, а от други (като варицелата) не.
Никол, нали към варицелата се изгражда имунитет?

# 19
  • Мнения: 7 640
това е безумно- който е ЗА, мога да посъветвам и един хепатитА да си лепне на детето, за да има доживотен имунитет!!!

# 20
  • София
  • Мнения: 3 664
Големия като тръгна на градина беше средата на І група. Предупредиха ме, че има варицела, ако искам да си го задържа в къщи. Реших да го пусна и след 20-тина дни вече беше се опъпчил. Леко я изкара, и спокойно мога да твърдя, че насила си го заразих.
Единствено към скарлатината съм осторожна, от нея имунитет не се получава.

А според вас ваксините какво са?

# 21
  • Мнения: 1 072
това е безумно- който е ЗА, мога да посъветвам и един хепатитА да си лепне на детето, за да има доживотен имунитет!!!
Пак се почна с определенията. Майка ми ме е държала в една стая с брат ми, за да ме зарази от морбили, аз така и не съм се заразила, но сега ще сляза да и кажа, че е безумница.
Такива сравнения с хепатит А не мисля, че са уместни.
РЕНИ, не знам дали си изпуснала, но имаш по-голям шанс да стане нещо с бебето ако си бременна и хванеш рубеола. Ако си я карала и имаш имунитет (защото нас не са ни имунизирали едно време) нямаш този проблем.

# 22
  • Мнения: 46 518
... Никол, нали към варицелата се изгражда имунитет?


Варицела
"Варицелата е често срещана болест, която се причинява от вируса варицела зостер, който е част от групата на херпес вирус ... През следващите години се очаква случаите на варицела значително да намалеят благодарение на имунизацията на деца срещу болестта ... около 10-20% от хората, изкарали варицела, развиват херпес зостър на по-късен етап от живота си ... "

Херпес зостер
"При закъсняло или неправилно лечение се получават усложнения: от страна на нервната система - парализи и парези, а очните и ушните могат да увредят зрението и слуха."

# 23
  • Мнения: 1 072
Никол, мерси!

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Конкретно за рубеолата- да. Но когато аз бях бременна се пазех от какво ли не и шарката не беше най-големият проблем. Освен това имунитетът към рубеолата не е гарантиран за цял живот.

Ваксините са за да не се разболяват децата. Сравнението не е удачно.

# 25
  • Мнения: 7 640
това е безумно- който е ЗА, мога да посъветвам и един хепатитА да си лепне на детето, за да има доживотен имунитет!!!
Пак се почна с определенията. Майка ми ме е държала в една стая с брат ми, за да ме зарази от морбили, аз така и не съм се заразила, но сега ще сляза да и кажа, че е безумница.
Такива сравнения с хепатит А не мисля, че са уместни.
що да са неуместни- и с/у хепатитА има имунитет, както с/у шарката. А това насила да държиш едно дете при болно, с идеята дона се разболее, направо  Shocked
А както виждаш- не става. И аз съм ходела на градина- нищо от инфекциозните не съм карала, рубеола- в 8ми клас.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За мен са неуместни. След ваксина децата ми не са страдали, както ако се разболеят. Освен това ваксините са задължителни и се слагат принципно за по-опасни болести.

# 27
  • Мнения: 7 640
аз разбрах, че не ваксините, а сравнениета за заразяване с морбили и хепатит е неуместно.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А, ясно Peace
По принцип за ваксините "говорех". Задължителните имунизации ги правим, но насилствено заразяване- не.

Общи условия

Активация на акаунт