Цветя за тераса

  • 159 062
  • 761
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 10 503
Насях днес петунии. Знам, че не си заслужава, защото видях в Бриколаж 6 броя за 2,99 лева, но ми се искаше аз от семенцето да отгледам разсад. Вероятно ще купя де, пък моите ако въобще тръгнат ще купя съдове за да ги насадя и тях.

НО мисля, че няма да ми поникнат, т.к. аз ги затрупах с пръст, а впоследствие четох и гледах клипчета, че не се посипват. Сега се ядосвам на мене си и на неосведомеността си, но... така е, за другия път ще знам.

С нетърпение чакам времето да се затопли. Имам един куп пакетчета с всякакви цветя, направо съм пристрастена на тема балконски цветя Crazy

# 556
  • Мнения: 6 718
Моите петунии миналата година поникнаха много бавно, но после станаха хубави.
Тази година ще си купя готови, искам каскадни. Купих семена за каскадни латинки и брахикома. Още не съм ги сяла.

Аз както бях извадила мушкатата и маслината, така ги прибрах при първото застудяване. Съседката от другия блок също ги прибра и още не ги е изнесла. Дано не се стопли изведнъж, че много лошо се отразява на мушкатата, стават като посърнали..Аз затова исках да ги изнеса по-навреме, но времето много застудя.

# 557
  • Мнения: 10 503
О, моите сакъзи и мушката бяха прекрасни есента като ги прибрах и сърце не ми даде да ги изрежа. Цяла зима бяха като гора и цъфтяха. Когато реших да ги пренеса се оказа, че не мога да ги побера в колата. Изрязах ги и изрязаното насадих, а на другия ден стана студено. Държах ги на остъклен балкон, но много студен, т.к. стъклата са само с декоративен ефект и няма никаква разлика от външната температура. Много ги мислих и на втория ден ги прибрах в общия коридор и сега с нетърпение чакам да се затопли и да ги извадя на балкона вече, пък дано се хванат и дано не съм похабила растенията-майки.

Латинки и аз си взех и незабравки, имопея, вербена, карамфили, някакви други цветя на които не им помня името, но съм чела за тях Laughing, подправки,  декоративни тикви, обаче за тях четох че много агресивно се развиват и няма да ги слагам в саксия, а ще ги нося в градината на мама, хем имат асмалък и ще ги пуснат по него.
Посях в едно сандъче микс от цветя, но засега нищо не е тръгнало там, но него го оставих на снега, защото го забравих.

Сега ще видя какво цвете е брахикомата, не съм го чула това цвете newsm78

# 558
  • Мнения: 6 718
Аз мушкатата ги режа наесен, колкото и да ми е жал, за да имам на следващата година силни и здрави растения. По-хубавите резници ги засаждам още тогава до майчиното растение (позната ми беше казала това, така по-лесно се хващали). Напролет отново подрязвам, ако се налага подмладявам.

# 559
  • Мнения: 10 503
Грешка ми е това Фортуна  Peace
Установих го и аз, но живот и здраве наесен ще го направя точно както си пише. Не трябва да има жал. Сега на колежката като ги е орязала са дръпнали, а моите са на корени и голи клончета. Силно се надявам да се развият бързичко, даже мисля и още торове да им купя. Сега имам само светлосин Кристалон.

# 560
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Миналата седмица в снега гледах едни мушката, изнесени на парапета, бяха побелели от сняг Crazy Никой не си прибра мушкатата и сакъзите от тези, които си ги бяха изнесли около нас. Нищо им няма. Пък аз даже хризантемите и здравеца смъкнах от парапета и сложих навътре, че ми беше жал да ги вее вятърът Mr. Green

# 561
  • Мнения: 697
Аз взех готов разсад на каскадни петунии от Хоуммакс,засях ги ,но заваля сняг и някои се споминаха въпреки ,че са на остъклена тераса.Май трябваше на сакъзи да заложа,все не ми върви с петуниите въпреки,че много ги харесвам.Ако някой ще подрязва каскадни сакъзчета и има резници ще се радвам ако ми даде Simple Smile

# 562
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
не разбрах.
засяла си разсад? Sad

тази година ще опитам със всякакви шаренийки от семена. каквото стане - важното е да се забавляваме с малчо. Simple Smile

# 563
  • Варна
  • Мнения: 25 242
В брошурата на Била рекламират някаква мини оранжерия, в която явно се сеят подправки, идеята е децата да се занимават. Някой виждал ли е на живо за какво става въпрос, защото в брошурата не е снимка, а рисувана картинка.

# 564
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
в лидл, нещото, което се водеше мини оранжерия беше зелена пластмасова тава отдолу, прозрачна отгоре и в средата една, разделена на малки саксийки.
нищо особено не беше.

с малчо можете да посадите нещо направо в саксия или сандъче Wink и не задължително подправки Simple Smile репичките са по-лесни, както и боба Simple Smile

# 565
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Боб сях миналата година, стана много красив, обачеееее невероятен развъдник на белокрилки Shocked Повече такава беля не си вземам на главата. Виж, репичките са добра идея Laughing

# 566
  • Мнения: 697
О боба да,аз също си бях навлякла не само белокрилки,а и всичко възможно сякаш.Такъв рояк беше станал,че направо го изхвърлих . Разсад готов взех да,засях преди да падне снега и се скапа...

# 567
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
слънчо,
Скрит текст:
засадила си разсада, а можеш да посееш само семена
Simple Smile
опитай пак, просто те не издържат на студ.
някой писа, че сакъзи и мушкати са били покрити със сняг и нищо им няма. няма как да стане тая работа Sad

ако се сетя довечера ще снимам двете си големи изненади Simple Smile
получих кампанулата от момиче от форума и в бележката пишеше, е издържа зимата навън. не че не вярвам, но...
разделих я на две - едната част вътре, другата в сандъче отвън. тази вътре не дочака и нова година, въпреки грижите ми. другата е зелена и свежа Simple Smile
до нея е една циклама, прибрана от пътя някъде в Босна и Херцеговина. и тя оцеля навън цяла зима. Simple Smile

# 568
  • Варна
  • Мнения: 25 242
някой писа, че сакъзи и мушкати са били покрити със сняг и нищо им няма. няма как да стане тая работа Sad
Има, има, той снегът се топеше, докато покрие, температурата беше около 0. Нямам предвид, че са били дълбоко затрупани, но листата бяха побелели. Не една и две тераси има около нас, на която са изкарани мушкатата по парапетите, а миналия четвъртък валя много стабилно сняг.

# 569
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
може. при нас си падна и си стоя няколко дена.
и температури под нулата имаше...
съседката скоростно си прибра всичко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт