Проблемите на "нормалното легло"

  • 1 272
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
от онзи паметен ден, когато се научи да прескача, се настани трайно и неотменно в нашето легло.... все някога ще се премести, нали?... Rolling Eyes Mr. Green

преди това заспиваше сама - лека нощ, целувки-милувки, надуп! и готово... Ееее, свърши тя...  Rolling Eyes
Позната история - кога ще дойде този ден в който ще се наспя спокойно и нашироко - вече е завзела половината спалня, а ние с баща и се сбутваме на другата половина, че иска и да е от външната страна и онзи ден падна на два пъти и направо си изкарах ангелите...не е лесно

# 16
  • Мнения: 382
Нашият малък мъж спи сам на нормално легло от изписването от болницата,сега е на 3г.Заспиването изобщо не е било проблем,защото се е създал някакъв ритуал с течение на времето-вечеря,баня,обличане на дрехите за "Сънчо" , и лягане в леглото(само дето иска да вижда някой от нас докато заспива,но това трае около 5-10 минути).Имаме микрофон в стаята му и така не се налага да се чудим какво става в стаята,ако случайно заплаче,отиваме ,успокояваме го и той пак си заспива.Съчувствам на тези,които спят заедно с децата-това е мъчение и за двете страни,нямам представа как се наспивате за да сте работоспособни после.Малкия спи сам и пак краката му стърчат,едва му стига леглото,защото той спи с разперени ръце и крака.Може би затова има и спокоен сън,нощният му сън е от порядъка на 12-13 часа без прекъсване.
В едно се убедих досега,че детето е готово за промени,но ние родителите май се страхуваме повече.Имам предвид за всичко свързано с детето-за спането,за новите храни в менюто му ,и за всичко,което го заобикаля.Май все забравяме,че ако нещо не се опита няма как да разберем дали ще се получи или пък дали ще се хареса.Бъдете по-смели!Така ще си осигурите и спокойствието ев къщи.

# 17
  • Мнения: 4 414
ние сме същата история - вече прескача и е абсурд да я оставя в леглото/тип кошарка/. аз също не я насилвам да спи или да яде - просто няма смисъл, не става! оставям я да беснее при нас, докато видя, че започва да клюма и тогава се мием, отиваме в другата стая, скачаме по леглото и крещим...в един момент изгасям лампата и светвам нощната. гушвам я при мен на леглото и четем стихчета - тя много обича. после изгасям и нощната лампа и това е. обикновено се търкала в леглото поне още 1/2 час преди да заспи. като заспи я местя в нейното легло...но всичко това действа, само и единствено, ако вече и се е приспало! ако реша да я сложа да спи в 9, просто ще си скъсаме нервите и двете.

# 18
  • Мнения: X
Ох, решихме проблема - взехме си и старото легло с решетка и на мястото на предната решетка сложихме дъска, която се подава 5см. над матрачето, да може хем да си слиза, хем да се качва и сега я слагам - тя поиграва малко на спалнята и когато и се доспи сама си отива в леглото и си се приспива там. За нула време свикна, така ме изненада приятно това дете  Grinning

# 19
  • Мнения: 755
Здравейте хубава тема  Rolling Eyes . Ние още се приспиваме ,което не е много приятно за мен или за друг който го приспива обаче много го е страх от тъмното .... фантазира си разни неща все страхотии. На 2г. и 11м. сме но ми е много трудно да го накарам сам да заспи . Когато беше по-малък си заспиваше сам, но отблизо година вече отказва да заспива сам!Вече почти всички свикнахме с това обаче не е решение и просто незнам как ще я караме?! Май не бях полезна със съвет ?!?!?! Wink

# 20
  • Мнения: 3 927
Хубаво, че се хвалиш вече Simple Smile
Аз махнах решетката преди 2-3 седмици след едно акробатично изпълнение на дъщеря ми и не съм имала проблеми със заспиването, защото чакам момента да почне да й се приспива. Тогава подхващаме ритуала по лягането и общо взето се получава. Точно днес нашия тати монтира една дъска точно като при вас - много е удобно, така няма да има среднощни падания по паркета  Wink, защото вече имам едно

Обаче на мен проблема ми след махане на решетката е с какво и как да покривам леглото. Ей, две седмици вече мисля и нищо не съм излислила, а много грозна картинка се получава както и да оправям завивката Confused

Общи условия

Активация на акаунт